Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 20. čen 2018 07:49 #185652

Kluci, nevite, jestli Dusanhaya jeste dela ty pekny vestavby? Psal jsem mu zpravu, ale zatim bez odezvy... Diky Jakub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 20. čen 2018 07:59 #185654

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3155
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 231
Určitě ano.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 20. čen 2018 08:49 #185657

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1493
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 116

Zwingli napsal: Kluci, nevite, jestli Dusanhaya jeste dela ty pekny vestavby? Psal jsem mu zpravu, ale zatim bez odezvy... Diky Jakub

Ahojky,ano.
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 20. čen 2018 08:54 #185658

Ahaa, to jsem prehledl:) ozvu se, diky. J.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 06. čec 2018 11:18 #185999

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak první fáze kemperské vestavby je dnešním dnem hotová. Celá plocha lůžka je tvořena pod postelí celkem 8 skříňkami ve 4 velikostech. Dělal jsem si to všechno sám, konstrukce je ze šrouby smontovaných rámů a na nich je přišroubovaná překližka, nahoře tvoří rámeček - rantl pro vložení víka. Původně jsem to chtěl na panty, ale tím bych prodloužil "výrobu" o 2 až 3 dny a spotřeboval bych na to další stovky šroubů. V H1 se mi pantové řešení moc neosvědčilo, tak asi po 10 letech se šrouby uvolňovaly a panty se začaly ohýbat, co chvíli jsem to musel pak různě spravovat. Celkově je v tom nyní asi tak 800 šroubů a vrutů různých velikostí. Před smontováním to budí dojem asi jako tetris. Skládá se to z množiny různých kostiček. Držadla vík skříní jsem řešil tím nejjednodušším a nejrychlejším a tím pádem nejlevnějším způsobem, provrtáním desky a provazem o síle 5 mm. Skříňky jsou řešeny tak, aby se nikde nedotýkaly boku vozidla, aby v důsledku vibrací nebo kroucení karoserie nedocházelo k poškozování čalounění anebo i vozidla.

Po složení už lůžko působí celkem kompaktně, muselo se to však srovnat na výšku, přišroubovat k sobě a nakonec zalištovat proti pohybu dopředu (lišta přišroubovaná k dřevěné podlaze a dozadu, lišta přišroubovaná ke skříňkám). Celková hmotnost je cca 50 kg.

Na plochu lůžka přijdou 2 molitanové desky 80 x 186 cm, ty budou jen povlečeny prostěradlem a přikryty dekou.

No a protože pro letošní dovolenou jsem nestihl druhou fázi kemperské výbavy, a sice skříňku s vybavením pro kuch. linku a vařič, máme tam dost místa, aby se nám tam vešel kempový stolek i s křesílky, takže budeme-li chtít soukromí při jídle nebo povídání, žádný problém.

Co se týká kuchyňské linky, ještě nemám všechno úplně rozmyšleno, hlavně jak dopravit vodu do umyvadla - dřezu, jestliže se chci vyhnout používání trakčních elektrických baterií a různým fórovým čerpadélkům na 12V napětí. Nádrže na vodu ve vhodných rozměrech na cca 75 litrů vody k sehnání a vestavění do linky jsou. Ale protože jsem z generace, která by si měla umět poradit i bez elektřiny, vzpomněl jsem si, jak měl doma dědeček, když ještě neměl obecní vodovod ani v plánu města, když jsem byl ještě malý kluk, a čerpal vodu pákovým čerpadlem u každého umyvadla v domě ze studny. Napadlo mě, že vodu budu čerpat z nádrže ručním pákovým čerpadlem, jenže jsem zatím neobjevil žádné vhodné. Ještě se po dovolené podívám se na potřeby pro jachtaře, ti používají taková čerpadla pro vyčerpávání vody z lodi. Výhodu by to mělo, že bych nemusel mít žádnou vodovodní baterii se spouštěčem čerpadla v kohoutku, ale postačila by obyčejná trubička výškově stavitelná, což by věc zlevnilo a zjednodušilo i servisně - bezporuchové řešení. Jako vařič budu používat dvouvařič MEVA na plynové bomby 3,5 kg. Ten vždycky před STK vyndám, takže nebudu muset dokládat žádné revizní zprávy. No a linka bude doplněna připevnitelným stolkem, takže ten kempovací pak už s sebou vozit nebudu.

Celé řešení směřuje k tomu, abych se co nejvíce obešel bez kempů a různých stellplatzů.














Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 08. čec 2018 08:51 #186008

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Včera jsem koupil 5 led lampiček na tužkové bateria asi tak za 60 Kč jednu bez baterie). Mám rád tzv. "light" řešení, nechtěl jsem od samého začátku rozvody drátem, rozměrné trakční baterie a jinou "těžkou" techniku. Dneska to snad nějak přilepím na různá místa jako na postel na čtení, nad budoucí kuch. linku anebo stolek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čec 2018 19:21 #186247

  • Cuy
  • Avatar uživatele Cuy
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj přátelé,
prosím mám dotaz. Žena koupila super látku na záclonky. No jo, ale jak je máte kdo uchycené v "shuttle" / "caravele". Máte někdo nějaký typ na udělátka a přichycení? Předem moc díky za jakoukoli osobní radu v okolí Olomouce, nebo fotku na mail z okolí ČR. :) Díky.
VW T5 1.9 tdi 77kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 17. srp 2018 13:26 #186720

  • jasu
  • Avatar uživatele jasu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 1
Zdraví všechny tečkaře jsem rok majitelem T5 multivanu a řešil jsem problém s lůžkovou úpravou delší dobu jsem brouzdal po různých stránkách a nakonec jsem udělal rozkládací lůžko z železných profilů matraci jsem koupil starší vcelku a tu jsem rozřezal na tři díly, pod lůžko se mi vejde 10 zeleninových beden dostatek místa. K tomu jsem udělal menší skřínku s lednicí kde mi v pohodě dá zamrazit voda (když se lednici přidá na chlazení).Letošní dovolená otestováno vše ok a na příští rok dokupím předstan a ušiju závěs na páté dveře když jsou otevřené někde jsem to tu viděl na foru na převlékání. Přikládám foto
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 17. srp 2018 13:29 #186721

  • jasu
  • Avatar uživatele jasu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 1
další fota

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 18. lis 2018 19:53 #189278

Zdravím Téčkaře tak i já se konečně dostal k výrobě postele do mého Téčka. Mám to vymyšlené tak, abych nebyl závislý na počtu sedadel v krabičce, jelikož vozím více členů naší rodiny. Takže to vypadá jako takové puzzle. Docela mě překvapila pevnost konstrukce, když to mám z železných profilů 20x20 a patky z 5mm plotny :woohoo: Ještě vymyslet co a jak dám na konstrukci. Každopádně Všem děkuji za inspiraci, kterou tady mohl načerpat velice mi to pomohlo. Snad to do příštího roku zvládnu zkompletovat. Jo abych nezapoměl musím poděkovat svému švagrovi, který mi to nařezal a celé svařil a spolu jsme domysleli detaily :woohoo:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od caven77.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 06. led 2019 22:18 #189921

Ahoj kluci, nenašel by se tu někdo, kdo má kempovací boxík od Dušana (nebo nějaký podobný) a byl by ochotný sdílet zkušenosti/ rady/ tipy, případně mi to ukázat naživo? Chci si nechat podobnou bednu vyrobit, ale řeším pár nejasností (např. délka postele, jen dvoujlavice ve 3. řadě, atp...)

Díky, Jakub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 06. led 2019 22:35 #189923

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1906
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Není lepší to probrat s Dušanem přímo ?
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 07. led 2019 00:05 #189930

No je a neni :) Dusan je daleko a po telefonu se nektery veci nevyresi. Proste nekdy je potreba to videt, aby si clovek mohl ujasnit co jo a co ne...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 14. led 2019 16:08 #190039

  • rkamis
  • Avatar uživatele rkamis
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T5 1.9TDI 77kW Multivan HighLine 2004
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, super vestavba, chápu li to dobře tak máš jenom v druhé řadě dvě otočné sedačky, ty sklopiš a přes ně preklopis ten třetí díl, pokud nelezis máš 4 místa+stolek v druhé řadě....

Co jsem pochopil, děláš to na kšeft? Tj. Nářezák asi neposkytnes co? Popř jaká by byla cena této vestavby.


Děkuji Radim

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 15. led 2019 11:36 #190048

  • jasu
  • Avatar uživatele jasu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 1
možná to je blbě nafoceno ted to mám pro 3 cestující,sedačka se sklopí a vedle mám výsuvný rámeček s nožkou ,při kempování sundám matraci,desku, a zasunu rámeček tím pádem mám víc místa,kdybychom jeli ve čtyřech výsuvný rámek s deskou dám pryč nasadím čtvrtou sedačku a funguje to stejně ale asi bych musel nachat doma lednici (ted mě napadlo možná by mi vlezla pod lůžko k 5-tým dveřím) upozornuji dva dospělí a dítě to je asi maximum na spaní a hned vydýchaný vzduch takže se asi fakt ještě oplatí předstan můžu spát venku a nechat otevřené pos.dveře.Jinak nožky na rám nasouvací pro skladnost v garáži.Material jsem všechen kupoval není to také strašné,nějaké profily20x20 +1 tabule překližky která mi vyšla na míru nařezáním .Není problém ti to blíže nafotit a napsat rozměry ale na kšeft asi ne .Kdybys měl cestu okolo můžu ukázat

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.260 sekund

Login