Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: camping - zateplení odhlučnění

camping - zateplení odhlučnění 27. dub 2018 09:47 #184276

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Vyspal jsem se na to a rozhodnutí je, že strop budu dělat ve čtvercích 1x1 metr, to je asi tak největší rozměr, který lze s rukama nahoře ještě zvládnout s potřebnou přesností. Současně menší váha čtverce nebude mít takové "nároky" na podkladový materiál, který pevný moc nebude. Zvýší se mi tím ale pracnost počítám tak o 4 hodiny. To bude souviset s postupným nanášením lepidla a pak nutným čekáním až se odvětrá pro každý čtverec samostatně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 27. dub 2018 09:51 #184277

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Já být Tebou, zavolám Zbinovi, koupím si od něj tu samolepicí azolaci a pak ji potahnu jen nějakou látkou a myslím, že funkčně by to bylo mnohem lepší a mnohem lehčí
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Zezi.

camping - zateplení odhlučnění 27. dub 2018 09:57 #184278

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Já už mám materiál nakoupený, kromě lepidla. A kromě toho stropu také nařezaný a připravený.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 27. dub 2018 10:26 #184280

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Tak držím palce
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 29. dub 2018 20:05 #184331

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Mám skoro hotovou tu netkanonou textilií či filc. Trošku jsem sice pozadu, chtěl jsem to dnes mít, ale došlo mi lepidlo, savost toho filce je enormní. Nejhorší je rozměrová nestálost při lepení. No a v lidojemech Typu OBi Alkaprén, kterého se dá pořídit velká plechovka za nějakých 140,-Kč nemají, jen Pattex chemoprén za 260,-. Takže pro další Alkaprén půjdu zítra do své drogerie. Práce s tou netkanou textilií je hrozná, rozměrově na metr délky je schopná se zvětšit o 15 cm. Takže búhví jak přesné lepení to není, ale drží to a zvarhánkovatělé to nemám nikde. Co se týká zátěžáku, pak jsem se rozhodl, že budu metrové kusy lepit na prostředek a 0,5 x 1 m po krajích, kde bude třeba vylepovat rohy s pokud možno největší možnou přesností. Překryl jsem i střední sloupky. Příští týden do Maďarska asi pojedeme s nehotovým, jen za úterý se to nestihne, zítra musím sekat zahradu, než přijdou deště.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

camping - zateplení odhlučnění 30. dub 2018 10:23 #184341

  • Zezi
  • Avatar uživatele Zezi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1893
  • Karma: 20
  • Obdržená poděkování 141
Je to dřina, hlavně strop. Držím palce ať Ti to jde od ruky Mirku.
V OBI se dá koupit lepidlo, je to žluto modrá plechovka a má napiš kontakt key myslím, je to jako alkapren, drží to skvěle a je to za půlku než chemopren.... Jen tak pro příště třeba ;)
METAL MY LIFE - Zezi
T3 Doka 1.6TD 51kw + 1.9D50kw
T4 2.5TDi SE 65kw
T4 2.5TDi 75KW long
MB W124 E230,Waran 353 tourist
zezi1.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 30. dub 2018 14:15 #184347

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Problémy s lepidlem, ten Alkaprén nikde nemají a tak jsem jel do Prahy do mé oblíbené prodejny a tam měli poslední plechovku. S tou dodělám jen zbytek filce a končím. Další plechovky mi prý objednají do pátku. Ne, že by nebyl k mání Chemopren, ale bojím se, aby se mi to nezačalo s tím Alkaprenem hádat, kdybych na něj přešel. Jinak po dvou dnech lepení jsem z toho toluenu v lepidle ještě trochu v rauši ještě dnes. Hrůza.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 12. kvě 2018 19:16 #184713

Ahoj, nevite nekdo, jak ovlivni odhlucneni (nalepeni tlumiciho materialu tam, kam se po sundani tapce dostanu, bez odpojovani cehokoli) zaruku? Muze to mit nejaky neblahy dopad?

Diky, Jakub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 13. kvě 2018 08:53 #184736

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tuhle otázku si sám pro sebe právě také řeším. Myslím, že může. Ale jen tehdy, když se pod tou izolací něco stane, co by do záruky spadalo, třeba se přerušil nějaký drát apod. Jak by to bylo se zárukou týkající se karoserie domyslet neumím. To už by chtělo spíše právníka. U mě tím polepem zateplení ruším asi záruku na dodávku výdřevy, ale polepením některých sloupků asi také částečně na lak zevnitř vozu. Jenže tím, že výdřeva byla od dodavatele kromě přišroubování i přilepená, pak paradoxně dochází asi i ke zrušení záruky od výrobce na ty díly karoserie, kde přilepená byla, a to je vlastně celá zadní část karoserie zevnitř. (A je nahrazená zárukou dodavatele výdřevy, aby to nebylo jednoduché jenže asi ne úplně nahrazená.)
Lepší asi bude nechat to koňovi a dělat co potřebuješ. Závady pod tapecírunkem stejně nemůžou být nijak moc vážné. Nanejvýš přerušený drát, nebo rozpojená kabelová spojka a tak podobně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 25. kvě 2018 17:20 #185061

