Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: drzak kol

drzak kol 13. dub 2021 16:07 #201895

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Používat jinou než ofic RZ nedoporučuji. Často je to posuzováno jako jízda s neplatnou/padělanou apod značkou.
Kdysi dokonce bylo stanovisko, že na nosiči musí být RZ k tomu určená, ale to už snad naštěstí padlo.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M
Poděkovali: OskarL

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mulťa.

drzak kol 14. dub 2021 20:27 #201922

Já osobně používám držák od Thule na tažné zařízení požívám 14 let. Měnil jsem jej za reklamaci od Atera Strada, která měla skvělé technické vlastnosti (sklopná a výsuvná), ale špatné zajištění na tažném zařízení a já držák za jízdy ztratil. Po dohadování jsem jej poslal na zkoumání a nechal udělat znalecký posudek. Němci mě tenkrát odškodnili a koupil jsem si Thule, V té době jen sklopné a né posuvné, což je u T5 problém, protože mě schází 5mm k plnému otevření dveří. U běžných aut to vždy vyšlo. Třetí značku používám od doby, co se začala vydávat. V legislativě je potíž, kterou znají většinou jen dopravní policisté. Občas se najde někdo, kdo demontuje značku z auta a dá ji na držák, což je špatně. Jde o přídavné zařízení, které není součástí motorového vozidla, jak bylo schváleno do provozu. RZV vozidla musí být umístěna tak jak je uvedeno v technické specifikaci vozidla a je jeho součástí. Pokud dojde k jejímu překrytí musí se použít 3 značka, nikoliv, že se ta ze zadní části auta sundá. V zahraničí si toto nikdo nedovolí, protože Vás mohou odstavit a ani nepomůže ta, která se dříve nechávala dělat z folií, či plastů a byla tolerována (i v zahraničí), protože to legislativně nemělo řešení, je nyní problém, protože se to bere jako padělek a pokuta je jistá a to v tom lepším případě. Od doby, co se vydávají třetí značky se hol musí použít tato. Tedy ještě v roce 2016 to tak bylo a moc dobře vím jaký v tom byl legislativní zmatek a rozvádět to na foru nebudu. Hlavně, že někoho chytrého nenapadlo, že by na to musela jít jiná značka a pojistka...
Třetí značku vydá úřad s rozšířenou působností, vyplní se žádost, zaplatí cca 600,-Kč a cca za 14 dní je značka, kterou napíší do velkého TP, možná je i v zapsaná v ORV, to si nepamatuji a u sebe jej nemám. Nic víc.
Poděkovali: OskarL

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od matyPce.

drzak kol 15. dub 2021 11:10 #201924

  • wong
  • Avatar uživatele wong
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 103
  • Obdržená poděkování 14
Nosič na TZ se montáží stává součástí vozidla, takže přesun značky z auta na nosič je absolutně v pořádku (i v zahraničí). Třetí značka NENÍ povinná, vydává se v podstatě jen kvůli pohodlí.
VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000
Poděkovali: OskarL

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

drzak kol 15. dub 2021 22:16 #201933

wong napsal: Nosič na TZ se montáží stává součástí vozidla, takže přesun značky z auta na nosič je absolutně v pořádku (i v zahraničí). Třetí značka NENÍ povinná, vydává se v podstatě jen kvůli pohodlí.

Pokud to tak je tak super, chtělo by to znát odborné stanovisko, ale v Rakousku dělali potíže i za jiné blbosti.
Loni v zimě jsem tam řešil, že nemám sebou řetězy, přitom mám rozměr pneu, který dle TP řetězy neumožňuje použít. Vím, že se tam vejdou, ale v TP je toto napsáno. To bylo dohadování...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

drzak kol 16. dub 2021 00:19 #201934

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Pryč
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26
No flame, pratele, ale pokud uz dame 12-18k za nosic na kola, tak 600 korun za treti RZ do 10 dnu, a hlavne ten klid na nasich cestach, kvuli kterym si porizujeme nase milacky, za to snad stoji, ne? Nebo ne?
VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Murphy97.

drzak kol 19. dub 2021 00:18 #201967

  • wong
  • Avatar uživatele wong
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 103
  • Obdržená poděkování 14
matyPce: obávám se, že to je tvůj problém a policie byla v právu - když nemůžu mít řetězy, tak prostě nemůžu na úseky kde jsou vyžadovány. S babetou přece taky nemůžeš na dálnici.
Zimní kola mám 235/55/17 a podle manuálu nesmí být klasické řetezy (ikdyž fungují), ale řešení se našlo - Spikes Spyder nebo Thule K-Summit. Případně nějaké textilní řetězy nasadit půjdou a policie je asi uzná.

Murphy97: souhlasím a taky třetí RZ mám hned od pořízení nosiče. Ale někdo kdo si půjčí nosič jednou za rok, tak si kvůli tomu přece nebude dělat třetí RZ a prostě předělá tu z auta.

PS: Jel jsem vloni v létě z Brna přes celé Rakousko (a Německo) do Soeldenu a (třetí) RZ z nosiče jsem ztratil hned v Brně a celou cestu jel "bez RZ" a v pohodě.
Navíc jsem měl šteští, že se našla a byla vrácena na policii, kde mi ji vrátili. Od té doby ji mám i přilepenou
VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

drzak kol 19. dub 2021 07:22 #201969

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Pryč
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26
Souhlas, to asi ano. Vidis, pujceny nosic jsem vubec nebral v uvahu...
VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

drzak kol 24. dub 2021 07:35 #202027

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Pryč
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26
Tak jsem vcera vse vyzkousel a otestoval.
A ano, Thule XT 939 umoznuje po sklopeni otevrit zadni vrata.
Ani nemusim otacet riditka, nic.
(video sem nejde vlozit...)


VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW
Přílohy:
Poděkovali: OskarL

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

drzak kol 29. dub 2021 17:41 #202069

wong napsal: matyPce: obávám se, že to je tvůj problém a policie byla v právu - když nemůžu mít řetězy, tak prostě nemůžu na úseky kde jsou vyžadovány. S babetou přece taky nemůžeš na dálnici.
Zimní kola mám 235/55/17 a podle manuálu nesmí být klasické řetezy (ikdyž fungují), ale řešení se našlo - Spikes Spyder nebo Thule K-Summit. Případně nějaké textilní řetězy nasadit půjdou a policie je asi uzná.

Jel jsem v zimě po místě, kde sice byla umístěna dopravní značka se zimní výbavou, měl jsem sebou pomocné řetízky, ale nikoliv plnohodnotné řetězy. Silnice byla bez sněhu a jen mokrá. Auto je 4 motion s uzávěrkou. Sice to není 4x4, ale rozhodně to více pomůže.
Toto nechtěli uznat a řešil jsem s nimi, co dál... Nakonec mě pustili. Vždy se dá rozumně dohodnout, jen chtít.

Jinak ten držák od firmy Atera Strada byl právě úžasný, že odjel po takových kolejnicích celý i s koly dozadu a teprve poté se odklopil, čímž vzniklo mnoho místa, ale to jejich zajištění na TZ bylo zoufalé a ten nový model už bohužel tolik od auta neodjede, ale už na TZ drží. Škoda, na Van by byl skvělý. Měl i obojetnou zásuvku a starší auta nemusela řešit redukci.
Jinak značky mám raději přišroubované všechny. ;-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.180 sekund

Login