Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Transporter T3 na stavbu

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 11:12 #196267

• Brezňan
  • Avatar uživatele Brezňan Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Nazdar ľudia !
Neskutočne sa mi zapáčilo toto autíčko. Potrebujem vedieť či takéhoto pomocníka odporúčate na stavbu a občasné výlety po krajine. Zaujíma ma keď riešite opotrebované diely či je s tým problém....zohňať niečo. A či sa o to dokáže starať jednoduchý človek so selským rozumom.
Mne hlavne ide o to aby som na tom mohol prevážať ľudí a materiál a aby bolo jednoducho spoľahlivé na dlhé roky.
Neviem či som naivný.....no chcem aby ma auto prežilo (mám 23 rokov :D) a s tých novších áut mám dojem že čo sa týka životnosti to na dlho nedajú. Poprípade navrhnite čo ste vy používali na stavbu a výlety....alebo niečo odporučte.
Ďakujem za každý názor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 13:43 #196268

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 681
Jasně, že jsi naivní. :-) Ale to už tak u lidí, kteří si tohle auto oblíbí, bývá. :-)

Na výlety ideál. Jako pracovní auto na denní ježdění bych to nechtěl. Ale jde to. Trojka umí být velkej pracant, ale záleží na tobě, jakej si tam najdeš poměr toho, co tomu autu ještě "naložíš" a co je pro tebe už přes čáru. Tak nějak i morálně. Je hezky prostorná, takže se dovnitř hodně vejde, ale může být dost na závadu, že kvůli motoru je kufr o dost výš, než podlaha (takže se blbě převáží větší kusy materiálu). Každopádně jestli máš představu, že do toho naložíš devět lidí, potáhneš za sebou tunu materiálu a poletíš přes půl republiky někam na stavbu, tak si asi vyhlídni něco, co má výkon větší než psí spřežení.

Co se týče výletování, tak je to k tomu účelu naprosto skvostný auto. Prostorný, správně švihlý, relativně snadno opravitelný a nic moc se na nich nekazí. Kromě toho, že to hnije rychleji, než chleba od Penamu, takže když to budeš chtít mít hezký, budeš na tom furt něco dělat.

Náhradní díly jsou obvykle slušně k dostání (ty na běžnou spotřebu koupíš úplně běžně v AutoKelly nebo podobným obchodě a za dobrý peníze), někdy jsou za ranec a shánějí se blbě (svody, ramena,...). Já sice mám selskej rozum, ale neopravím si na tom autě nic, ale to jen proto, že jsem úplně neschopnej. Nicméně spousty věcí si sama opraví normálně schopná ženská. Když to bude něco, co nezvládneš, tak to opraví kdejakej mechanik, ale spíš tě s tím autem vyhodí, protože už to nikdo nechce dělat.

Ale auto je to super. A hlavně se s ním nejdřív pořádně projeď, ať víš, do čeho jdeš. ;-)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu
Poděkovali: Brezňan

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 15:56 #196272

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
"Kromě toho, že to hnije rychleji, než chleba od Penamu" Pravda zo života , že chlieb od Penamu hnije veľmi rýchlo :D Pobavilo.
Ale k veci.
Predstavujem si niečo takéto www.autobazar.eu/volkswagen-t3-transporter-16-d-id15816402.html
Takže hovoríš že konkrétne táto 1.9 D 60kW by nezvládla nejaký pohyb s materiálom na korbe a nejakou tonou vzadu na vozíku ?
To "nejaký pohyb" myslím jazdenie v okolí mesta s materiálom a zhánanie materiálu.

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 16:05 #196273

• Pavel 5
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 20
Přesně...…. :unsure:
Jako obytňák pro tři lidi, když nikam nespěcháš je to pohoda.
Valníček na stavbu, když dokážeš odhadnout co ještě naložit a co už ne, taky dobrý.
Ale auto, který bych současně používal na oba účely si dost dobře nedokážu představit.
Vždycky Ti budou chybět koně v motoru.
A jestli Tě přežije ????? Je to v podstatě jednoduchý auto, bez složitostí a běžný díly koupíš přesně jak píše Sindeon VW.
Budete spolu tak dlouho, dokud vás STK nerozdělí.
VW T4 Multivan 2,5TDi 75kW
VW T3 Bus 1,9 boxer, vodník
VW Golf III 1,8L GTi

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 16:40 #196275

• Zezi
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 109
Žlutá doka na výlety a lehkou práci je ideální,můžu doporučit a cena tam taky není špatná,je tam už vyměněn motor za 1,9d ,tak bych se toho vůbec nebál. asi to bude mít pomalou převodvku,tak počítej cestovní rychlost tak asi 90km/h
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 17:31 #196276

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Tá rýchlosť mi ani tak nevadí. Hlavne mi ide o to aby vedel potiahnuť prípadne odviesť stavebný materiál.
Ináč dobre tomu chápem že to má 4 rýchlosti ?

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 17:34 #196277

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
A vieš mi aj povedať prečo si to nevieš predstaviť ?
Že by si ho nevedel využiť na obidva účely.....myslíš pre tú rýchlosť ? Pavel 5

Naposledy změněno: od Brezňan.

