Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Elektřina v úpravě pro camp

Elektřina v úpravě pro camp 24. úno 2020 13:38 #196639

• Bobas
  • Avatar uživatele Bobas Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Marně tady hledám doplnění elektrických rozvodů a bazmeků pro elektřinu při předělávce na camp pro T5. Myslím, že by mně stačila druhá baterka (trakční) pro chladící box, zadní zásuvka pro dobíjení (NTB, mobil) a uvažuji o možností FTV panelu (dokud ho někdo neukradne). Nevím, jestli má třeba smysl dělat dobíjení z venku ? Hlavně netuším, jsa elektro nepolíben, jaké potřebuji měniče, relátka, hejblátka, šoupátka ...Budu rád za každou radu. Díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Elektřina v úpravě pro camp 24. úno 2020 15:55 #196640

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190
Nechal bych to na odborníkovi.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG
Poděkovali: Bobas

Elektřina v úpravě pro camp 24. úno 2020 16:43 #196642

• Bobas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
No, mám kamaráda elektrikáře, který by to snad zvládnul, spíš jde o to poradit, co vše potřebuji, ať to není příliš složité, vlastně mě napadá jen ten chladící box a nějaké to osvětlení. Vařič bude plynový, takže už jen noťas, tablet ... díky. Tedy jestli je nutná druhá baterka nebo by to šlo zvládnout FTV ?

Naposledy změněno: od Bobas.

Elektřina v úpravě pro camp 24. úno 2020 19:48 #196646

• Me2d
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Obdržená poděkování 14
2. baterii určitě, o umístění pod druhou sedačku je tady toho dost, napojit přes cirix nebo podobné relé, které bude přepojovat baterie při nabíjení při jízdě, klidně solárek, pokud chceš být opravdu nezávislý, nepotřebuješ napojení 230V z venku, pokud neuvažuješ i o instalaci nabíječky a rozvodu 230 po autě,právě na NTB a pod. se to hodí (kempy, stellplatzy) Rozhodně autoelektrikář, aby se ti naopak proud nezačal ztrácet a nebo se ti nepřeléval proud mezi bateriemi a tím ti dříve neodešly.

Elektřina v úpravě pro camp 24. úno 2020 20:30 #196650

• Bobas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Díky moc, mám představu spíše ježdění na divoko a kempy využívat co nejméně.

Elektřina v úpravě pro camp 24. úno 2020 20:42 #196652

• Me2d
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Tak ještě jedna rada, pokud přejíždíte třeba denně kratší vzdálenosti, je lepší než solár tzv. nabíjecí booster, který zvládá nabít rychle baterii na krátkou vzdálenost, ale bacha na baterie které to zvládají, je opravdu dobré někoho,kdo to umí spočítat a optimalizovat, doporučil bych servis v České Lípě p. Karel Prokop

Elektřina v úpravě pro camp 27. úno 2020 14:08 #196683

• Bobas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ještě jedna představa, co umístit solární panel(y) mezi hagusy s možností sundání a natáčení. Má s tím někdo zkušenost ? A šlo by káblík dostat dovnitř bez nutnosti vrtání střechy (mezi křídlovými či posuvnými dveřmi ... ?)

Elektřina v úpravě pro camp 28. úno 2020 10:56 #196696

• Me2d
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Všechno jde, pokud budeš mít natáčecí (naklápěcí) panel, získáš z něj víc resp. efektivněji proud, pokud půjdeš cestou skrz dveře okno, existují buď spojovací konektory, prostě napojíš když potřebuješ, myslím, že pokud budeš mít kabel byť placatej, tak to nebude dělat dobrotu, jednak ti těsnění nebude těsnit a druhak bude kabel namáhaný zavíráním čehokoliv. průchodka střechou je poměrně spolehlivá. :-)

Elektřina v úpravě pro camp 28. úno 2020 12:45 #196698

• Bobas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Jj, díky, tak tak jsem to myslel, napojení dveřmi (pootevřeným okýnkem) jen při stání, ale ještě to promyslím. Jen mně je prostě líto dělat díry do auta !

Elektřina v úpravě pro camp 28. úno 2020 16:57 #196700

• TK
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 37

Bobas napsal: Ještě jedna představa, co umístit solární panel(y) mezi hagusy s možností sundání a natáčení. Má s tím někdo zkušenost ? A šlo by káblík dostat dovnitř bez nutnosti vrtání střechy (mezi křídlovými či posuvnými dveřmi ... ?)

Na C24 jsem ti psal, že jsem měl na T4 přilepený 100W flexipanel a v pohodě utáhl vše co jsem potřeboval včetně kompresorovky a to bez natáčení panelu. Jen jednou se mi stalo, že po týdnu kdy bylo neustále pod mrakem jsem byl bez šťávy. Dnes mám 160W panel bez natáčení a ještě se mi nestalo, že bych byl bez proudu. Myslím, že když dáš víc jak 100W solár + 100Ah aku tak budeš pořád schopný utáhnout vše co jsi popisoval.
Fiat Ducato Panorama 2,3 109 kW
T4 75 kW Multivan - powered by Dieselpower - 100 kW - prodáno :-(
Knaus Eurostar 500 TF
Škoda Fabia RS 216 PS - soutěžní speciál - HW - Král rallye team + SW - Dieselpower - prodáno :-(

Elektřina v úpravě pro camp 28. úno 2020 19:02 #196701

• Bobas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ještě jednou díky, dnes jsem si stoupl na špičky a našel ve střeše vzadu tři prostupy (T5 long r.08, křídlové dveře), takže snad nebudu muset ani vrtat !!!

Elektřina v úpravě pro camp 29. úno 2020 21:20 #196727

Mám v autě origo druhou baterku, dělal jsem si obytnou zástavnu a el. rozvod. Mám tam vrchem plněnou kompresorovou lednici, měnič na 2000W s integrovanou nabíječkou, na střeše flexisolar 160W a ručně můžu nabíjení přepínat mezi bateriemi, neuměl jsem si stím jinak poradit. Venkovní napojení mám udělané v krytu pod zadním světlem a tak není nic vidět. Zatám se mi nestalo, že by mě někde došla energie.

Chce to chránič na 320V, 2x jistič 230V/10A,regulátor na solar, flexipanel 160W, lepidlo černé sikaflex, na přilepení panelu, kvalitní lankový kabel na 230V, lankové kabely 4mm kvůli menším ztrátám, držák nožových pojistek a velké dvě autopojistky. Musíš jistit kabely v autě vždy na obou koncích, Nejprve si to je nutné namalovat a potom už to jde samo. Na všech kabelech mám ještě přidanou jednu izolaci z tepelně smrštitelné bužírky. Celé to přišlo cca na 12.000,-Kč

Naposledy změněno: od matyPce.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.210 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/