Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 02. říj 2012 17:12 #104495

No, jestli tam máš transporter caravelle tak už ti chybí jen multivan :D
Nic si z toho nedělej, mám obytku a mám tam napsaný Caravelle Westfalia.
Byl sem několikrát lustrovanej v Německu - kvůli původu auta a auto mi nesebrali....

Si říkám, jestli to není spíš proto, že tady nevědí co napsat a tak napíšou raději víc...
VanWay 1,9D můj domeček na kolech

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 02. říj 2012 18:05 #104498

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
no ale caravelle westfalia je dobře,jedná se o orig.zástavbu,naopak by jsi problém,kdyby jsi ji demontoval a nechal to zapsané v TP....ale transporter caravelle zapsal nějaký ňouma do TP a myslím,že stím do budoucna bude problém...možná by stačilo nechat vystavit nový TP a tam by to již zapsali správně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 02. říj 2012 20:18 #104504

  • kumi
  • Avatar uživatele kumi
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 505
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 15
Myslím, že to vůbec není žádný problém. V cizíně je hlavně zajímá, zda vinko není převařované atd. Jestli máš v autě plasty nebo ne, je jim vcelku šumák. Ve finále ti prolustrujou vše, co se týká vinka. Třeba bezp. pásy, pod popelníkem, a i ty plasty.Mám v TP transportér, uvnitř dlouhýho auta multivan s plastama. Lustrovali mne několikrát, kontrolovali auto skrz na skrz, jen se divili, že okna, jiné, díly jiné a td, vše jde dohledat a když je to čistý není problém. Ve finále je jedno co máš napsaný, hlavně, když to není kradený a v pátrání.
t-4 Long předělaný na multivan
T-4 firma spier 3x náprava pracant---- shořel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 02. říj 2012 21:13 #104508

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Tak to jsi měl štěstí...na multivanu jsem měl na dvou oknech o 3 roky mladší datum,na lampách také jiný rok a k tomu zadní nárazník byl kulatý a němci se mohli posrat...stáhli mě z dálnice,mulťáka prolejzalo 5 fízlů,po buzeraci na odpočivadle jsem za nima musel jet fízlarnu,tam auto prohlédnul jejich technik a mohl jsem jet dál...cca 3 hodiny v prdeli a venku okolo 15 pod nulou...po tomto hezkém zážitku jsem byl rád,že mi auto nechali,nedostal jsem flastr a už nikdy bych si nekoupil auto od hendlerů z bazaru s nejasným původem a překopaným interierem...a takovou zkušenost nemám jediný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 02. říj 2012 21:16 #104509

  • Narki
  • Avatar uživatele Narki
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
Volal jsem do VW :) podle VIN to sedí, a to že je v TP napsáno CARAVELLE neznamená že to musí mít tapecy i v zadu, ale záleží na výbavě, tohle je kupováno v Německu, a servisované než se to dostalo do Čech, a je to ta nejzákladnější výbava, a řekl mi dokonce i barvu koberců na bočních stěnách :lol: takže to je prý úplně v pořádku, není kradené a prý můžu být klidný :) tak se mi ulevilo :)
Děkuji za rady kluci :)
VW TRANSPORTER T4 2.5 TDI 75kW
VW GOLF III GTI 2.0 16v 110kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 03. říj 2012 09:33 #104526

kusna\n

Tak to jsi měl štěstí...

