Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 11. čen 2020 20:46 #198040

Fšecki fotky naruby. Sorry...
T4 Caravelle syncro 2,5tdi , BMW R 1100 gs

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 11. čen 2020 21:55 #198041

• Mařík
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 19
Zdravím:
Já nakupuju tady: www.mcled.cz/led-pasky
Na jejich stránkách najdeš i telefon a poradí Ti. Většinou se pásky umísťují do AL profilů ( z důvodu chlazení ) a také se do těchto profilů umísťuje před pásek reguláror
intenzity, ( funguje na přiblížení ruky) vypadá to líp než přímo nalepené na překližce, a nejsem si moc jistý, že to po zahřátí pásku bude držet. Pásky se při provozu ohřívají podle toho jaký výkon
na metr zvolíš. Pásků je velký výběr u některých jde plynule měnit tepelná barva ( od ledově bílé až po teple bílou) nebo i celková barva. Jsou také pásky
které jsou určeny na vekovní použití. Na jejich stránkách najdeš
dost informací a určitě Ti i rádi poradí.
Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Naposledy změněno: od Mařík.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 02. čec 2020 20:56 #198359

Zdravým Všechny .
pročetl sem jsi tohle 12 roční vlákno a viděl spoustu inspirace ale můj problém to úplně nevyřešilo.
Chci pořídit přístřešek, měla by to byt primárně markýza.
Rozměr
Všude jsem se dočetl že pro T5/T6 potažmo asi i T6.1 je markýza v délce 2.6 -2.7m podle výrobce.Můžu na auto nainstalovat i 3m dlouhou Markýzu ?
Je to možné ? Má někdo zkušenost?
Uchycení - Mam C drážku ve střeše chtěl jsem použít adaptéry por uchyceni do drážky ale to se musí lepit. to se mi úplně nechce.
Chci markýzu sundavat navíc podzemka je na knap. Lepit se má lepidlem Sikafelx 252 ale to lze odstranit po vytvrdnutí jen mechanicky dle recenze.
Mohla by být za 252 náhrada SikaLastomer 710 ? Má někdo zkušenost s odstraněním? nebo šly by použít nějaké 3M oboustranky?
Další možnost uchycení je na střechu jak to ma Vendys, ale tím si zadělám lištu a už případně nedám příčníky.
Další možnost je asi uchyceni na příčníky ale ty nebudu vozit pořad a montáž by byla o to složitější.
Uskladnění V případě markýzy sebou nemusím vozit tyčka a plachtu v auto.
První možnost uchycení je mi nejsympatičtější ale bojím se na auto cokoliv lepit co pak nepůjde sundat.
Věřím že za 12 let toho vlákna už tady máte jisté zkušenosti :) Diky

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 08. čec 2020 07:24 #198407

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 113
Markýza Thule ,na autě (v ohybu střechy) pod adaptéry nalepená průhledná fólie, adaptéry přilepeny oboustrannou páskou. Funguje to,na zimu sundáváno,jde to odtrhnout. Sice těžko a chce to trpělivost,ale jde to. Oboustranka černá, už si nepamatuji výrobce.
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 24. říj 2020 21:36 #199661

Tak zatím bez markýzy ale určitě bude. Diky Dushanhaya za radu.
Zadní stan Berger Touring easy odkaz tu: www.fritz-berger.de/artikel/berger-heckz...-t6-130693?sresult=1
i když jak jsem to zkoumal dal by se asi použít i na bok. Ja ho měl jen nafoukly a ukotveny k zemi. Ale na straně u auta jsou ještě 4 popruhy k ukotveni.
nevýhoda předsíně je že je mezi zemí a podlahou auta volny prostor. ( V planu ještě buď nafukovaci polštář mezi zem a podlahu auta nebo koberec /plachta.)
Altán rychlovka za 35€ - ale nedrží rovně na konci nebo už během dovoleni se z něj stává lichoběžník ( ten nahradí markýza) ]
Přílohy:

Naposledy změněno: od Me2d_T6.1.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 04. lis 2020 18:35 #199815

A co takovou markýzu se stanem

cena je teda ohromná, ale našel jsem i návody na stavbu.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 05. lis 2020 19:03 #199828

• Jaro78
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj,
Stále řeším stejný problém. Mám T6 se čtyřma dírama na střeše. Na 2. a 3. díře mám příčníky Thule Wingbar 150 cm a na nich Maggiolinu 145 cm. A pod ty příčníky bych rád přidělal markýzu. Fiamma, nebo podobnou. Pročetl jsem velkou část tohoto vlákna a odpověď jsem zatím neobjevil. Markýzu nechci na příčníky, kvůli zatékání. Chci aby byla zcela nezávisle. Ideálně bych ji chtěl přidělat do 1. a 4. díru ve střeše na adaptér tak, aby byla buď pod příčníky, nebo těsně vedle nich, prostě jak to vyjde. Pokud jste to někdo řešil, pošlete prosím fotku, nebo typ adaptérů a markýzy. Zatím tam mám hliníkový hranol s kedrovou lištou a dávám tam plachtu. To mě ale moc nebaví! Díky moc za jakoukoli radu.
Přílohy:

Naposledy změněno: od Jaro78.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 06. lis 2020 10:56 #199836

Fiamma F45 + adaptér do pevných bodů. Ty jsou do 1. a 4. díry.

