Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
×

Anketa: Svěřili by jste auto nevidomému mechanikovi?

Ano, nemám s tím problém.
Žádné hlasy 0%
Ne, ani kdyby zaplatil on mě.
2 28.6%
To by záleželo na... (komentář)
5 71.4%
Celkový počet hlasujících: 7 ( bigulin, Dan 123456, zaty, dins., lada t5 ) Zobrazit více
Této ankety se mohou zůčastnit pouze registrovaní uživatelé

Téma: Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =)

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 19. pro 2015 02:34 #161186

  • Limetkovi
  • Avatar uživatele Limetkovi Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Na internetu jsme v nedávné době našli články o nevidomých automechanicích. A tak by nás zajímal váš názor: Svěřili by jste někomu takovému svého mazla? Jasně, jsou to články ze zahraničí, ale očividně to možné je. A ten můj blázen se toho chytl. Auta ho baví od mala, je do toho velký fanda, ale kvůli jeho handicapu ho nevezmou do běžné školy. Tak se teď pokoušíme řešit jen praxi bez školy. Údajně na jednoho dokonce narazil i tady v ČR ale už je to nějaký ten pátek zpátky. Tak co myslíte?

Vaše komentáře jen uvítáme =)

K&J Limetkovi

www.topky.sk/cl/13/407201/Slepy-automech...uje-auta-uz-30-rokov

www.topspeed.sk/video-slepy-automechanik/2830

Tohle už je fakt hardcore =D
www.auto.sk/spravy/clanok6603-Slepy_auto...ucheho_pomocnika.htm
Vw T4 2,5Tdi 75kw Syčák
Škoda Forman 135 na jízdy po městě aby syčák netrpěl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 19. pro 2015 09:59 #161194

  • Jirka S
  • Avatar uživatele Jirka S
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T4, LONG, SYNCRO+UZÁVĚRKA, 2,4D
  • Příspěvky: 500
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
pokud by mě přesvědčil o kvalitě své práce, neměl bych s ním problém.
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 19. pro 2015 16:56 #161200

  • Frosty
  • Avatar uživatele Frosty
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 143
  • Obdržená poděkování 6
Pokud by byl šikovný tak je jedno zda má handicap nebo ne.. Nedělám v lidech rozdíly.
VW T4 Multivan , 75 kw 1997. Prodáno.
VW T5 Multivan, 128 kW 12/2004
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 19. pro 2015 19:12 #161202

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
nevidomý automechanik je bohužel velmi limitovaný svým handicapem - některé věci může zvládnout , ale určitě s tímto omezením není schopen pracovat samostatně . Hrozí že si víc ublíží , než bude užitku z jeho práce . Určitě bych nevidomému doporučil , aby se orientoval na jiný obor , ve kterém by ho jeho postižení tak nelimitovalo .
Živím se tímto oborem a pokud bych oslepl - vím že bych to dál dělat nemohl - nemá cenu aby kolem mě někdo chodil a říkal sem ruce ne je tam špona , nebo ulomený držák s ostrou hranou , tenhle bílý konektor ne tenhle konektor atd. , atd.
myslím si , že nakonec i ten nevidomý mechanik by byl naštvaný , že může dělat jen něco i přesto , že má teorii zmáknutou na 100% .
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 19. pro 2015 20:12 #161203

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Myslim ze i profikovi s 20 lety zkusenosti by oslepnuti znemoznilo praci jako automechanikovi. Je kupa veci ktera se da ale vetsina ne. Takovy clovek nemuze sahnout do beziciho motoru zjistit co klepe protoze sahnouto cm vedle tak mu rotujici soucasti utrhnou ruce a to je pro nevidomeho konecna. Vizuelni pohled na brzdici kotouce je nemozny prepaleni trhliny.. a tam clovek musi vedet na 100 procent zalezi na tom doslova zivoty ostatnich. A takovych veci je daleko vic. Strasne rad bych rekl ano, ale nejde to. Byla by to hra se zivoty nehlede na cenu vercajku takoveho mechanika. Jako hoby pro nej ok ale vzdy s nekym kdo to prkontroluje ok ale samostatne ne.
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella ,Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136, Skoda Superb 3.6 FSI
Yamaha xjr 1300, Yamaha XJ 600 N
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 19. pro 2015 20:28 #161204

