Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Nafta

Nafta 30. srp 2021 12:34 #203158

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Chtěl bych se zeptat všech milovníků t4řek co si myslí o naftě na našich čerpacích stanicích?!? Samozřejmě myslím Schell,mol, Benzina atd. Ptám se protože jsem slyšel že nejlepší naftu na Benzina ale prý se spojila s polským orlenem a já netuším jak má která benzínka kvalitní naftu. Pár let zpátky byla na špici Schell ale už to prý taky není to co bývalo tak nevím... Díky za názory nebo radu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 30. srp 2021 19:07 #203159

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jako prosty uzivatel paliv tezko muzu hodnotit kvalitu nafty, leda jestli nekde nejaky ustav delal testy. Obecne kazdy palivo je testovany na nejakou normu a nemyslim si, ze kterykoli prodejce znackovych paliv nejak zasadne podvadi. Podle me proste prodej "kvalitni" a "mene kvalitni" nafty vetsina retezcu vyresila prodejem normalnich a premiovych paliv, kde do normalni pridava "nadmerne" bio slozky a do premiove (mozna) zadnou, v souctu pak splnuji, ze prodavaji naftu s minimalnim podilem bio slozky. To ze slozeni nafty z ruznych zdroju (rozumej ropy ruzneho puvodu) se muze lisit je fakt, je to prirodni surovina nestalych parametru, Na vsem se da udelat veda, ale stejne jako u oleju si myslim, ze v tomto pripade se z toho dela veda zbytecne. Spis nez parametry samotne nafty bude mit na kvalitu vliv skladovani, transport a tedy treba "otoc" dane pumpy. V historii mam Benzina, MOL, Prona, Shell a v provozu meho pekace nepozoruji zadny rozdil at tam leju jakoukoli naftu.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 01. zář 2021 10:55 #203171

Tankuju skoro výhradně Vervu od Benziny motor jede pěkně regenerace DPF zhruba po 500 km dlouhodobá prům. spotřeba 7,6 l/100 km. Když jedu kolem EuroOill beru naftu bez biosložky a přidám aditiva - jede to jako Verva ale regenerace DPF nejsou tak časté odhaduji tak 700-800 km. Minulý týden jsem výjmečně musel tankovat u MOLL zkušenost nic moc - vzal jsem lepší naftu s aditivy, motor jede divně, spotřebu neudržím pod 8 litrů regeneroval jsem DPF už 3x a nemám vyjetou ani půlku nádrže. Asi zřejmě smůla protože soused tankuje benzín do mašiny výhradně u Molu a nedá na něj dopustit. Tož tak.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 01. zář 2021 14:54 #203172

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Jezdím se vším především k MOLu, dříve LukOil, více jak deset let. Do svého auta přidávám VIF, do zbylých aut sem tam. Občas vezmu naftu u Eurooil, Vervu, v DE a AT, ale žádnou zázračnou změnu jsem nezaznamenal.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 04. zář 2021 05:54 #203371

  • Danyk
  • Avatar uživatele Danyk Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
No já právě beru naftu taky jen od benziny, protože mi synovec říkal ( nevím jak nebo kde to zjistil) že Benzina má extra speciální kontroly svých paliv a tím pádem si je udržuje na vyšší kvalitě než mají ostatní benzínky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 06. zář 2021 07:26 #203399

Co vím, tak ve finále je to všechno jedno, protože natankovaná cisterna vyjede ze vrat, a obrazí všechny pumpy ve městě... Teda alespoň tady na severu to tak funguje, je jedno, jestli shell, benzina, omv, agip... Prostě to tam stočí, a valí dál...takže asi tak.. mě po laboracích s naftou motor zázračně ztichnul až na ONO.. :-D zkoušena Benzina, klasická nafta i prémiová, shellka, a pořád to byl divnej zvuk, vyšší spotřeba, a nakonec na onu se to ustálilo, motor se trošku zklidnil, jelo to normálně a aji spotřeba slezla o 1/2 litříku dolů... Halt časté kontroly a velká výtoč jsou znát, bandaska s čerstvou naftou se tu točí obden..
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 06. zář 2021 07:55 #203400

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
A ten cenik na webu ja fakt aktualni?
tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik
Za ty penize to musi byt hotovy zazrak.. no az jednou pojedu kolem tak to zkusim, minimalne penezence se to libit bude. :)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 07. zář 2021 22:10 #203427

Píšou tam aktuální, tak asi je aktuální.. :-) netvrdím, že je to zázrak, ale mě se to prostě kupodivu osvědčilo, i když na ONO každej nadává... Je fakt, že Sup PD 96kW to chroupal jinak, a vstřiky z toho moc nadšený nebyly, ale Tečku to chutná, a je ticho..
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 07. zář 2021 23:47 #203429

