Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 08:52 #4299

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ahoj T-čtveráci, uvažuju o koupi T4, ale nevím, zda karavelu nebo multivan. Máme 3 děti, hodně jezdíme po výletech, ale taky bych potřeboval převážet nábytek, poněvadž se živím truhlařinou. Jaké jsou možnosti šibování se sedačkama multivanu (rok výroby cca 2000)?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 11:55 #4307

  • AlesB
  • Avatar uživatele AlesB
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 131
  • Obdržená poděkování 0
pokud to bude multivan s pojízdnýma prostředníma sedadlama (v ližinách),tak můžeš šíbovat jak Ti bude libo a pokud budeš potřebovat,tak je všechny můžeš i vyndat.V Caravelle bývají sedadla napevno v jednom bodě bez možnosti sunutí,ale vyndat je můžeš také.Multivan je vybavenější,můžeš v něm i přespat (má po složení zadní lavice postel), má stolek a další vychytávky.Na druhou stranu,pokud Ti bude sloužit auto i na práci (převoz materiálu a nářadí),je možné,že si poškrábeš interiér.V tomto směru je caravella účelnější.Nejlepší asi bude,když si prohlédneš obojí a posoudíš sám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 13:24 #4318

s tím poškrábáním interiéru ?? vždyt caravela je taky tapecírovaná jako multák akorát némá stolek a zářivku ale kdybych si vybíral já v tvém případě jedině Multivan!!! a aby byl vybavenej nezavislým topením a klimatronicem, Ty sedačky určitě by byly lepší v těch lyžinách ale i ty v protisměru nejsou špatný jde o to že z multáka sedačky vyndáš za pá minutek a máš prostor pro náklad A TY JAKO TRUHLÁŘ si poradíš lehce s tím aby sis neodřel interiér určitě by šel vymyslet fígl jak na boky přichytit třeba slabší překližku či nějakou desku třeba i na podlahu proti odření jestli mi rozumíš.
Píšeš tři děti předpokládám jedna manželka k tomu :) a ty sedačky v druhé řadě ani nepotřebuješ navíc tam je stoleček sklopný a krásná postýlka kde 3 děti se vyspí ve spojením s nzávislým topčem uplně v pohodě.
Caravela je taky dobrá ale spíš jako vůz na dopravu osob a jěště tu je Transportér ale to je plechovka bez tapecu a nevím jak výbava já bych šáhl po MULTIVANU je do rodiny i do firmy
Mluvím z vlastní zkušenosti mám ho vím o čem mluvím. Když budeš něco chtít vědět rád ti dám informace napiš SZ zdravím
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 13:30 #4319

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
NO,já to vidím takto:
po několika letech kdy jsem měl Transportera,Caravellku a nakonec Multivan bych volil Caravelle v dlouhém provedení.A to z důvodu,že Multivan má sice parádní interier,posuvnou rozkládací postel a stolek..ALE..na posteli se nespí nic moc a po jejím rozložení ti toho moc nezůstane pro pohyb za přední řadou sedadel....stolek jsem použil asi 3x za 1,5 roku a na interier musíš dávat bacha aby se nepoškodil...
Caravellu v dlouhém provedení koupíš třeba i 8 nebo 9 místnou a zadní řadu sedaček můžeš demontovat a tak ti vznikne spousta místa na vožení materiálu a můžeš si i jednoduše vyrobit konstrukci na kterou dáš desku a matrace a na takovéhle posteli se vyspíš mnohem lépe pokud by jsi chtěl.Navíc 2 řada sedaček je z Caravelle vyndaná během 5 minut.Ještě levnější je Transporter v dlouhém provedení,kde oproti Caravelle není plnohodnotné čalounění pro prostor od př.sedadel dozadu,jsou většinou jen 5-6 místné a málokterý měl třeba climatronic...

tak a ted si to přeber... ;)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 13:40 #4321

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Mam take tri deti a s Caravellou spokojenost, kdyz Te nastvou tak je das uplne dozadu a je klid :-) ale uz premyslim o Multivanu :-)
Take jsem rikal ze zacatku ze v tom neco budu vozit ale vetsinou vsechno na kare nebo necim jinym.
Vyber je jen a jen na Tobe. V Carce jsem odvezl cele rozlozene letiste i s matracema a jen jsem sklopil operadla.
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 13:48 #4323

  • Petula
  • Avatar uživatele Petula
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 214
  • Obdržená poděkování 0
Čus,naprosto souhlasim s Karlosem,také dělam a vozím nábytek a taky sem neveděl co si mam pořídit a nakonec to je dlouhá caravella a sem max.spokojen. V dlouhé caravelle jsou obě rady zadních sedadel 2+1 a 2+1 takže mužeš dat jen jednu řadu a dávat jí kam chceš a venku je hned. Multivan má vzadu lavici (postel) a na to aby si jí dával pořád dovnitř a ven sám je dost těžká. Nez.topení sem dokoupil a postel mam jak psal Karlos a je to super. Zkrátka mě prijde že Multivana je na tohle škoda a navíc sem chtěl dlouhyho a to Multáka T4 long nedělaj.
Toť muj názor. :lol:
VW T4 caravelle 2.4D,VW T4 caravelle long 2.5TDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 14:32 #4325

