Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Jede jako bez turba

Jede jako bez turba 25. dub 2022 21:48 #205957

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím vás a moc prosím o radu. Jsem mechanik, ale asi špatný. Včera jsem dělal údržbu.Motor ACV 75kw Tzn. všechny filtry a olej v motoru a převodovce. Po výměně paliváku auto asi 100 nastartovalo a chcíplo. Takže vzduch v palivu, takže povolit trubky ke vstřikům atd. No nakonec jsem na to přišel. Na novém filtru chyběla gumička. Ovšem auto mezitím několikrát zdechlo za jízdy. Ok vyřešeno. Ale od té doby auto jede jak bez turba. Nemá výkon. Nekouří, chytá na šup. Dneska jsem kontroloval všechny tlaky a podtlaky kolem turba,kontrola vrtulky v turbu (háže olej, ale turbína nechodí), VAG nepíše nic extra. Občas ventil N75. Ještě jsem to znovu načetl tak přikládám i fotky z diagnostiky. Děkuji moc za rady,už jsem zoufalý.

Napadá mě jestli se nemohlo pohnout čerpadlo na rozvodech. Ale nevím jak to zjistit

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 26. dub 2022 06:01 #205958

Na prvni fotce je chyba mez nedosazene, ty tam mas turbo s naklapenim lopatek nebo obtok?
Jestli s naklapenim (asi jo kdyz mas n75 ventil) tak si nekde pujc nebo jestli mas podtlakovou pumpicku zmer podtlak od ventilu n75 na hadicce co vede do regulace turba udelej podtlak a musi drzet podtlak v minusu kdyz ne tak derava hadicka nebo ona regulace na turbu, tu zjistis kdyz se napojis primo na ni.
Ta hlaska mez nedosazene je prave ze regulace turba ti nenastavy po nastartovani lopatky turbodmychadla na maximalni mozny tlak pak se nastaveni variabilita ubira se svysujicima otackama...
Vw Caravelle 1.9 TDi BRS
Poděkovali: Rotten

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 26. dub 2022 09:03 #205959

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Čaues. No to právě ne. Mám turbo s obtokem, takže by mělo jet naplno i s odpojenou baňkou. Každopádně dík za radu.

Náhodou někoho kdo by se v tom trochu vyznal z okolí Velkého Meziříčí atd. ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 28. dub 2022 06:08 #205978

Nevím co máš za motor (65,75kw) , jestli se ti pohlo čerpadlo - samo o sobě nemožné , poznáš na hodnotách vagu - předvstřik , odpojená regulace bude blbnout , do ecu vede hadice tlaku turba , podle toho jednotka dává palivo . A nechápu tu chybu imobilizéru
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Poděkovali: Rotten

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 28. dub 2022 11:28 #206057

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0

Mickey1.9td napsal: Nevím co máš za motor (65,75kw) , jestli se ti pohlo čerpadlo - samo o sobě nemožné , poznáš na hodnotách vagu - předvstřik , odpojená regulace bude blbnout , do ecu vede hadice tlaku turba , podle toho jednotka dává palivo . A nechápu tu chybu imobilizéru


Ahoj, motor 75 kW ACV to mám napsáno nahoře. Ř.J. je dvojkonektorová 2004 takže myslím, že ta už podtlak nemá. Je tam jen gumový špunt. A čerpadlo samo o sobě asi ne, ale když to bylo zavzdušněné tak mi to za jízdy tak 3x chcíplo a já jsem to rozjel přes kvalt. TDI graf mám domluvený, jenže nikdo nemá čas. Každopádně dík za rady.

Snad to dopadne. Potom dám vědět. Doufám že se jen pohla dávka na čerpadle a půjde to seřídit

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 28. dub 2022 12:18 #206070

Pardon , to jsem přehlédl . Každopádně při standardní výměně paliváku - povolíš přívod , odvod , vyndáš svorku na Téčku , filtr ven , vložíš nový , zaleješ naftou , zapojíš zpět , startuješ , si nedovedu představit zavzdušnění a veškeré zpúsobené problémy které popisuješ - to je auto v nouzáku a chcípání . Co se tam ještě dělalo ? Tohle se vážně nemůže stát při výměně paliváku a oleje .... i když podle roku už máš určitě abs , takže přístup k filtru nic moc . Co všechno bylo ještě odpojené ?
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Poděkovali: Rotten

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 29. dub 2022 05:05 #206122

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0

Mickey1.9td napsal: Pardon , to jsem přehlédl . Každopádně při standardní výměně paliváku - povolíš přívod , odvod , vyndáš svorku na Téčku , filtr ven , vložíš nový , zaleješ naftou , zapojíš zpět , startuješ , si nedovedu představit zavzdušnění a veškeré zpúsobené problémy které popisuješ - to je auto v nouzáku a chcípání . Co se tam ještě dělalo ? Tohle se vážně nemůže stát při výměně paliváku a oleje .... i když podle roku už máš určitě abs , takže přístup k filtru nic moc . Co všechno bylo ještě odpojené ?