Ale se zahrádkou jsem to neřešil.
Přílohy:

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 06. lis 2020 21:57 #199847

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 120
Si z tech FVE jeste nesundal ochranou folii ne?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 10. bře 2021 07:41 #201474

• Felix
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
@Jaro78, vyřešil jsi to nějak? Mám také na střeše pouze 4 šrouby v drážce (T5 multivan). Přijde mi, že na 1. a 4. by se mohl dát tento adaptér:https://www.svetkaravanu.cz/kit-vw-t5-transporter-multivan a na 2. a 3. šroub by mohly být příčníky. Ale nevím, zda se vejdou.

Ještě mi přijde, že pro tento model www.svetkaravanu.cz/fiammastore-f45-s-vw-t5t6 bude s výše uvedeným adaptérem zatékat při dešti mezi autem a markýzou. Nemáte to prosím někdo odzkoušené?

Pak je možnost tato: www.svetkaravanu.cz/adapter-universal-kit-roof-rail - tj. montáž na příčníky, ale zase doporučují klasické příčníky obdélníkového tvaru (Thule SquareBar a podobné), ne pro moderní ploché příčníky (Thule Wingbar, HAKR wing profile).

Možností je hodně, ale vybrat s není tak jednoduché, jak jsem čekal.

Ještě doplním, že mi přijde délka / výsuv markýzy krátký: délka plátna / výsuv: 247 cm / 200 cm. Jak hovoří zkušenosti? Poradí někdo?

Další informace jsou také zde, třeba se někomu hodí: www.svetkaravanu.cz/editor/filestore/Fil...%20pro%20dodavky.pdf
Poděkovali: Jaro78

Naposledy změněno: od Felix.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 10. bře 2021 08:40 #201476

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
Ja myslim ze v tom manualu k adapteru je to hezky popsane www.svetkaravanu.cz/editor/image/eshop_p...1042/soubor_5762.pdf na str. 6. Vzhledem k tomu ze ta markyza je v drzacich podle me posuvna dopredu dozadu, tak pokud je delsi nez roztec der 1 a 4 ta stimto uchycenim neni problem - to je to co ma mrPeet_CZ. A pripadne pricniky ve zbylych dirach se take daji vysunou na jednu stranu (tedy pokud takove koupis), pripadne zkratit, takze neni problem to tam dat dohromady. Alternativou je, ze si do drazek na strese koupis C kolejnice a pak si to muzes podel strechy posouvat jak chces ale potrebujes do nich zase jine pricniky atd.

Mi mame kedrovou plachtu 2.6 x 2.5m a pro 10 lidi kdyz prsi tak je to malo, tem na krajich zaflakuje na zada.. :) Rekl bych ze vysuv 2m je asi pro 2 fajn, pro 2+2 ok, a pro vic malo, ale zase tam nebydlite 24h denne ze.
Poděkovali: Jaro78

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 11. bře 2021 08:45 #201496

nedavno som instaloval markizu fiamma 40 van..co sa tyka sposobu uchytenia, je vlastne nad autom, cize by teoreticky zatekat nemala...len v pripade dazda a vetra spolu, ak bude "podfukovat" popod uchytenie...ale este kupim tesniaci pas...ale pravdou je, ze 2. a 3. uchyt na priecniky uz nedokazem vyuzit, pretoze ich markiza prekryva..cize vsetko ma svoje plusy aj minusy..
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw ( momentalne 98 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,8i, 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 11. bře 2021 12:54 #201501

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
Jo to mas ale F40 ktera se montuje jakoby naplocho nad strechu, F45 se montuji nastojato jakoby vedle auta.
Poděkovali: Felix

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 11. bře 2021 13:52 #201503

tak ako pises...len teda ja som tu "bocnu" nechcel preto, ze to vyzeralo ako lafeta na prvy vystrel k revolucii( nieco ako aurora )...nie ze by revoluciu nebolo treba, u vas sa deje to co u nas, no este k tomu chyba opancierovat auto..potom moze byt aj lafeta..:D..

doplnene: aj ked ako na to pozeram, tiez spredu vyzera, ako by som siel zrovna na strelby..:D

Naposledy změněno: od Miro m3m.

venkovní výbava - markýzy , předstany, střešní stany 11. bře 2021 13:55 #201504

pripajam zo tri fotky

Příloha nebyla nalezena.

Přílohy:
Poděkovali: Felix

Naposledy změněno: od Miro m3m.
Vygenerováno za 0.420 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/