Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: camping elektro - solární panely + regulace

camping elektro - solární panely + regulace 24. zář 2020 10:49 #199288

  • Ludra
  • Avatar uživatele Ludra
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 2
Nevím, jestli s tím regulátor "počítá", že by mohla být zátěž i na vstupním napětí. To opravdu nevím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 03. říj 2020 20:51 #199422

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Mozna nekomu pro inspiraci...taky jsem nechtel do niceho vrtat pri pridelavani solarnich panelu + jsem chtel, kdyby cokoliv tak aby sly sundat. Jsou to flexi, 80W jeden a naprosto presne pasujou do toho zebrovani na strese. Nakonec jsem to udelal -> hlinikova pasovina tlusta 5mm, sroub se zapustnou hlavou protazeny vyvrtanou dirou kuzelovyho tvaru presne do roviny te pasoviny, prilepeno Sikaflexem...
Jestli to ulitne tak jedine se strechou :) Ted musim vymyslet jak dostat, taky pokud mozno bez vrtani, kabely od solaru dovnitr do auta...premyslim o ty pruchodce hned u strechy, kterou vede sterac+brzdovy svetlo...
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG
Poděkovali: KamilPapezik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kumi4.

camping elektro - solární panely + regulace 04. říj 2020 07:02 #199424

  • dins.
  • Avatar uživatele dins.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 725
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 55
Kumi4 muzes napsat jaky to presne solary jsou popripade prodejce at nemusim hledat. Diky
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 04. říj 2020 12:06 #199426

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Dins. ...kupoval jsem je loni a to byly jeste o 30,-usd levnejsi. Dobry je, ze jdou z CR, takze to bylo rychly. Koukni ale jeste, treba najdes ted uz zase od jinyho vyrobce se stejnyma parametrama levnejsi...

www.aliexpress.com/item/32850551486.html...1.0.0.27424c4dm8ufwW
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG
Přílohy:
Poděkovali: KamilPapezik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 31. říj 2020 09:11 #199755

Letos jsem se naučil odpojovat kabely od baterky vždy, když vím, že bude auto stát déle než týden. Mám někde v elektrice nějakou chybu... Je to stará sanitka T4 a ještě jsem se o ni nezačal starat. Čeká na generální opravu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 31. říj 2020 22:17 #199766

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1978
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 197
Jakou vyhodu ma zrovna tenhle panel z AE? Jaky k tomu regulator, resp. jaky vubec regualtor do Transporteru?
Nasel jsem treba takovouhle sadu
vidoza.cz/solarni-panely-12-v-a-24-v/102...ppt-regulatorem.html

Jedine co tak tady neni psane jestli ten panel ma ETFE kryti, ale jinak oba jsou to mono crystaly, plocha +- to same, vykon 80 vs 110W a cena i s regulatorem asi nevyjde levnejsi ani z AE.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 03. lis 2020 19:59 #199800

  • Kumi4
  • Avatar uživatele Kumi4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 5
Covex: Ja jsem bral ten 80W, protoze se presne vejde do vybrani na strechu T4, ma kryti ETFE, ktere by melo zarucit, ze ten panel vydrzi venku ucinnejsi delsi dobu nez panely bez toho.
Pred rokem me stal 105 usd. K nemu jsem vzal z ali tenkrat jeste regulator EPEVER mppt 3210AN za 101 usd, byl k nemu jeste tepelny senzor a externi displej.
Takze...pri kurzu nejakejch 24kc to bylo 5.000,- takze nebylo co resit...sice o 30W min, ale vrstva etfe a regulator na 30A+cidlo+monitor misto 10A.
Rozdil v cene ted bude asi min, ale urcite bude, ja nevim +-2.000,- a dostanes lepsi panel, regulator... Panel jde z DE takze rychle a na ten regulator jsem cekal mesic.
Kdyz na to nechvatas, sel bych byt tebou do toho...usetris a budes mit vsechno co potrebujes. Rozdil mezi T5 a T4 a v pouziti regulatoru neni vubec zadny, jde jen o to kolik potrebujes energie, podle toho jaky vykon musi mit panely a podle toho jaky vykon musi mit regulator...
VW T4 2.5tdi Mutlivan Atlantis 2002, 111kW, AXG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Kumi4.

camping elektro - solární panely + regulace 04. lis 2020 08:16 #199806

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1978
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 197
Diky za info, me treba prave zajima jak se ty regulatory chovaji - jestli treba nevybiji baterku, kdyz neni dostatek svetla, nebo vubec jak se chovaji kdyz je zatazeno, zda to aspon nejak nabiji. Vetsina jich podle me zacne nabijet az kdyz napeti z panelu prekroci napeti baterky, videl jsem treba, ze nejaky ma v sobe kondik a dokaze ho nabijet i za slabsiho osvitu a kdyz je dostatecne nabity presune to do baterky (pulsni nabijeni tomu tusim rikali)...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 04. lis 2020 09:09 #199809