Jj ABS tam je. Ř.J. jsem dával ven,jinak jsem tam ruku nedal. Zavzdušnění byla moje chyba. Nepodíval jsem se, že na novým filtru není ten malý "O" kroužek. Jinak byla odpojená jen váha vzduchu a tlak v intercooleru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 02. kvě 2022 13:52 #206182

Ještě mě napadlo - váha vzduchu byla venku ? Jestli v ní nemohlo prasknout vlákno (myslím že je tam wolfram) , je to křehké , při špatném "klepnutí" může prasknout. Ale to by ti zas jednotka napsala - vadný snímač hodnoty protékajícího vzduchu . Protože pokud máš správně zapojené všechny hadičky , a samozřejmě zkontrolované , že jsou v pořádku a nepopraskané , tak už mě toho moc nenapadá . Někdy stačí jen špatně dotažená spona hadic na ic a při tlaku to padne do nouze.
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 02. kvě 2022 21:38 #206189

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Chlapci záhada vyřešena. Jupiii

Berte to jako zkušenost pro příští generace.
TDI graf na hovno. Na nějakých 130 úplně mimo obrazovku. To se ještě doladí. Ale hlavní příčina dušení bylo dušení. Buď blbě průchozí Mann filter, ale co je pravděpodobnější- v nasávání do airboxu co je v blatníku je kousek posunutý ten molitan. A ten vždycky když chce turbo dýchat se přicucne k té trubce a ucpe vzduch. Taková pi..., ale když jsem otevřel airbox tak auto jede :-) Jenže já jsem se díval jen od váhy směrem dál jestli jsem třeba nenechal někde hadr.

Každopádně všem děkuji za rady a nápady. Už su zase šťastné

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 13. kvě 2022 12:46 #206314

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0
Chlapci ještě bych potřeboval poradit. Potřeboval bych nastavit ten předvstřik.Můj mechanik to neumí,páč už nemá ten přípravek s hodinkama. Nevěděli by jste o někom na Vysočině nebo kolem Brna kdo by to uměl?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 13. kvě 2022 13:58 #206315

Na tdi nepotřebuješ hodinky , stačí ti vag , koukneš na graf , a doladíš hodnoty pohybem čerpadla . Ale opatrně , udělej si značku , pohyb o cca 1mm je rozpětí mezi nižším předvstřikem a zvýšeným optimálním . Kdyby něco , napiš
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 13. kvě 2022 14:40 #206316

Zkusil jsem ti k tomu nakreslit obrázek :-) , snad to z toho bude pochopitelné :-)
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Přílohy:
Poděkovali: Rotten

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 14. kvě 2022 19:48 #206321

  • Rotten
  • Avatar uživatele Rotten Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0

Mickey1.9td napsal: Zkusil jsem ti k tomu nakreslit obrázek :-) , snad to z toho bude pochopitelné :-)


Jj dík to chápu. Prostě povolit a otočit jak klasickou rotačku nebo aj řadovku. Rozvody by měly být cajk. Je na nich tak 15tis. Pokud se neprotočilo kolo. Teď je tam hrozně moc nad, že to až vyběhlo z obrazovky :-)

Bojím se že to krásně chytá na drc a jede to taky celkem fajn. Každopádně zkusím. Díky moc. Mechoši tvrdil, že je tam stará Boška a to se musí hodinkama.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Jede jako bez turba 14. kvě 2022 20:46 #206322

Tak stará Boška to je , přeci jen už má naběháno skoro 30 let :-) :-) . A proč se do toho chceš vrtat , když píšeš , že to funguje dobře ? Znáš to pořekadlo - funguje to ? Nevrtej se v tom . Vrtal ses ? Ano ? Vrtal , vrtal , až to rozvrtal :-) . S čerpadlem fakt není sranda .... Ani se neptej , jak dlouho se šťourám v tom svém . Hlavně pokud už má nějaký ten kilometr najeto, tak se vyplatí nechat ho zrepasovat . Pojede zas jak mladík :-)
Edit : už jsem pochopil , jak to myslíš s tím "nad" . No , tak to není v pořádku :-) . Tak udělat značku , a trochu šoupnout směrem od motoru . Tedy pokud šoupeš čerpadlem . Kolo se určitě neprotočilo , to by si ani neškrtnul ....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Mickey1.9td.

Jede jako bez turba 15. kvě 2022 07:36 #206324

  • Vit5
  • Avatar uživatele Vit5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 453
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 57
Hlavně na 2,5 TDI jedno jestli 65 nebo 75 kW je čerpadlo pevně na 3 šrouby.
Základní nastavení předvstřiku se dělá podle rysky na čerpadle a kole,pozor na rysku je to nulová hodnota ,takže to nechytne,musí se to úchylkoměrem nastavit na požadovanou hodnotu,tu teda nevím a po zahřátí motoru na 85 stupňů doladit podle TDIgrafu napínací a vodící kladkou.
Není to úplně komfortní a hlavně to budeš dělat třeba 10 krát než se přiblížíš tomu co by chtěl TDIgraf.

Jinak už jsem před mnoha lety zažil že se povolilo vačkový kolo na 2,5 TDI 75 kW s čipem a někdy to nechtělo chytit ale když to náhodou chytlo tak to jelo jako blázen
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 700
Poděkovali: Mickey1.9td

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vit5.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.219 sekund

Login