Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 04:51 #198202

Zatím jsem jí měl zavřenou v šuplíku v kuse cca 4 hodiny a nehřála se. Když jsme byli kempovat, tak jsem jí vyndal ven pod přístřešek. Ale odvětrávací mřížku chci dát do boční stěny vpravo nahoru. Teplo pak půjde nad podběhem do auta.
VW Multivan T5 Highline 4Motion 128kW AXE 2005

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 09:10 #198204

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Já z důvodu přehřívání chladící box vůbec do skříně neřešil. Měl jsem ho v bývalé pojízdné krabici a dost překážel, naprasklo mu víko u pantu, to jsem letos opravil a znovu ho zprovoznil. Mám ho, ale nejsem přesvědčený, že ho budu potřebovat. Te´d jak se mi uvolnilo místo v těch dvou skříňkách po krajích vozu (viz foto výše, kde bylo nádobí a jídlo), uvažuju, že zevnitř jednu z těch skříněk odizoluju, dám tam na tloušťku rámu a na dno polystyren a nechám na rozměr té skříně svařit plastovou vanu, třeba z novoduru a budu studené potraviny dávat tam a budu dovnitř vkládat takové ty namražovací krabičky. Zezhora pak postačí izolace pod víkem třeba dekou nebo moltanem, který se nedrolí. Nahoře nad tím vším je pak matrace, která taky dobře izoluje. Takže když tam dám studené jídlo, v pohodě vydrží 2-3 dny a do té doby ho spotřebuju. Možná lepší, než vozit ten box, který je složitý i z pohledu trvalého napájení (za jízdy z 12 V zásuvky a vestoje pak z trakční baterky a taky zabírá spoustu místa.

Naposledy změněno: od Espero.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 10:54 #198205

Bral jsem tenhle v Lidlu v DE za 40€ už kvůli tomu, že má napájení i na 230VAC a vejdou se tam 2l lahve.
Doma to nachladím na plný výkon a v autě to jede na ECO. V Multivanu mám 2 baterky, takže i kdyby chlaďák vytáhl celou baterku, tak nastartuju. A při jízdě se dobije. Uvidím v červenci, jak dlouho vydrží. Jedeme na 5 dní. Ale holky budou spát v karavanu, takže při nejhorším ho přepojím na 230V.
Česká politika cen se mi zdá zvláštní, měli ho v ČR v akci za 1500 a na e-shopu ho mají za 1800.
VW Multivan T5 Highline 4Motion 128kW AXE 2005

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 11:19 #198207

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Já ho mám taky na 230/12 V, ale my jezdíme nadivoko, do kempu jen když by šlo o život a tak nabíjení na 230 nevyužiju. Celou vestavbu mám koncipovanou pro pobyt volně, takže třeba vodu řeším šlapacím čerpadlem, rádio mám ve spacím prostoru napájené buřtovými bateriemi, abych nemusel odčerpávat kapacitu autobaterie atd.... Dříve než dozadu nechám naistalovat 12V dvojzásuvku chci to letosd vyzkoušet bez ní a když to půjde, nebudu tu zásuvku vůbec řešit. Pokud bych řešil, pak bych to doplnil malou 13Ah trakční gelovou baterkou pro 12V vybavení nabíjenou z autozaásuvky.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 17:04 #198218

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
Espero : ...........Takže když tam dám studené jídlo, v pohodě vydrží 2-3 dny a do té doby ho spotřebuju...............
Doporučuji přibalit na cestu dostatečné množství Endiaronu, Endiformu, černého uhlí a hlavně dobré cestovní pojištění.
Víš, že k množení bakterií tj. ke zkažení potravin dochází už při teplotě nad 3 až 4 stupně ?
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 18:42 #198221

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
To sice vím, ale tyhle chladící boxy obvykle nejsou v létě schopny pod tyto hodnoty vůbec chladit. Ono jde také o to, jaké jídlo, nejen za jakých teplot.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 21:33 #198222

Máš pravdu,
většina termoelektrických chladících boxů není příliš účinná, používají tvz Peltierovy články, které chladí max 18 stupňů pod okolní teplotu.
Kompresorová chladnička dokáže chladit i dost pod bod mrazu a bez ohledu na okolní teplotu. Samozdřejmě cena je podstatně vyšší zato spotřeba elektřiny nižší,
ale vyplatí se to.
Třeba Dalix s.r.o. dává slevy, sám mám od nich www.dalix.cz/eshop/kompresorova-autochla...40-f-12-24-230v.html a nedám
na ni dopustit, japonský kompresor šlape jak hodinky, spíná jen čas od času, napájení 12V i 220V, tři roky záruka.
Chladící box jsem nový hned věnoval kamarádovi.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Naposledy změněno: od Mařík.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 22:10 #198223

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
Mám úplně tu samou čtyři roky a vůbec si už nedokážu představit, že bych jí v autě v létě neměl.
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 22. čen 2020 22:29 #198224

