Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan... a MOTORU

Re:T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 28. bře 2018 16:37 #183250

• Laurent
  • Uživatel
Díky moc. Jen neumím hledat. :-)

Odesláno z mého WAS-LX1A pomocí Tapatalk
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 02. kvě 2018 00:14 #184377

• Cortez
  • Uživatel
Zdravím,
jsem na tomhle foru nový, tak snad píšu do správnýho tématu :) Řeším to, co se řešilo už všude možně mockrát, ale často už pár let nazpět. Zajímal by mne aktuální názor těch, kteří ví víc, než jen obecné povídačky na netu.

Zvažuju koupi dodávky, převlečené za osobák, tzn. Multivan. Denní ježdění do práce (bohužel město, cca 7 km tam, 7 km zpět), víkend výlety, párkrát do roka do zahraničí. Nevozím často více lidí, ale rád bych "zázemí dodávky" - já, žena s dítětem, pes.. ideální stav možnost přespat v autě, nebo tam mít aspoň zázemí na cestě/v kempu i "kempu". Nechci obytku ani vestavbu - 3 místa vpředu mi nestačí a zároveň by mělo auto zvládnout i denní ježdění mimo výlety. Auto nebude v garáži někde na zahradě.. Nejraději bych dal třeba do 150 tis, ale počítám, že ok kusy jsou tak za 200-250 tis., levnější jen vraky.. Ještě důležitý argument, servis mi dělají šikovní servisáci, sám se v autě nevrtám.

Vychází mi tyhle možnosti:
A) Multivan T4 2.5 TDI 75/111 kw rv. 2001+ - motor se 103kw mám teď v Audi A6 - super agregát, ale některé díly jsou už nerentabilní, jako nová dvouhmota za 25 tis a víc. Nerad bych, abych stoupl z bláta do louže. Zároveň všude se řeší rez, je to přecejen přes 15 let staré auto.
B) Multivan T5 1.9 TDI 77 kw - snad by mohla být míň rez, ale nevím, jestli nejsou ND dražší než na T4..
C) Sharan/Alhambra/Galaxy 96 kw - o polovinu levnější, na praktický užívání možná vhodnější, ale zase otázka jak s poruchovostí.. vzhledově mi to přijde jako auto pro frustrovaný otce od rodiny. Ale prakticky by splňoval více méně vše.

Co byste prosím poradili? Starší T4 s lepší pověstí, novější T5 s horší pověstí? Nebo volba rozumu a nudy a vzít Sharana? Chtěl bych auto za tyhle prachy tak na min. 5 let, a aby pak ještě mělo hodnotu.

Díky moc. Honza

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 18. čec 2018 17:42 #186193

• Daniel21
  • Uživatel
Zdravím, chci si koupit / dovést T4 California. Bude to první VW T4 a třetí auto do rodiny na výlety. Hezké kusy jsou 300+ a tak jsem zvažoval na přechodnou dobu 2,4D, která se dá hezká sehnat od 6.000€ za první ročníky. Mám ale několik otázek.

1. jak moc líný je motor 2,4 D - dálniční rychlost, spotřeba?
2. Našel by se někdo Praha / okolí kdo by mě nechal pár km se svést jakoukoli T4 2,4D (rád zaplatím)?
3. Lze dodělat klima, kterou první roky obvykle nemají? Případně kolik to stojí?
Jinak pokud vše dopadne, Californie by měla být v nevyužitý čas k dispozici na pronájem.
Díky!
Poslední úprava: 18. čec 2018 17:43 od Daniel21. Důvod: doplnění

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 19. čec 2018 07:36 #186201

• Zikky
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 3
Cortez: Počítej s tím, že jak T4 tak T5 jsou prostě dodávky. Ať se snaží u Multivanu sebevíc, tak se původ auta nezapře. Sharan a jeho klony jsou více osobák. U T5 jsou díly trochu dražší, ale ta 1.9 TDI je docela blbuvzdorný motor. U T4 se zase ne úplně dobře shání díly na 111 kW verzi. Ale asi nejdůležitější je natrefit na dobrý kus. Těch 150 tis. je opravdu málo. Tak přeju ať seženeš dobrý kus a je jedno jestli T4/T5 nebo Sharana.
VW T4 Multivan 2.5TDI 75kw Syncro Westfalia, r.v. 2002

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 22. čec 2018 12:04 #186225

• Cortez
  • Uživatel
Zikky: Díky za odpověď. Od položení dotazu se dost věcí změnilo, nechal jsem si přitáhnout T5 multivan v 1.9 s tím, že rozpočet šel ke třístovce.. Zatím najeto asi 2 tis km, nějaké mouchy tam jsou, člověk se musí smířit s tím, že to je celkem lenoch a že 13 let staré auto nebude bez chyby, ale zatím určitě nelituju. A skrz variabilitu, výbavu, odhlučnění apod jsem i rád, že vyšel zrovna multivan T5. Stačilo vyrobit jednoduchou lavici dozadu, vytáhnout prostřední sedačky, a celkem pohodlně jsme se vešli na vzniklou postel i s děckem. Ještě poladit něco na styl markýzy, aby se v případě deště nafoukl využitelný prostor.

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 11. zář 2018 21:10 #188318

• ixo2
  • Uživatel
zdravím,
neznáte někdo toto auto? stálo by to za to?
co si myslíte o tom interiéru, je z novějšího auta? je to předělávka?
auto.bazos.cz/inzerat/93757430/Multivan-T4-dovoz-rv2000.php

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 11. zář 2018 22:37 #188322

• Bosna
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
nechci kecat ale řek bych že je to přestavba,ten předek neni multivan 2000.
T4 multivan syncro 99

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 11. zář 2018 22:42 #188323

• ixo2
  • Uživatel
kdy byl přesně facelift ze starého vzhledu na nový? mohla by to být jenom vnitřní přestavba interiéru na novější? nebo ty kolejnice a sedačky tam nejde dát do staršího modelu?
nebo že by to někdo přestavěl z faceliftu na starší vzhled? to je asi blbost?

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 12. zář 2018 07:05 #188325

• dins.
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 38
Facelift je od 98 na modelech caravelle a multivan. Transportery zustaly bez faceliftu myslim do roku 2000. Todle bude trandak prestaveny na multivan co to ke zac ti rekne VIN
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 12. zář 2018 19:11 #188339

• bobr
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Ja myslim ze u transportera je ten novy predek az od 2002
VW T4 Multivan 2.5TDI Generation 111kw AXG 2002
VW T4 Transporter 2.5TDI ACV 75kw Syncro 1999

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 13. zář 2018 16:06 #188364

• ixo2
  • Uživatel
diky, asi to tak bude. VIN jeste nemam, overim to.
ty pojezdy na sedacky jdou dodelat to predfaceliftoveho transporteru?

T4 - VÝBĚR MODELU Transporter,Caravelle,Multivan​... a MOTORU 20. čen 2019 19:00 #193063

Dobrý den,mám v plánu koupit T4 na dalkové cestování,ale na auto mám jen 80 000kč+25 000kč na prvotní inveatice,dá se sehnat za tuto cenu slušny Transporter a popřípadě s jakým motorem?Děkuji Petr
Poslední úprava: 20. čen 2019 19:01 od Petrhavel1979.
Vygenerováno za 0.186 sekund

Login