Tak tam nemáš dávat kulatej nárazník, když tam nepatří...
Jinak co se týká Caravelle - Westfalia, auto bylo origo Tranďák, ne C.

to Narki: tak hlavně že máš klid a je to v pořádku!
Ale i tak, můžu tě uklidnit, jestli tě budou stavět v Německu, stejně budeš mít v kalhotách D:_)12

VanWay 1,9D můj domeček na kolech

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 03. říj 2012 13:28 #104534

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
V tu dobu jsem ani neměl tušení,že na rok 92 nepatří kulatý nárazník a hlavně jsem to takhle koupil....A tu westfalii jsi si tam jako zapsal sám?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 03. říj 2012 14:07 #104536

Prave ze ne, bylo zapsano při prihlaseni
VanWay 1,9D můj domeček na kolech

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 03. říj 2012 16:11 #104539

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Na druhou stranu, proč by měl kulatý narazil někomu vadit? Náhradní díly, který pasuje.....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 18. led 2013 11:52 #111775

  • kolci
  • Avatar uživatele kolci
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,

omlouvám se za možná blbý dotaz, ale mám ve všech těch řadách a typech VW Transporter/Multivan/Caravelle trochu zmatek.

Poohlížím se po náhradě za mého Golfa III Variant, a napadlo mne, že by bylo dobré koupit starší T (1996-2000). Chtěl bych něco, s čím se dá čas od času, třeba jednou měsíčně, jet třeba na pětidenní výlet s tím, že se v tom dá dobře přespat. Asi tam nepotřebuju žádné velké zázemí, původně jsem koukal po klasickém Transporteru, ze kterého bych vyhodil dvě řady sedaček a dal do něj dozadu matrace.

Pak jsem ale objevil, že těch variací Tansporteru je strašné řada, a mám v tom zmatek. Můžete mi v tom prosím udělat trochu jasno? Čím se jednotlivé typy liší? Po čem bych měl koukat? Co by bylo nejlepší na občasné výlety jak jsem popisoval?

Koukal jsem, že některé typy mají postel, otočné sedačky a nevím co ještě. Nedokážu se v tom sám zorientovat. Budu vděčný, když mi napovíte, další informace si už o jednotlivých variantách dohledám. D:_)1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 18. led 2013 12:54 #111783

  • kolci
  • Avatar uživatele kolci
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

Caravela je taky dobrá ale spíš jako vůz na dopravu osob a jěště tu je Transportér ale to je plechovka bez tapecu a nevím jak výbava já bych šáhl po MULTIVANU je do rodiny i do firmy


Takže můj předpoklad, že si koupím Transporter, asi nebyl úplně nejlepší. Jdu to ještě prostudovat, pokud ale kohokoli napadne cokoli, co bych měl vědět, ať mi to prosím napíše/odkáže mne, díky :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 23. led 2013 17:55 #112135

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Měl jsem všechny verze transpíka...nejvíc odvezeš v transporteru,ale zase na úkor pohodlí cestujících(plech,sololit-téměř bez výbavy)...multivan super vágen(pohodlí,komfort,mnoho místa pro cestující),ale nic v něm neodvezeš,tedy pokud Vás jede více jak 2 osoby...nejlepší kompromis je caravelle-pokud složíš a nebo vymontuješ zadní trojsedačku,tak ti ještě furt zbývá místo pro 5-6 osob vč.řidiče a jedeš v pohodlném autě s klima,topením a oplastovaném interieru....No a pokud jede rodina na výlet,tak jede 8-9 osob a všichni relativně v pohodlí :-"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 25. bře 2013 19:05 #117007

  • zwei
  • Avatar uživatele zwei
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 0
Nazdárek lidi,

rozhodl jsem se pro T4 a potřeboval bych poradit. Výbavám a dodávkám prostě nerozumím.

Pochopil jsem, že zřejmě nejlepší motor T4 je 2,5TDi 111kw, ale rád bych koupil něco v zajímavé výbavě r.v. 2000-2.

Co je u T4 nejlepší výbava. Je to jen o čalounění, nebo se liší např. převodovky, emise?

1. Atlantis
2. Generation
3. Highline
4. Business
5. ??

Nějak se mi na mobile.de zamlouvá decentnější Generation. Je stejný jako Atlantis jen nemá modrá sedadla?

