Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 25. říj 2019 19:03 #194985

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ta modularita je zajimava vlastnost. Stranky by chteli trochu poladi (ehm i gramaticky). Kolik to cele vazi (predsi jen to ma dvojite steny? Je to nejak spojene mezi sebou ty moduly aby to nerachtalo za jizdy? Je nejak extra vymyslene ulozeni te detske postele na predni sedacky kdyz se prevazi?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Richard_D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 25. říj 2019 19:51 #194988

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Myslím, že Ti neodpoví, vypadá to jako levná reklama..... Já být admin, tak to smažu
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 25. říj 2019 20:25 #194989

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114

covex napsal: Ta modularita je zajimava vlastnost. Stranky by chteli trochu poladi (ehm i gramaticky). Kolik to cele vazi (predsi jen to ma dvojite steny? Je to nejak spojene mezi sebou ty moduly aby to nerachtalo za jizdy? Je nejak extra vymyslene ulozeni te detske postele na predni sedacky kdyz se prevazi?

Já to měl přes přední sedačky pro malou(už vyrostla)a nepřevažovala se,resp.trochu jiný systém"kotvení" ( foto veřejně neposkytnu skrze "kopírovače",ať si lámou hlavu-není proti nikomu narážkou) a měl jsem ji v kuse!
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 28. říj 2019 22:10 #195032

Ale odpovím, byl jsem na výletě.
Především děkuji covexovi za názor. Každý modul je uchycený dvěma šrouby do základní desky a jedním šroubem k vedlejšímu modulu. Nehýbou se za jízdy. Celkově to váží kolem 80 kg. Obecně je lamino těžší než překližka, která je taky v nabídce, ale je tam obrovský výběr dekorů.
Desku dětské postele vozím za zadní lavicí. Vejde se i do střešní rakve. Složený rozměr je 70 x 63 cm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 24. bře 2020 14:06 #196943

Přispívám také troškou do mlýna, fotky a výrobu své obytné vestavby jsem vystavil tady:

www.horydoly.cz/auta/obytna-vestavba-do-...-long-svepomoci.html

Dost jsem se mořil s tím, jak to má být předpisově s plynovou 2kg lahví. Ta EU směrnice o přepravě nebezpečných látek je dost komplikovaná, tak jsem prohledával různé BOZP stránky a nejspíš se to má takto - za jízdy musí být PB láhev odpojená a zašpuntovaná a při spaní hozená ven (nebo v ve schránce, která má odvětrávání ven). Kdyby se našel někdo, kdo by se k tomu mohl kvalifikovaně vyjádřit, bylo by to skvělé.

Akorát v jiných zemích to může být jinak (někde jsem se dozvěděl, že si země mohou udělat svoje státní předpisy). Tak jestli není lepší tu flašku za jízdy někam zahrabat mezi zavazadla.... Zajímavé je, že u jednorázových campingových kartuší to nikdo neřeší, i když mohou udělat paseku úplně stejnou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 25. bře 2020 15:50 #196957

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jak se ti osvedcili ty kanystry? Ja je pred casem taky koupil a pri dalsim stani pokud jsou naplneny, tak se ty kanystry deformujou (i v chladu, v lete to bude jeste horsi), bohuzel ty tvrde, ktere se prodavaly driv se mi nepovedlo sehnat.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 25. bře 2020 21:19 #196964

Trochu mění velikost, ale když je třeba, tak povolím/utáhnu popruhy. Jinak vcelku spokojenost, až na ty upadávací úchyty na víčka, typické "kurvítko", asi 2x 1 mm plastu. Ale dá se to opravit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 26. bře 2020 10:00 #196969

