Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 11:26 #107239

  • verny
  • Avatar uživatele verny
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 124
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli je nutné dát před ty ledky co dáváte do klik dveří nějaký odpor. Pokud ano, jaký?
Nebo jsou připájeny přímo na kabílky?

Díky za info. Jirka
VW Transporter T4, 1.9D, 91, 4 mí­sta, rybářské vozidlo a úžasný pracant. Je starej a orezlej, ale mám ho rád...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 11:39 #107241

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Dava se predradny odpor, aby meli 12V. Bd si to udelas sam, coz vyjde na par haliru, nebo to houpis hotove, coz vyjde na par korun. Ja jdu druhou cestou, nechce se mi s tim drbat


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 13:38 #107249

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Nejlepe spočítat odpor přímo na danou LED diodu!
Vypočítat ho na 14V!
Vetsinou jsou LEDky 3V, takze, kdyz das 0,25W odpor o hodnote 0,4 az 1k Ohmu, tak ti to bude chodit.
Dej klidne to "kilo" takze 1000 Ohmu ;)

Presny odpor si vypocitas, kdyz znas napeti a proud diody!

:arrow: max.napeti v aute tj.cca 14V minus napeti diody "vetsinou 3V" = 11V
11V děleno proudem diody "vetsinou kolem 0,02A" = 550 Ohmu :idea:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 14:46 #107254

  • verny
  • Avatar uživatele verny
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 124
  • Obdržená poděkování 0
Ouu, tak to si budu muset napsat.... :lol:
To pro případ, že bych to nesehnal hotové podle toho jak radí kunec. :P

Děkuji oběma za rady.
VW Transporter T4, 1.9D, 91, 4 mí­sta, rybářské vozidlo a úžasný pracant. Je starej a orezlej, ale mám ho rád...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 16:03 #107257

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
No, kdybych ti do toho mohl kecat, tak kup jen 3mm LEDku, odpor cca 750 Ohmu.
Navrtej dirku, zalep LEDku a spicku zabrus "smirglem" do roviny s plastem. OK!
LEDka pak sviti krasne jako zarovka, ne hnusne bodove!
Ale i tak ji dej tak, aby ti nesvitila do dr.ust :-)
Jakou barvu LEDek planujes?
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 16:08 #107259

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Doporučuji červenou. Netaha tolik za oči a ladí to s palubovkou

Odesláno z mého Ascend G300 pomocí Tapatalk 2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 16:29 #107263

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Co kdyz ma zelene budiky?
A cervena FAKT netaha za oci! :lol:
Podivej se kolik je hodin a ty jsi uz zas na kasu D:_)
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 18:09 #107264

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Ty jsi toust, zkus tam treba modrou.
Proc maji v kamionech cerveny svetylka? No?
Chce to ale opravdu diodu s minimalni svitivosti

http://www.ges.cz/cz/l-934id-12v-GES05100130.html


Sent from my iPad using Tapatalk
Poděkovali: Boner

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od kunec.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 18:14 #107265

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
jo a rozebíral to už Jarek
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=63&t=599 ">viewtopic.php?f=63&t=599<!-- l -->

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 19:29 #107268

  • verny
  • Avatar uživatele verny
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 124
  • Obdržená poděkování 0

Maršoun napsal: No, kdybych ti do toho mohl kecat, tak kup jen 3mm LEDku, odpor cca 750 Ohmu.
Navrtej dirku, zalep LEDku a spicku zabrus "smirglem" do roviny s plastem. OK!
LEDka pak sviti krasne jako zarovka, ne hnusne bodove!
Ale i tak ji dej tak, aby ti nesvitila do dr.ust :-)
Jakou barvu LEDek planujes?


Díky za radu. Mám zelené podsvícení budíků, ovladačů topení i vypínačů. Ideální by tedy byla nějaká zelená.
VW Transporter T4, 1.9D, 91, 4 mí­sta, rybářské vozidlo a úžasný pracant. Je starej a orezlej, ale mám ho rád...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 19:37 #107269

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
http://www.ges.cz/cz/l-934gd-12v-GES05100133.html

tady máš, na mobilu jsem neviděl, že máš 91...já mám vše červený

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od kunec.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 19:45 #107270

  • verny
  • Avatar uživatele verny
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 124
  • Obdržená poděkování 0

kunec napsal: Ty jsi toust, zkus tam treba modrou.
Proc maji v kamionech cerveny svetylka? No?
Chce to ale opravdu diodu s minimalni svitivosti

http://www.ges.cz/cz/l-934id-12v-GES05100130.html


Sent from my iPad using Tapatalk


Já elektrice fakt moc nerozumím. O proudu vím jen, že teče a není vidět... :D
Nevím jak poznám, že je s minimální svítivostí. Snad mi poraděj v nějaké prodejně.
Hned vedle té na jakou jsi odkazoval je i zelená. Ta by asi byla ideální.
http://www.ges.cz/cz/l-934gd-12v-GES05100133.html

Jen nevím co znamená, že je s rezistorem. Tak tedy před ní odpor, který popsal Maršoun?


edit:

Byl jsem pomalej... díky.
VW Transporter T4, 1.9D, 91, 4 mí­sta, rybářské vozidlo a úžasný pracant. Je starej a orezlej, ale mám ho rád...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od verny.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 17. lis 2012 19:49 #107271

wow ten obchod je super =D>

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 12. pro 2012 22:38 #109236

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - lampičky, voltmetry a ostatní cinkrlátka 12. pro 2012 22:45 #109240

hoši tak tot sem už u Maršounka viděl naživo a uscávám ještě dnes
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.140 sekund

Login