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-t4-multivan-multivan-t4-tdi-generation-kuhberge-zerbst-anhalt/175867301.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=47%2C48%2C49%2C23&makeModelVariant1.modelDescription=generation&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=109&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&transmissions=MANUAL_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=AUXILIARY_HEATING&features=CRUISE_CONTROL&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000
Kupovat rozhodně v DE, koukal jsem, že kolem 12-15t.e jsou ještě zachovalé. Nebo raději T5 :?
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-t4-caravelle-caravelle-t4-tdi-business-g%C3%BCtersloh/174183005.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=47%2C48%2C49%2C23&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=109&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&transmissions=MANUAL_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=AUXILIARY_HEATING&features=CRUISE_CONTROL&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&interiorTypes=ALCANTARA&interiorTypes=LEATHER

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 26. bře 2013 12:55 #117074

  • kusna
  • Avatar uživatele kusna
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 691
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Ohledně motoru-111 kw dobré mimo město na dálky,po městě nejlepší 1,9TD a jako pracant asi 2,4 D a takový kompromis mezi všemi je asi 75 Kw(tedy moje zkušenost).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU 26. bře 2013 13:36 #117076

  • JiCh
  • Avatar uživatele JiCh
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 17
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj Kolci
tak já přispěji laikovi laickou radou.
Podstatné je v kolika lidech chceš kočovat. Já osobně mám druhého Mulťáka T4 1998 2,5 TDI 75 kw (ten první T4 1994 2,4 D).
S ničím jiným zkušenost nemám takže k mulťáku:
Pro cestování ve dvou SUPEEEER. Rozložíš ppostel pod ni nacpeš haldu věcí a jedeš. Zastavíš a během 5 minut můžeš spát, kempovat cokoliv a jsi naprosto nezávislý a přitom celkem nenápadný. Takže pro mě znamenal "Dědek" úplně novou dimenzi v cestování a poznávání. Už chápu co znamená "Cesta je cíl". Problém je když naložíš jednoho nebo dva lidi navíc. To už musíš na cestu sbalit ležení, což znamená škatule škatule. Přesouvání a přestavování což je otravné (například když se spustí liják. Prostě to výrazně ubírá kouzlo mobility.
V šesti lidech se pak dá cestovat v podstatě jen "nalehko" protože úložný prostor je dimenzován tak pro 4. Teda pokud si vezeš vše potřebné např. na týden. Varianta Rakev při výšce Transpiku je trochu problém...aspoň pro nás co nehrajem basket. Ještě je varianta s výklopnou spací střechou ale ty bývají výrazně dražší.
Tohle je můj názor, možná jsem jen rozmazlený a někdo poradí líp.

Ahoj JiCh

kolci napsal: Ahoj,

omlouvám se za možná blbý dotaz, ale mám ve všech těch řadách a typech VW Transporter/Multivan/Caravelle trochu zmatek.

Poohlížím se po náhradě za mého Golfa III Variant, a napadlo mne, že by bylo dobré koupit starší T (1996-2000). Chtěl bych něco, s čím se dá čas od času, třeba jednou měsíčně, jet třeba na pětidenní výlet s tím, že se v tom dá dobře přespat. Asi tam nepotřebuju žádné velké zázemí, původně jsem koukal po klasickém Transporteru, ze kterého bych vyhodil dvě řady sedaček a dal do něj dozadu matrace.

Pak jsem ale objevil, že těch variací Tansporteru je strašné řada, a mám v tom zmatek. Můžete mi v tom prosím udělat trochu jasno? Čím se jednotlivé typy liší? Po čem bych měl koukat? Co by bylo nejlepší na občasné výlety jak jsem popisoval?

Koukal jsem, že některé typy mají postel, otočné sedačky a nevím co ještě. Nedokážu se v tom sám zorientovat. Budu vděčný, když mi napovíte, další informace si už o jednotlivých variantách dohledám. D:_)1

JiCh

Dědek II - (T4-Multivan/2,5 TDi/1998)
Dědek (T4-Multivan/2,4D/1994)- prodán

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.169 sekund

Login