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Mění velikost proto, že nejsou odvzdušněné a jak kapalina tak vzduch uvnitř vlivem změn teploty mění objem, kanystry se smrš´tují nebo vyboulovávají.
Já mám teď na výrobě kuchyňskou skříň a stůlu ní do vozu a aby se mi tohle nedělo, inspiroval jsem se u jachtařů a pořídil v jachtařské prodejně dvě 40 litrové nádrže, polohovatelnou trubičku do umyvadla místo vodovodního kohoutku, jednocestný ventil, aby nespadávala voda z nádrže, ty nádrže odvzdušnění mají, ale nesmí se plnit až ke "stropu". Ta na odpadní vodu bude mít vypouštěcí kohout hadicí bočními dveřmi ven do kanálu nebo volně do trávy, nic škodlivého tam nebude, jen splašky z nádobí nebo mytí.
Dopravu vody řeším nožním šlapacím čerpadlem kvůli nezávislosti na elektrice stejně jako jachtaři. Osvětlení nad kuchyňkou a v celém obytném prostoru LED lampičkami na tužkové baterie, drží na stropě jen pomocí suchých zipů ze stejného důvodu a taky abch nemusel dělat složité elektroinstalace ve voze. Čím méně toho tam bude, tím méně poruch budu musset řešit.
Mám ale smůlu na truhláře, ten první se na to úplně vykašlal, pak to měl dělat Dušanhaya tady, ale omarodil taky, i když jsme byli domluvení ještě než onemocněl, už jsme se pak k tomu nevrátili. Letos jsem sehnal dalšího, ten to rozkreslil, nakoupil materiál, já mu před asi měsícem předal ty nádrže, PB bomby, vařič, umyvadlo a ostatní věcičky, jenže mu "opuchla hlava" a tak to zase stojí, protože marodí. Já nevím, co s těmi truhláři je, možná Bůh nechce, abych tu kuchyňskou skříň ve voze měl. Už se tím peru rok a 3/4.
Taky mám trošku starost s těmi PB lahvemi. Budou tam 2x 3,5 kg (jedna rezervní). A pokaždé to oddělávat z toho směšovacího ventilu je fakt opruz. Díru do podlahy dělat kvůli odvzdušnění propanbutanu nemůžu. Nejspíše na STK budu jezdit bez PB lahví.
Až to bude, dám fotky, jak to mám provedené já. Myslím, v řádu týdnů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 26. bře 2020 11:57 #196971

Nema to auto nejaky diry skrz prahy, ze by se to tim odvetralo? Diru v tapecu za linkou by to sneslo ne? Rozhodne je bezpecnejsi to odvetrani mit a na STK by to nebylo videt.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 26. bře 2020 12:14 #196972

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Jo truhláři to mají opravdu všichni, vždy jim vyhlásí nemoc a jeto a ve zbytku času nemají na tak malé zakázky čas, bo su na montážích :-), ale zaujal jsi mě PB lahví 3,5kg co to je? Já mám 3kg italskou origo ve voze a třeba by se vlezla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 26. bře 2020 12:51 #196973

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
To: Me2d: Jsou to ty 2 kg české, klasické, co se dělají už asi 100 let beze změny. Nápň 2 kg. Já to počítal i s váhou obalu, to kvůli pevnosti police v té skříňce. Vážil jsem to celé a pak to dával jako info truhláři. Tak promiň.

Ty láhve budou ve skříňce, jestli to bude ucházet, pak v ní, nebude zatěsněná, protože dveře tam budou šoupací, mě se nelíbí skříňky s otevíráním do prostoru, člověk je pak ten poslední, který se tam k tomu vejde. A nebude tam ventilátor pro odtah hadicí někam mimo vůz, takže nebude ani riziko nějaké náhodné jiskry. Neboli větrání jen dveřmi. Jde o to, že PB je těžší než vzduch, bude případně se toulat někde u dna té skříňky. V karavanu N126 jsem odvětrání měl, ale to byl otvor v laminátové podlaze pod tou skříňkou. Ale nikdy jsem nic necítil, že by ucházelo. Tam byla ale velká láhev.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 27. bře 2020 09:53 #196984

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Jde o tvou bezpečnost, asi nemá pokud jsi přesvědčený cenu tě nějak trápit moralizováním. Je toho hodně i na youtube, on ten plyn pokud náhodou ujde (a můžeš mít klidně vše nové), nejen že jde k zemi, ale jakoby teče a klidně si doteče k oné jiskře, před cca 5 lety v kempu chytl karavan od unikající bomby jiného karavanu, škoda fatální.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 27. bře 2020 12:41 #196986

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Já tohle vím, ale řešení pro to nemám. Díru do podlahy prostě vyříznout už ze záručních důvodů nejde. Druhá možnost by byla udělat plynové vedení potrubím, pak by asi netěsnost nevznikla, ale pro změnu zase by s tím byla velmi špatná manipulace.
Samozřejmě odvětrání při spaní jsem schopný zajistit, ale jen částečně, jestliže se nebude topit. Za jízdy ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 27. bře 2020 12:46 #196987

Nevim jak presne je delanej tenhle Peugeot, ale co jsem videl konstrukci karoserii, skoro kazdy auto ma nekde za tapecama diru dolu skrz prahy (odvod vody apod). Podle mne je lepsi to zkusit najit a to odvetrani tam protahnout, nez riskovat, ze umres ve spanku pri kempovani. Pozustali samozrejme oceni, ze maji dedictvi jeste v zaruce. :-D
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Viky_CZ.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 27. bře 2020 13:05 #196989

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Určitě se pletu,ale myslím si,že jednu dírou do podlahy auto (ikdyž pežot) záruku netratí.....
Být či nebýt,to je oč tu běží..... :silly:
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.210 sekund

Login