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
No, tohle je ožehavé téma, ne které jsem ponejprv ani nechtěl reagovat............
Ale vyjádřím svůj názor.
Myslím, že takto handicapovaný člověk může vykonávat tuto práci, ale jen v určitém omezeném rozsahu. Může dělat jen určitou práci na jednom druhu vozidel, kterou se naučí a bude ji pak vlastně jen opakovat. Mám na mysli např. Škoda Octavia II - montáž Hands Free, autorádia s ISO konektory, určité rozebírací přípravné práce ve smyslu rozborka sborka palubky, sedadel, částí interieru, které jsou všechny +- stejné a co se tedy dá naučit, kde se nemůže vyskytnout nějaká nepředvídatelnost. A stejně by musel mít u sebe člověka, který pak jeho práci překontroluje.
Určitě bych ale nechtěl od takovéhoto mechanika jiné práce , protože hrozí nebezpečí jak jeho úrazu, jak píší kolegové výše, tak toho, že třeba svou práci odvede dobře ale už neuvidí, že o pár decimetrů vedle je něco špatně a nebude moci mě na to upozornit. Jsme zvyklý na mechaniky, kteří dělají třeba brzdy, ale zároveň mě upozorní, že začíná prolínat olej na převodovce, nebo že mám naprasklou manžetu na poloose apod.
Vím, že takovýto názor jste asi slyšet nechtěli, ale je lépe si to říct na rovinu než někomu "mazat med kolem huby".
Závěrem - lze se naučit určité strojové práci, avšak chybí zde možnost vizuální kontroly, což je věc u této profese zásadního charakteru.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 21. pro 2015 08:56 #161243

  • Rebelant
  • Avatar uživatele Rebelant
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1137
  • Karma: 22
  • Obdržená poděkování 113
Mno, no. Mojí reakci berte jako od člověka, který měl spíše nadprůměrný zrak až do jednoho zlomového okamžiku, kdy jsem skončil na oční chirurgii s vizí, že se zrak může vrátit z5, nebo také ne. Ty ubíjející dva měsíce, kdy jsem mohl tak nanejvýše zpytovat svědomí co se to vlastně stalo a mými nejvíce užívanými smysly byly pouze sluch a hmat, byly pro někoho možná úsměvné (určitě pro Ty, kdo sledovali mojí manipulaci sebe sama v prostoru) Pro jiné jsem možná budil soucit. Ať tak či tak, nyní již vše takřka v cajku a jsem děsně rád, že tak. Najde se x lidí, kteří se mi nějak snažili pomoci, za což jim budu navždy vděčen. Přiznám se, že v mé době "temna" jsem přemýšlel i nad tím, co bude v tom "černém" případě. Na rovinu přiznám, auta mám rád, jejich opravy mi zpravidla dělají radost, ale bez zrakového smyslu bych nebyl schopen dělat s auty vůbec nic a zřejmě bych se snažil vynikat jinak, například prací s jinými "zvířaty" třeba i skutečnými. Ne, za mě bych svůj vůz, kterému svěřuji svůj život a životy bližních slepému mechanikovi nesvěřil. Omlouvám se za elaborát, kterého se (doufám) zas až tak často nedopouštím.
Ride to live, live to ride
neaktivní: VW T4 1,9 TD 2001, VW T5 1,9 TDI 2004, VW T3 DOKA 1,6 TD 1986, VW T4 dlouhé vysoké syncro - Vildafornia 2,5 1995
aktivní: VW T5 1,9 TDI "Jahůdka", T4 multivan syncro 2,4 D, T3 1,9 TD Džůsík
IMV 1000 r.v. 1964, V3S, ZIL, UAZ, LUAZ, JEEP GPW 1943, ...
Honda CBR 1000f, Jawy, ČZ, ...
a další :-o
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 21. pro 2015 17:18 #161257

Dovolte abych se vyjadril k tomuto tematu Jsem clovek co ma DMOcko a jsem Upoutan na vozik a jsem Rád ze muzu ridit svoje Tecko vysudoval jsem IT takze auta jsou mi blizka navic Bartr je automechanik takze jsem v tomto od mala :) co dokazu sam napichnout Tecko vycist zivady kodovani flashovani RJ jednotek kdyz jsem na mechanickem voziku tak bohuzel nemam sanci si si zvednout sam kapootu pac jsem velice nizko to dokazu pouze Eletrickym vozikem Pac ma hydralickou sedacku a velice omezene dokazu si zkontrolovat stav oleje vedeni kabeleze a zapojit startovaci kabely ale kdyz je to neco sloziteho na manualni praci tak vzdy mi musi nekdo delat ruce vecinou je to bratr nebo kamaradka co nevi jak co funguje ale dela mi ruce Ja jsem ten mozek takze zaver je odemene takovy ze clovek Může delat udelat spostu veci pokud vi co dela a jak co funguje ale vzdy bude potrebovat ktomu potrebovat druhou osobu ktera mu nahradi to co mu nefunguje jak zrovna potrebuje :) Jinak to nechat na jinych neni to ostuda presne jak pise lada :)
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Saki007matej.

Svěřili byste auto nevidomému automechanikovi? =) 30. pro 2015 22:12 #161592

  • zaty
  • Avatar uživatele zaty
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 2
Dělám v oboru a nedokážu si představit byt slepý. Určité práce jdou samozřejmě dělat po paměti ale je jich málo. Hendikep jako je třeba jedna ruka nebo noha v tom bych neviděl až tak problém . Už jsem jednou nad tím přemýšlel, když by se něco takového stalo. Proto platím sakra drahou pojistku. :)
PS : vše nejlepší do nového roku , hlavně to zdravíčko.
Poděkovali: Limetkovi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.142 sekund

Login