Hmm asi mas recht. Prestal jsem to resit a tise doufam, ze k zadne reklamaci nedojde... ;)

Kazdpoadne jsem provedl odhlucneni sveho tecka. Vesmes jsem pouzil material z ahifi.cz (ten obchod je super btw, jednani, rychlost, kvalita... jak z jine planety) a montaze jsem provadel dle jejich zverejnenych montazi.

Delal jsem predni dvere, dvoje soupacky, zadni boky, zadni dvere a podbehy. Na vsechno krom podbehu jsem lepil alubutyl jako prvni vrstvu a aero wave (pogumovany molitan) jako druhou. Vysledny dojem: na poklepani je plech vyrazne pevnejsi a utlumeny. Pri jizde se vsak zadna extra zmena nedela.

Pak jsem polepil vnejsi plastove kryty podbehu materialem multi a tady uz se jednalo o vyrazny rozdil. Tuto upravu vrele doporucuju vsem. Je snadna, rychla a celkem cenove unosna.

Celkem jsem za matros zaplatil cca 8k, ale kdybych to dneska delal znova, zacal bych podbehy a zkusil, jestli mi to nahodou nebude stacit:) Pokud byste nekdo chtel vedet mnozstvi pouziteho materialu, mam schovane faktury...

Jakub

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 28. kvě 2018 13:12 #185109

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak já mám zateplení a tapecírunk hotové, dodělal jsem to včera 2 hodiny před půlnocí. Jak to bude možné, dám fotky a spočítám to. Byla to celkově dřina jako hrom. Zpočátku jsem byl jakoby v rauši z toho lepidla, ale posléze jsem si zvykl, takže teď mám trochu "strach", aby mi to "nechybělo". Ten filc se špatně zpracovával, nedal se řezat, musel jsem ho stříhat ručně nůžkami, což nebylo nijak přesné a byl vemi rozměrově nestálý po naneseí lepidla. Zátěžák proti tomu byl, co se týká zpracování, téměř bezproblémový. Nikde mi to ale nezvarhánkovatělo. V celém tom spacím prostoru šlo sumárně o polepení ploch včetně výplní 3 dveří trochu nad 16 m2. Jenže se to lepilo oboustranně, na podklad i nalepovaný materiál a u té poslední vrstvy, kdy šel alkaprén na savé plochy, se aspoň jedna z nich musela natírat 2x. Takže celkem 5x16 m2 = 80 m2 a ze 4/5 natíraný na savý podklad. To je pro srovnání více než podlaha celého průměrného 3+1 v paneláku natřená jednou vrstvou.

Mezitím mi truhlář udělal přířezy trámků a překližek podle rozměrů, které jsem si změřil a spočítal a začínám s výrobou postelí a skříněk pod nimi. Tohle jsem si sám původně dělat nechtěl, ale nesehnal jsem nikoho, kdo by byl ochotný mi to do konce června vyrobit, jen nařezat. Takže z amatérského autočalouníka se dnešním dnem stávám amatérským truhlářem. Skříňky budu dělat z překližky 6,5 mm potažené tmavohnědým lesklým povrchem a trámků 2,5x4 cm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 28. kvě 2018 23:35 #185135

Ahoj, já izoluju a zatepluju T5 nejdříve antivibrační folií STP Black Gold od kluků z 2dincz a na to lepím 2cm akusticko tepelnou samolepící izolaci koupenou v Color Cars v Příbrami. Je to sice hodně pracný, ale výsledek je super :)
Oleg





Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku .

camping - zateplení odhlučnění 29. kvě 2018 21:30 #185156

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak dávám pro info fotky, jak to dopadlo. Spotřeba materiálu: 20 m2 lehký zátěžový koberec, 18,7 m2 netkaného filce, 11,5 litru lepidla Alkapren, 5 litrů toluenu, 2 štětce a 2 nože na řezání. Celkové náklady na materiál 6 250 Kč. Dělal jsem něco takového prvně v životě. Ještě musím vyčistit podlahu a uklidit tam.





Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 29. kvě 2018 22:00 #185159

  • eviz
  • Avatar uživatele eviz
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 632
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 44
Takový dotaz,při teplé noci jak budeš větrat.
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping - zateplení odhlučnění 30. kvě 2018 09:04 #185161

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
1. průduchy vzadu ve sloupcích a v přepážce, 2. ventiátor od topení bez vyhřívání, 3, otevíracíém oknem do kabiny a tam potevřená okna.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.390 sekund

Login