Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Problém při startování

Problém při startování 25. říj 2018 21:01 #189022

  • bambul
  • Avatar uživatele bambul Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Zdar chlapi,potřebuji poradit od odborníků a proto se ptám Vás. Jako člen Jednotky Dobrovolných Hasičů užívám denně VW T4, rv 1994, 2,4 D, 4x4 Syncro. Vzhledem k tomu,že na vozidle je AED (defibrilátor) je vozidlo 24 hod. v pohotovosti pro spolupráci se Záchrankou v případě srdeční zástavy v obci. Někdy v červenci jsme začali mít problémy se startováním s tím, že při startu se normálně točil startér, ale to bylo jediné protože vozidlo nenastartovalo až do vymlácení baterky. Následně po puštění z kopce na trojku naskočil bez problému, i když s oblaky bílého dýmu. Další hodinu pak startoval bez problémů na první našlápnutí, ale jak stál déle opět nastal stejný problém. Někdo nám poradil relátko 102, které jsme rozhýbali a pak až do včerejška probíhaly starty naprosto bez problémů. Nyní sednu do auta, nažhavím třeba i dvakrát, relátko slyšitelně cvakne,startér točí,ale to je vše.Abych nastartoval, musím to pustit z kopce a na trojku to opět chytí hned. Stejně se to chová i s plně nabitou baterkou. Po puštění z kopce startuje normálně okamžitě a to ještě i asi tak hodinu po té. Ocením jakoukoliv radu. Díky Bambul

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Problém při startování 27. říj 2018 18:19 #189032

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Možná padá nafta
Poděkovali: bambul

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Problém při startování 27. říj 2018 20:21 #189033

  • bambul
  • Avatar uživatele bambul Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Nejsem vůbec mechanik nebo něco podobného, tak nevím jak to zjistím. Myslím tím jak zjistím, že padá nafta.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Problém při startování 29. říj 2018 13:54 #189061

  • Evik
  • Avatar uživatele Evik
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,me to t s ke spatne startuje..mela jsem to ve trech servisech a nezjistili mi nic..jednou vymenit baterku...,problem stale,pak svicky..,problem stale pak alternator..problem stale...nastartuji kdyz nazhavim dvakrat.
Poděkovali: bambul

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Problém při startování 08. led 2019 19:39 #189961

CaraT4long napsal: Mno, alternátor nemá moc se startováním souvislost, servisy evidentně chtějí jen vyměňovat místo diagnostiky. Za mě bych změřil napájení žhavících svíček, relé, co spíná žhavení (kontakty) a taky před montáží žhavící svíčky vyzkoušel, že opravdu stihnou nažhavit, tedy rozsvítit se asi na 850st, což je skoro bílá barva. pokud ne, mrknul bych na tip svíček, na kolik voltů jsou a proč se nerozsvítí, radši v tomto případě zaplatit autodiagnostika než výměnnáře :-)
Někde jsem četl, že startér když točí menší otáčky, moc to není poznat ale auto nechytá, zkuste tedy výměnu startéru nebo kontrolu ukostření

Mam obdobný problém a uz si taky nevím rady...jakmile je vic jak +4°c auto nežhaví a startování je problem leč teda po menšim trapení za studena vzdycky chytí sic s obrovskym kouřovym efektem ale jo...Ovšem !jakmile je -4°c auto déle nažhaví a chytne jedna báseň...jedna se o t4 r.v 96 74kw 2.5tdi
Vymenil jsem svíčky rele žhavení a čidlo teploty na diagnostice teplotu ukazovalo

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Problém při startování 14. zář 2020 20:11 #199138

Mě se tohle stalo,když jsem "ladil" 1.9 td. Ubral jsem moc nafty,při startování jí tam šlo málo. Zkus posunout doraz lanka na čerpadle, aby necodilo tak daleko (tak moc dozadu),a dopnout lanko,aby bylo našponované. Ten bílý oblak,je špatně spálená nafta za studena
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Problém při startování 29. zář 2020 19:25 #199386

Žhavení má svoje čidlo, které není vidět na diagnostice. Mám pocit, že je zepředu na motoru, 2vývodové, zelené.... Poznáš ho snadno, když ho odpojíš, auto žhaví jako by bylo -20.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.171 sekund

Login