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Díky za názory. Vpodstatě jde o priority. Jak je to s 2. řadou u multivanu? Multiblack napsal, že můžou být na ližinách (otočné) nebo v protisměru (napevno). Liší se to v roku výroby, nebo typově?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 14:33 #4326

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Mám také Caravelku a také tam mám samodomo lůžkovou úpravu a je to bezva, když potřebuji prostor, tak sedačky z druhé řady vycvaknu za minutu a ze třetí řady povolím 4x šroub a za 2minuty je sedačka také venku a prostoru moře ... a to mám krátkou T4

Má to i udělané že místo sedačky u šoupacích dveří nacvaknu kuchyňku a dvojsedačku uprostřed otočím a nacvaknu opačně je tam supr posezení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 14:41 #4328

liší se to rokem výroby někde od 2000 či výš se dělali otočné já mám ty do protisměru a ty jsou vycvaklé za 10 vteřin chlapi mají taky kus pravdy na tu Caravellu ale nevím jak jim ale mě se n Multáku spí bezvadně a to nejsem nějaký drobek 187cm a váhy přes 120 ale ten tapecírunk tu už moc neřešili....
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 15:00 #4329

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
Otočné sedačky v lyžinách jsou od roku 2000,ale abych řekl pravdu tak já je měl vyndané asi z 95% času co jsem Multáka měl.Další věc je,že manipulace s nima není moc fajn,váží cca 45kg jedna a to se trochu pronese při vyndávání.Posunování jde jen když na sedačce nesedíš (musí se zvednout sedák a pozvednout táhlo) a pak zas nemáš potřebnou sílu na posun,protože do lišt ti napadá bordel(tomu se neubráníš) a pak to posunout moc lehko nejde.
Pokud tu sedačku v lyžině posuneš dozadu,tak pro vyššího člověka stejně moc místa pro nohy není.
Já bych byl nerad aby jsi si myslel,že jsem zaujatý,ale tohle jsou moje osobní postřehy.Ten system posuvných sedaček není špatný,ale bud by to bylo super v dlouhé verzi (nikdy se origo nedělalo) nebo takový system jako má až ted T5,kdy jsou ty ližiny odpředu dozadu a sedačky si umístíš tam kam potřebuješ.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 15:19 #4332

tak to konečně vychytali u T5 mě se totiž zdálo že když se v T4 ty sedačky otočí do protisměru tak že je tam mín místa než v tom mém Mulískovi kdy jsou stabilně do protisměru.Ony ty otočný jsou totiž taková masívní a na ten prostor kam mají přijít jsou dost velké.Dle mého názoru mohla klidně ta zadní lavice jěště o 15cm dozadu ale jak je vidět tak T5 už to má vyřešeno tedy jestli tedy lze šoupat i se zadní lavicí jak kdo potřebuje ... ale stejně si nejsem jist jestli to je v poho když zde popisuješ že u T4 je pohyb s těma šopacíma docela problém který by asi ženská nezvládla...
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 15:40 #4335

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
no,to je právě ono....fajn to vypadá,ale pohybovat s tím byl problém.Naposled když jsem je dával do auta před prodejem....jsem byl zapřený o přední sedačky a kolem tlačil na sedák aby se uráčil posunout :(
Jinak T5(multivan) je v tomto ohledu domyšlená.....kolejnice od předu až dozadu a hýbeš jak přední,tak zadní lavicí kam chceš.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 15:58 #4336

hmmm tak to už je asi jiný kafe ale na T5 nejsou jásadla(peníze) a navíc jěště asi nemá vychytaný mouchy soudě dle příspěvků taky z jiných fór ale možná by šlo celý sedačkový interiér z T5 nandat do T4 ale kdo by ho zas prodával že???:))
VW Multivan 2.5 TDI 75Kw
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW1999
Toyota Yaris Verso 1.3 VVTi 63KW 2000
Toyota Yaris 1.0 VVTi 50KW 2001 stříbrný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 16:28 #4337

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
no,já myslím,že sehnat to co píšeš takový problém asi nebude...dokonce jsem i viděl v T4ce sedáky z T5....vepředu se musela upravovat ta konzole pod sedačkou.
Nějaká práce s tím asi je,ale.....zlaté české ručičky..

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 29. lis 2008 22:42 #4354

Dělám také v oboru , ale pokud mám naložit něco do T4 , tak se mi kroutí i palce u nohou . To raději jedu dodávkou .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.185 sekund

Login