Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: camping - zateplení odhlučnění

camping - zateplení odhlučnění 06. srp 2019 09:10 #193742

ještě fotky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku.

camping - zateplení odhlučnění 06. srp 2019 09:15 #193743

zbytek fotek

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku.

camping - zateplení odhlučnění 08. srp 2019 07:44 #193796

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
To jsi to při té příležitosti mohl i zateplit.... Ale hezká práce. Co cenovka?
Zkus při nahrávání fotek ještě použít tlačítko Vložit- pak to nebudeme muset rozklikávat jednu po druhé. Dík
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

camping - zateplení odhlučnění 08. srp 2019 10:05 #193799

čau, dík za nakopnutí ohledně fotek, příště se polepším. Nad lepším zateplení jsem uvažoval, zase je to o ceně - silnější neopren je dost drahý s Miralonem mám špatný zkušenosti - odlepuje se a vatu + parozábranu jsem nechtěl. Takhle to snad bude taky trochu zateplené - materiály co tam přišly by měli být nenasákavé. No uvidím, zatím v autě chrápu spíš přes léto.

camping - zateplení odhlučnění 13. zář 2019 08:45 #194337

• krboun
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
tak včera jsem si konečně převzal Transportera T4 1999 a už jsem začal plánovat, jak zateplit.
Líbilo by se mi ho polepit stěny zátěžovým kobercem, jako jsem viděl na fotkách na předchozích stránkách,
Vzhledem k tomu, že jsem člověk líný tak jsem si vymyslel, že bych nechal zateplit auto stříkanou izolací, jako to nabízí zde
www.izolacek.cz/strikana-izolace-automobilu.html
Vlezlo by to všude ani cena nebude nijak obří. Nějaký Váš názor?

Jo ještě jsem se chtěl zeptat, kde by mi za nějaký rozumný peníz udělali folie do oken. Ty moje jsou už za zenitem.

camping - zateplení odhlučnění 17. zář 2019 10:15 #194405

• Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Nemám právo Ti do toho kecat, ale měl bys počítat i s horšími časy, když Ti to třeba někdo naboří anebo to zrezne, pak způsobíš asi klempířům i sobě potíže - problémy při přístupu pro vyklepání anebo vaření karoserie. Nepůjde ani jedno. Taky jsem o tom přemýšlel u své nové krabice před rokem a půl, ale nakonec jsem ponechal prostor mezi výdřevou a karoserií prázdný právě z tohoto důvodu. Strhnout čalounění a odšroubovat překližku (nebo jiný typ výplně-deklu) lze celkem snadno a pak obnovít také. Zátěžák jsem při očalounění zadního prostoru použil.

camping - zateplení odhlučnění 18. zář 2019 21:35 #194436

• krboun
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Určitě práv máš, páč jsem se ptal :)
To mě nenapadlo... Přijde mi to jako super řešení, jelikož se do dostane všude a zevnitř není šance aby kondenzovala voda.
Ještě teď jsem koukal, že pěna je není nehořlavá (třída hořlavosti E).
Ta pěna jinak lze oškrábat v případě potřeby.
Jak se dá nějak chytře a jednoduše zaizolovat přepážka mezi řidičem a motorem? Mám to sežrané od kuny.

camping - zateplení odhlučnění 23. zář 2019 22:11 #194530

Ahoj,
nevím zda pomůžu, ale zateploval jsem T-5 už třetí. Stříkanou izolaci určitě ne, už z důvodu bourání, klempíř Tě prokleje. Filc bych asi také zavrhl protože nabírá vlkost. Já použil izolaci s polepem AL folie a navrch zátěžový koberec. V létě mi stála obě auta vedle sebe zateplené a ne, rozdíl v počátku 4,8 stupně. Do večera se teplota srovnaly.
Můžu i ukázat Jirka
( elektrikarMarik@gmail.com ) jo a jsem Pražák jestli to nemáš daleko.
VW - T5 103kW POHOTOVOST

camping - zateplení odhlučnění 27. pro 2019 21:02 #195751

• Týša
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 1
Čus chlapci , jak se řeší to když mám v T4 na stropě dvě řady výdechu klimošky , chtěl bych dát na strop a boky auta palubky , otázka - jde ta klimoška nějak zredukovat aby tam nepřekážely rozvody kvůli uchycení palubek? zatím jsem stropnici nesundal tak nevím jak to tam vypadá , děkuji za odpověď

camping - zateplení odhlučnění 27. pro 2019 23:02 #195755

Zdar, nevím jestli přesně poradím a jestli tomu správně rozumím, ale stropnici jsem měl rozdělanou a ty rozvody jsou tuším v ní vylisovaný a nad nimi je jen plech s přepážkami (dodělával jsem si hagusy)...
Podle mně, jestli tam chceš palubky a zachovat rozvody klimy, budeš muset snížit strop a rozvody udělat pvc flexo trubkama.
Ale třeba to už někdo dělal a ví, já osobně bych to tak nehyzdil, u mě vede originál...
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

camping - zateplení odhlučnění 28. kvě 2020 21:09 #197822

Ahoj chci se zeptat na to zateplení. Máš někde odkaz na tu alu izolaci. A je samolepicí nebo čím jsi to lepil aby to přežilo léto.

camping - zateplení odhlučnění 30. kvě 2020 01:02 #197855

VW - T5 103kW POHOTOVOST
Přílohy:

Naposledy změněno: od Mařík.

camping - zateplení odhlučnění 31. kvě 2020 22:20 #197871

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
To je normalne karimatka z decathlonu ci tak neco ne? Ja jsem ji pouzival na vyrobu zastineni. Lepici pasky ktere preziji teplotu v aute aniz by se rozlepily by me taky zajimelo, bezna konfekce z papirnictvi to neprezije a v lete nedrzi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

camping - zateplení odhlučnění 31. kvě 2020 22:39 #197875

Ne není to karimatka,
odkaz na výrobce: www.rti.cz/cenik.html#hlinikovafolie
když jsem před dvěma roky prodával starší T5 kterou jsem měl touto izolací odizolovanou a už jsem měl novou T5 koupenou, postavil jsem je vedle sebe a sledoval teplotu uvnitř,
tak ta izolovaná měla až o 4stupně nižší teplotu oproti té bez izolace. Samozdřejmě, že se teploty po pár hodinách vyrovnaly, je to jen pasivní izolace, ne klimatizace. Současnou T5 mám izolovanou stejně, nic se nerozlepuje. Boky jsou přilepeny bodově chemoprenem a lepicí páskou stejného výrobce jak je vidět na obrázku a stropnice jsem vyřízl tak aby se dal zasunout do trapézové střechy, drží bez lepení. Tuhle izolaci používám už celkem 6let a nemám žádnou výhradu. Kdo nevěří, ať se přijede podívat, jsem pražák. kontakt na mě je elektrikarMarik@gmail.com.
Na jejich stránkách se dá najít i pár příkladů použití: www.rti.cz/casopisy/camping_cars_&_caravans_4-2012_str40.pdf .
Já bych asi izolaci v papírnictví nekupoval.
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Naposledy změněno: od Mařík.
Vygenerováno za 0.756 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/