Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: kompatibilita dílů T2 na T1

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 09:10 #152

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X Autor tématu
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Tak jsem pokukoval po nějakých T1 v DE a v docela dost dezolátní stavu se dají za cca 20tis. Kč sehnat, ale je to většinou jen zrezivělá karoserie s okny a maximálně nápravou. A díly na T1 jsou za nelidské peníze, tak nevíte do jaké míry jsou použitelné díly z T2? Šel by použít motor, převodovka, nápravy, brzdy?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 11:04 #154

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ty si prd mechanik, já bych použil díly z T4. Nechal bych podvozek, nápravy, motor prostě všechno a dal bych na to budku T1.

Jediný problém je, že bys měl 5 rychlostí dozadu a jen jednu vpřed, abys zahoval motor vzadu!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 12:07 #157

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X Autor tématu
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
To by byl už moc velký paskvil :-D ... ještě bych mohl nechat řiditelnou zadní nápravu a zatáčky bych najížděl jako s ještěrkou :-D Zajímá mě to jen zevrubně ... propočítávám na kolik by taková T1 +/- vyšla ... zatím neuvažuji o její pořízení :twisted:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 12:08 #158

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Když budu optimista tak na bych řekl že tak min 2x tvoje T4 a ještě něco přidej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 12:23 #159

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X Autor tématu
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Zatím mě to také vychází cca 200tis. Kč, ale počítám investice jako pořízení COčka, pískovačky, kompresoru se stříkací pistolí, soustruh ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 12:43 #160

  • čuchy
  • Avatar uživatele čuchy
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 304
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
tak to si v matematice asi propadl :lol: když to budeš chtít udělat pořádně nebude ti půl kostky stačit ani na opravu
T2a 1968 ,T5 Multivan highline 128 kw 4-motion-SEIKEL+TDIchip 206ps,489nm-s paní na střeše
A-Team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 12:51 #162

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
Aleši těch 200tis.Kč máš jako na vybavení dílny?S nějakým prckem kompresorem z baunaxu asi těžko utáhneš nějakou pískvaču:-) a s malou pistolí než opískuješ celou káru a nebudeš se při tom holit tak se určitě zapíšeš do Ginesovky s nejdelším plnovousem :ugeek: (to bych to raději odvez tam kde na to jsou zařízení) A než to celé vyvaříš tak už určitě neseženeš barvu na takové to domácí stříkáni.Teda pokut to neprskneš třeba sintetikou.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 13:12 #163

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X Autor tématu
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Hele já nejsem profík, mě bude stačit vybavení starší ... soustruh jsme našel pěkný za 20tis. i COčko za 20tis., kompresor se stříkací pistolí za 10tis. tak už jen dokoupit pískovací pistoli .. a k věcem z OBI atd ... mám pět let sloupovou vrtačku Asist z Makra a drobet jsme jí upravil že jde používat i jako fréza ... minimálně 1-2x týdně jí používám a neměl jsem jediný problém. Nebo flexa a ruční vrtačka .. také nějaké obyčejné z makra nebo OBI a pořád spolehlivě fungují ... jasně kdybych byl profík soustružník kterému ta mašina poběží 10hodin denně tak si koupím soustruh za milion, ale na moje použití postačí ten starší za 20 tis. na to že na tom 1x za měsíc vytočím bronzové pouzdro do odpružené vidlice.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 13:56 #164

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
Aleši ja to myslel jen tak že T1 už si zasluží Trošku jinou renovaci.Není to auto za 20tisíc.A ne všechno se dá a má smysl mastit doma.Ikdyž i z ho..a se kolikrát dá upléct bič. :-) Už jsem zalátal taky nějaký podběh ale T1 bych dal opravdu jen Panu karosáři abych to auto neznehodnotil.
Jinak s tím pískováním.Už jsem slyšel o tolika lidech a rúzných samodomo vývojích a stejnak to potom většina vzdala.
Sám mám malou pistolku a k tomu Orlíka ale tohle je fakt jen na malé flíčky a drbky na káře.A písek je pak fakt všude:-)Třeba buben bych s tím doma nepískoval to ho raději někam zavezu.
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 14:13 #166