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 17:53 #196278

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Pavel 5 napsal: Přesně...…. :unsure:

Budete spolu tak dlouho, dokud vás STK nerozdělí.

:D
S tou STK to ako funguje s takýmito staršími modelmi autíčok ? Je tam väčší problém ako u tých mladších ?

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 17:54 #196279

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Sindeon VW napsal: Jasně, že jsi naivní. :-) Ale to už tak u lidí, kteří si tohle auto oblíbí, bývá. :-)

Mám tomu rozumieť ,že aj ty si naivným takým spôsobom ? :D

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 18:42 #196280

• Pavel 5
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 20
K prvnímu dotazu proč si nedokážu představit jedno auto pro dva účely.
Moje T3 v obytném provedení je ta na fotografii. Takže paletu Ytongu bych do ní asi nenaložil.
O rychlosti to není. I když je to hranatá krabice, jezdíval jsem s ní i přes 110 km/h.
Ohledně STK. Nevím jak u vás, ale tady je tendence majitelům starších aut znepříjemnit život.
Jsem členem veteran klubu a loni jsme tam řešili, že by měl do budoucna vymizet z čerpacích stanic klasický benzin.
Měla by ho nahradit směs s vyšším procentem ethanolu.
Sebeudržovanější veterán bez benzinu nikam nedojede.
U dieslu je šance na provoz větší.
VW T4 Multivan 2,5TDi 75kW
VW T3 Bus 1,9 boxer, vodník
VW Golf III 1,8L GTi
Přílohy:

Transporter T3 na stavbu 28. led 2020 21:22 #196282

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Pavel 5 napsal: K prvnímu dotazu proč si nedokážu představit jedno auto pro dva účely.
Moje T3 v obytném provedení je ta na fotografii. Takže paletu Ytongu bych do ní asi nenaložil.
O rychlosti to není. I když je to hranatá krabice, jezdíval jsem s ní i přes 110 km/h.
Ohledně STK. Nevím jak u vás, ale tady je tendence majitelům starších aut znepříjemnit život.
Jsem členem veteran klubu a loni jsme tam řešili, že by měl do budoucna vymizet z čerpacích stanic klasický benzin.
Měla by ho nahradit směs s vyšším procentem ethanolu.
Sebeudržovanější veterán bez benzinu nikam nedojede.
U dieslu je šance na provoz větší.

Ďakujem za vysvetlenie. A máš krásnu leštenku :)
Za tým vyzerá byť mnoho práce.

Transporter T3 na stavbu 29. led 2020 07:06 #196286

Ja T3 pouzivam uz rok na denni jezdeni. Je to peklo. Totalne jsem si zkazil ridicsky schopnosti. Jezdim s tim 80, nikam se neda spechat, protoze se tomu pri vyssi rychlosti prehriva olej a pak ho to hrozne rychle zere. Mozna je to spis turbem, takze tebe by to tak netrapilo, ale jezdi to proste hrozne pomalu.

Prace to za tu dobu odvedlo uz fakt spoustu, taham za tim relativne casto i pres 1.5t, ale to uz prakticky nejede. Tim ze mam Syncro se super pomalym kvaltem, tak se s tim vlekem da aspon rozjet, ale kdybych mel normalni silnicni 4-kvalt, tak bych asi spalil spojku.

Kdybych mel mit auto primarne na praci a mel ho davat do servisu (T3 si opravuju sam a ucim se za pochodu), asi bych z duvodu ND a opravitelnosti radsi volil T4.

Jinak je to samozrejme naprosto skvely auto a clovek se s nim vubec nenudi (obcas spis bohuzel) .... viz www.youtube.com/playlist?list=PLW0sdvzdh...OG5RDQUtUVNTvpArw3QB
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD

Naposledy změněno: od Viky_CZ.

Transporter T3 na stavbu 29. led 2020 08:28 #196287

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 681

Brezňan napsal:

Sindeon VW napsal: Jasně, že jsi naivní. :-) Ale to už tak u lidí, kteří si tohle auto oblíbí, bývá. :-)

To ani ne, spíš jsem vypozoroval, že spousta lidí, kterým se tohle auto zalíbí a chtěli by ho, toho od něj očekávají někdy trochu moc a to v něm ještě neseděli. ;-)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Transporter T3 na stavbu 29. led 2020 09:27 #196289

• Brezňan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Sindeon VW napsal:

Brezňan napsal:

To ani ne, spíš jsem vypozoroval, že spousta lidí, kterým se tohle auto zalíbí a chtěli by ho, toho od něj očekávají někdy trochu moc a to v něm ještě neseděli. ;-)

Hehe budem obozretný, nechcem prepadnúť panike :D Aby sa mi to potom nevypomstilo.
Hlavne si do neho chcem, sadnúť a len tak sa povoziť :) Že čo mi to povie....

Transporter T3 na stavbu 31. led 2020 07:12 #196339

Tak jak, uz ses povozil? :-)

Ja jel se svym 2.5km a uz to neslo nekoupit. :-D
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Poděkovali: Brezňan

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.225 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/