Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Černý kouř při sešlápnutí plynu

Černý kouř při sešlápnutí plynu 21. čec 2020 07:18 #198513

  • Klinger
  • Avatar uživatele Klinger Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, všiml jsem si na své nové Caravelle (2,5 TDI 75 KW r.v. 1999), že když při jízdě zařadím a přidám plyn, tak jde z výfuku hodně intenzivní úplně černý kouř. Zdá se, že to vždy po nějaké době jízdy přestane dělat, ale není to ve spojitosti se zahřátým nebo nezahřátým motorem. Prostě prvních třeba 10km a pak to ustane nebo se to aspoň výrazně zlepší. Dočetl jsem se, že jde pravděpodobně o příliš bohatou směs, což může být způsobeno hned několika faktory. Máta s tím někdo zkušenost? Případně jak byste postupovali? Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Černý kouř při sešlápnutí plynu 14. zář 2020 18:59 #199135

Dělá to,i když trochu přišlápneš plyn na místě ? Jen tak na parkovišti trochu šlápnout na plyn,nebo jen v zátahu za jízdy? Tohle může být víc faktorů, ale protože máš v autě řídící jednotka motoru, která říká, jaká má být směs,tak tím to asi nebude,jelikož by ti to dělalo pořád, ne jen cca 10km. Může teoreticky propouštět turbo,také někde kolem čerpadla je bimetalový proužek,který za studena reguluje vstřik než se motor zahřeje (ve zkratce řečeno),atd těch problémů může být x. Dej si do profilu bydliště, třeba aspoň přibližně, určo by ti tu někdo pomohl,ale chtělo by to vidět naživo. Nemizí ti trochu olej?
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.172 sekund

Login