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
OK aleši tak já ti na ten soustruh, kompresor atd přispěju.
Na podvalu ti dovezu auto [attachment=1:1wouyltj]<!-- ia1 -->9993_19.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:1wouyltj] , na stůl položím 200t a za rok si dojedu pro auto na druhé fotce bereš???[attachment=0:1wouyltj]<!-- ia0 -->VW-T1-1964-oH.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:1wouyltj]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 15:02 #167

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X Autor tématu
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
To si myslím že by šlo, samozřejmě že ti to dělat nebudu, ale je to reálné .. my jsme všichni dost zblbnutí cenami ze servisů které jsou dle mého názoru dost přehnané a tak nemáme přehled kolik by to stálo s vložením vlastního know-how a vlastní práce ... když to jen zběžně porovnám u T4:
repasování alternátoru ... kamarád 4500kč u Kučery ... já 200kč doma
výměna brzdové trubky ... předběžná cena u VW do 10000kč ... já 460kč doma
nosiče kol na střechu ... Thule 1x 2200kč ... můj 1x 100kč
úprava interieru Caravelle na spaní ... koehler-wohnmobile 50000kč ... já 3500kč
atd.
Samozřejmě že já v té ceně nemám započítanou know-how, práci a dopravu materiálu, ale nemůže to udělat takový rozdíl jaký tam je.

Stejně výsledek je takový že je to pořád moc, tak se do ničeho podobného pouštět nebudu ;-) ... nechám si to na důchod .. to si seženu starou T6 a tu budu renovovat :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 15:33 #169

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Já teda nejsem odborník na opravy, ale o alternátorech něco málo vím.
Nenazval bych opravu za 200,- repase.
Repasí se bere že se vymění ložiska, regulátor, uhlíky, diodové bloky a jestli tohle dokážeš sehnat za 200 kak z tebe udělám milionáře do druhého dne.

Co se týká těch ostatních oprav nedokážu posoudit.
Jen si tak říkám, že tě potkat na silnici a najednou mít tvoje kolo v předním okně protože si ušetřil za držák :-) .

Já osobně jezdím do VW servisu, protože mám rád sebe, i ostatní kolem sebe a na opravu auta bych si netroufl. Každý má dělat co umí a bohužel každý za to chce zaplatit aby si mohl koupit kláče.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 16:03 #170

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X Autor tématu
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Ložiska jsou dvě za 46kč ZKL a uhlíky stály také pár korun, polovodičové prvky jsem jen proměřil a protože byly v pořádku tak jsem je nechal a vynutí jak izolační stav tak vnitřní odpor supr ;-) Měřící laboratoř mám doma slušnou ... jsou to sice vyřazené měřáky ze školní laborky když se dělala obnova, ale jsou poctivě kalibrované a funkční :-)

A můj nosič ... to je to poslední co může povolit, to už se dříve utrhnou příčníky, nebo rovnou střecha .. ve starém fóru byly fotky, je to 100mm Účko v kterém je navrtaná kulatina a zavařená proti posuvu a to je přišroubované šroubovkami k příčníkům ... neboj na kole nějaký ten pátek jezdím a viděl jsem hodně popadaných kol ze střech a můžu říct že z 99% spadly protože ten dotyčný je tam nedbale upevnil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 13. kvě 2008 23:10 #182

  • jarek
  • Avatar uživatele jarek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2138
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 7
No já s dúchodem moc nepočítám :( tak mně asi renovace T6ky mine :)
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

kompatibilita dílů T2 na T1 14. kvě 2008 21:59 #198

  • Bebri
  • Avatar uživatele Bebri
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 196
  • Obdržená poděkování 0
Můžu potvrdit, že renovace T1 Vás svlíkne donaha. My nejsme ani ve třetině renovace a už to stálo peněz až hrůza
VW T4 TRANSPORTER 2,5 TDI
T2b Pritsche 1,6 r.v.78
Čtyřkolka Suzuki King Quad 700 4x4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.220 sekund

Login