  • Ludra
  • Avatar uživatele Ludra
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 2
Nee. Nabíjí to furt. Monokrystal nabíjí i při zatažené obloze. Vím to z vlastní zkušenosti. Při nízkém svitu to baterku jenom udržuje. Teď jsem na auto hodit toto: www.hadex.cz/g941a-fotovoltaicky-solarni...2RdWrqxoCWfMQAvD_BwE
Se stávajícím 30W panelem mám dohromady 150W. Muhehehe. 110Ah sekundární baterku to za polojasna dobilo jak nic. Jen si dej bacha na jednu věc a tou je rozměr panelu. nějak jsem to podcenil a musel jsem ten panel lepit tak nějak blbě doprostřed střechy. Nějak jsem nepočítal s těma prolisy na střeše. Příště bych klidně obětoval pár watů aby to do těch prolisů lépe pasovalo. Drží to v pohodě, jenom na oko je to nic moc. Normálně jsem to nalepil mamutem a hotovo. Škvíry jsem mamutem vyplnil. Padla celá kartuš. rvní panel (s hliníkovým rámem na plastových rožcích) jsem taky nalepil mamutem a dva roky drží jak přibytý. Jak si někdy vzpomenu to nafotit, tak to sem hodím Zajímavost: Jen měsíční svit nenabíjí. Ptal jsem se výrobce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 04. lis 2020 19:17 #199817

matyPce: Prosba jak máte vyřešen napojování solárních kabelů do auta na rozvod regulátoru.
Nechci vrtat do střechy a tak mě napadlo udělat rychlospojku v místě kde máte zasuvku na 220V.

Díky moc za info

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 04. lis 2020 19:32 #199819

Mortons Tra napsal: matyPce: Prosba jak máte vyřešen napojování solárních kabelů do auta na rozvod regulátoru.
Nechci vrtat do střechy a tak mě napadlo udělat rychlospojku v místě kde máte zasuvku na 220V.

Díky moc za info


Já osobně to má řešený takhle. Od druhé baterky pod autem zadním světlem nahoru.
VW Multivan T5 GP, 103 kw motor, ori.chip na 125 kw, manuál, rok 2010
Přílohy:
Poděkovali: KamilPapezik, Mortons Tra

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 04. lis 2020 22:21 #199822

Pěkný, vůbec jsem nevěděl o takových lepících kabelových příchitkách...
Moc díky za inspiraci !
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 23. lis 2020 18:25 #200034

Já osobně do auta vrtal a to dle návodu dle tohoto fóra. Je tam nafocené červené auto JaM i s fotonávodem.. Hnedle za vyklápěcími dveřmi po levé straně jsem vedle gumové průchodky vyvrtal dvě díry o průměru asi 6,5 mm, tam dal gumové průchodky do plechu a a protáhl kabely. Dále je dal zpět do těch originál spojek, protikusy jdou koupit v elektrosoučástkách. Tyto kabelové držáky v černé barvě mám na střeše. Bílé se na sluníčku brzo rozpadnou. Nejsou UV odolné. Kabely jdou dále přes pojistku do regulátoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od matyPce.

camping elektro - solární panely + regulace 31. pro 2020 00:04 #200504

Znáte někoho v Praze a okolí, kdo by se případně neamatérsky postaral o instalaci soláru a napojení na druhou baterku i s protažením kabelů (což v mé caravelle není úplně jednoduché)?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

camping elektro - solární panely + regulace 03. úno 2021 14:43 #200971

proboha, nekupujte ty soláry v Číně kdekoliv, poradím Vám jednoduchou věc. Všichni světový výrobci mají fabriky v Číně, Thajwanu atd., jenže mají nekompromisní výstupní kontroly. Sebemenší odchylka neprojdou. A kde pak tyto soláry. regulátory atd. končí??? Ano,na wish, aliexpress atd. jako nové :( oni i fungují, ale jde o to jak dlouho a s jakým výkonem. O nebezpečí přehřátí a zahoření ani nemluvím. Vždyť to není až taková položka.
Montujeme vše pouze od Victronu, osvědčená kvalita a sestava co tu tak zhruba máte vyjde okolo 7-8t. i s regulátorem a Bluetooth. Mějte rozum, vždyť ty auta, aspoň doufám, máte rádi.
Kdyby něco napište na mail info@camproof.cz a já Vám poradím, vždy musíte ale vědět co mají napájet a příkon dané věci, bez toho ni nenaděláme ,o) VW zdar
VW T6 Multivan / 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 GP, Long 2,0i 103kW/ 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 Long 3,2i / V6 / manuál / 4motion / 173kW

Ducati 999R
Ducati 900SS
Moto Morini 500S
Benelli Tornado 650 SP
Yamaha XS500

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Nikotýn.
Vygenerováno za 0.280 sekund

Login