  • Patrol
  • Avatar uživatele Patrol
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T5_r.v.2013_motor 2,0 l - 75 kW TDI
  • Příspěvky: 51
  • Obdržená poděkování 3
Pokud jsou moje informace správný, tak ONO prodává paliva, která byla dlouhodobě ve státních uložených zásobách. Dodržujou FIFO, takže když se blíží datum předepsaného konce skladování, šup s tím na čerpačku ONO. Proto je cena lepší než jinde. Další výhodou je, že tam nemusej přidávat ty pojebaný biosložky, takže je to vlastně lepší palivo, než, co koupíte jinde. Výjmkaje jen EuroOil a tuším, že RobinOil, kteří také mají nejakou vyjmku ze zákona a nemusej paliva pajcovat řepkou.
Pokud je palivo čerstvě umíchaný, a přepravní nádoby čistý, tak je to celkem jedno, že tam ta biosložka je, ale jakmile to někde déle stojí, začnou se v palivi dělat takový krystalky a hrudky, který pak dělaj v motoru problémy. Udělejte si pokus nalejte palivo s biosložkou do průhledné lahve, ať na to vidíte a schovejte si to někam, stačej tak tři měsíce. Budete koukat, jak se kapalina separuje a srážej se v ní ty biozázraky. Čistý palivo bez biosr..ek to nedělá. ;-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 08. zář 2021 08:34 #203431

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ja myslel, ze paliva ze SSHR spravuje Cepro (EuroOil), ale mozna to normalne prodavaj, kdo to dodava statu je otazka. Kazdopadne mas pravdu, ze EuroOil deklaruje ze prodava naftu jen bez bioslozky: www.ceproas.cz/eurooil/sortiment-paliv
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 08. zář 2021 21:53 #203445

No píšou to tam hezky, jen co je pravda, ale proč u toho označení mají taky symbol B7 označující 7-mi % procentní obsah biosložky v naftě, a E5- což je 5% ethanolu v benzínu, to nevím.. i když s ohledem na majitele bych tomu věřil, že něco deklarujou, a něco jinýho prováděj... Nafta má bejt namodralá, a tu jsem naposledy viděl cca někdy před sedmi rokama... Od tý doby samý zlutý velbloudí chcaní.. :-(
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 08. zář 2021 22:21 #203447

  • Patrol
  • Avatar uživatele Patrol
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • T5_r.v.2013_motor 2,0 l - 75 kW TDI
  • Příspěvky: 51
  • Obdržená poděkování 3
Nafta je ještě v pohodě, ale benzín s biosložkama to je horší, zvláště u víceotáčkových strojů. Já jsem si takhle před časem odrovnal dvě motorový pily, než jsem přišel na to, že je to sraženinama v benzínu. Teď už si do pily kupuju jen bez biosložek a raději si to míchám s olejem jen do litrové flašky, abych to co nejdříve spotřeboval. Pryč jsou doby, kdy mi stál v garáži barel několik let a palivo bylo stále steně kvalitní. Je to taková doba, všude se dávaj "kurvítka", aby spotřebitel spotřebovával a neskladoval si nic na horší časy.
Nafta se teda i celkem skladovat ještě dá, pokud má človek sklad v temné místnosti a se stabilní teplotou, ale stejně bych doporučil skladovat jen tu bez biosložek.
Jo a ta modrá barva, to je jen barvivo, aby se to nepletlo s jinejma palivama. Benzín zase barvěj do červena. Nevím, kdo kouká na barvu, když je to stejně vražený do hrdla nádrže, ale asi to bude nějakej EU předpis.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Patrol.

Nafta 24. zář 2021 19:30 #203730

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Tak s Benzinou se muzeme rozloucit, je to sice jen prejmenovani, ale te znacky je skoda. Nicmene benzin uz nefrci a znacka benzina do budoucna nema spravne marketingove jmeno ze..
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 24. zář 2021 20:37 #203733

Orlen ji vlastní už dlouho... Tady v okolí už jich pár přejmenovali tak před třema, čtyrma rokama...
Caravelka 2.5 Tdi hybrid --> 75 kW s homemade chipem a s velkým kůlerem, MY 1999, designed with Medvěd Hydro Design
Caramelka 2.5 TDI 75 kW long - Black Jack edition by Medvěd Hydro Design
Jeep Cherokee 2.5 petrol MY1984 -veteránská srdcovka
Jeep Cherokee 4.0 petrol MY1989 - off veterán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nafta 24. zář 2021 20:42 #203734

Tak třeba u nás máme v okolí 10 km 2 ( zatím ) Benziny . Ta jejich "super" nafta mi 2 zimy po sobě zamrzla . Což se mi na zdejším ONU nikdy nestalo . Ceny minimální , slušná spotřeba , sice přidávám aditiva , ale to při každém tankování na jakékoli pumpě . A to vloni v zimě tady bylo i -21°C , a nastartoval jsem bez sebemenšího problému .... takže za mě ONO super .
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.196 sekund

Login