Asi si můžeme vzájemně pogratulovat, mě chladící boxy připadají trochu jako hračky, měl jsem jeden dokonce měl umět i hlídání baterie, aby se zcela nevycucla. Skutečnost byla taková, že po vypnutí klíčku, vypnul i box.
Já investive do kompresorky nelituju, a tahle firma se chlubí tím, že dodávala lednice i na Dakar.
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Naposledy změněno: od Mařík.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čen 2020 08:52 #198226

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Je to jak zakleté kolo. Když pořídím tuhle lednici, musím dát kapacitnější trakční baterku, když dám větší baterku, pak asi nepostačí jen nabíjení z 12V zásuvky za jízdy a budu muset kvůli nabíjení do kempů, kam nechci.... takže lepší je kupovat jídlo průběžně a na tyhle věci se v reálu vykašlat a jen na delší přejezdy to nějak uchladit, když jídlo zamrazím doma a pak vložím s těmi namražovacími boxíky do té termoizolační schrány, udržím to jakž takž. Těch pár dní přejezdu do cílové destinace, kdy nechci ztrácet čas nakupování určitě.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čen 2020 09:19 #198227

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37
A co solár? Já mám na střeše 160 W a jsem úplně spokojen. Celé léto neřeším, že bych byl bez proudu. Ve tvém případě by jsi s tím mohl být úplně soběstačný. Investice cca 7k Kč.
Knaus Eurostar 500 TF

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čen 2020 09:37 #198229

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Nemůžu z důvodů smluvních, nesmím po dobu 5 let dělat žádné zásahy do vozu, jednak kvůli záruce, (Peugeot to má tak, že na to má extra smlouvu na 5 letou záruku), ale i povinnost jezdit do značkového servisu v síti), ale mají to provázaná i na fiancování, které je extrémně výhodné, ale je tam klauzule v úvěrové smlouvě, že při zásahu do auta - jeho jakékoli úpravě - platí povinnost okamžitě úvěr splatit (to bych asi zvládl, ale z pohledu cash flow by to výhodné nebylo). Já to mám za 2,8 % p.a.
To je mimochodem jeden z důvodů, proč to dělám, jak to dělám, nic není k vozu napevno, jenom výdřeva a ta byla součástí dodávky vozu. Stropní světla mám na tužkové baterky, postele nejsou s vozem spojené, jen s lištou přišroubovanou do dřevěné podlahy a k ní je přišroubovaná i servisní skříň. K vozu přímo nic.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čen 2020 09:40 #198230

Sto lidí, sto chutí...
Minulý rok jsem měl s neznalosti 2 chladničky, kompresorovku a termočlánek při naší výpravě do BiH. Auto stačilo dobíjet obě dvě (na noc termočlánek vypínám, byli tam jen nápoje ) a přesunovali jsme se každý den - cesta vždy 5,6 hodin. V autě 2 baterie 90 až 75 Ah. Kemp jednou za 4,5 dní, tam jsem baterky pořádně dobil a ledničky přepnul na 230V.
Letos chceme ještě níž a už vím, že jen s kompresorovkou a bez ní ani ránu. Ten pocit který dostaneš, když vidíš smích na tváři tvých dětí při lízání nanuku ve 40tkách, je k nezaplacení. Víš, že jsi udělal pro ně maximum... Je to pokrok a až budu chtít retro travelling, vytáhnu dvanátsettrojku a kýbl suchého ledu, jak to dělával táta...
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čen 2020 09:43 #198231

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
No víš, já jim tu zmrzlinu koupím a mám je stejně š´tastné. V tom problém není, nejezdíme do pustiny předce. Mají to na každé pumpě...
Samozřejmě, že doszadu zavést dvouzásuvku na 12 V ve značkovém servisu není zásah do vozu, který by eliminoval tu smlouvu, servis mi to normálně udělá, ale připevnění soláru už asi ano.
Kdybys byl s námi vloni v Řecku, řekněme těsně před Peloponés, kdy v noci byly 30 st. horka a přes den se radši ani neptej, nepomohla by ti ani ta kompresorovka. poprvně sjsme před horky utekli a dovolenou zkrátili.

vnitřní výbava - obytné vestavby, neoriginál lůžkové úpravy 23. čen 2020 10:09 #198232

Nečerti se, nepochopili nebo jsme se nechtěli pochopit ...
Nikdo nezpochybňuje jaký jseš otec a jak jím chceš jít příkladem. Já se jim snažím jen ukázat možnosti ať už výběrem destinací, způsobem cestování - family first a aspoň trochu modernímy produkty.
Se zájmem tě sleduji jak se pečlivě připravuješ a plánuješ a snažíš k tomu přivést i syna.
Dneska je trochu moderní a pro děti zajímavější jezdit trošku na pankáče, nicméně je potřeba jim dát jasně najevo, že zodpovědnost držíš ve svých rukách jen ty.

PS: solár bych moc rád a když TK napsal že investice by byla, no dobře do deseti, budu moc přemýšlet....
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Vygenerováno za 0.218 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/