Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 21. dub 2016 09:25 #166318

• SalP
  • Člen clubu 2016
Ahoj, chtěl bych Vás tu poprosit o radu:) Konečně jsem se rozhodl vyjet na cesty a je tu šance, že se dostanu i mimo Evropu. (Byl) jsem prakticky rozhodnutej pro T4 2,5 TDI, 75Kw, cenově kolem 100 tisíc, karoserii nějak neřeším, i když ideální je nejspíš Transporter, abych si ho mohl "zobytnit" podle sebe. Nicméně mechanik, kterej má mimochodem za úkol kouknout po T4 v Německu, mi nabízí T5 1,9 TDI 77Kw plus chip, rok 2005 za 130 tisíc od svýho souseda. A tady začíná moje dilema, myslíte, že je lepší dále hledat slušnou T4, a to kvůli spolehlivosti a relativní jednoduchosti (oproti T5), i když s nejistým výsledkem, nebo si malinko připlatit a sáhnout po prověřené T5 za dobrou cenu ve výborném stavu, kterou můj mechanik servisuje několik let a není do ní potřeba dále investovat, teda kromě blízké výměny spojky?
Předem Vám děkuju za odpovědi:)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 23. dub 2016 21:04 #166360

• xsilver
  • Uživatel
SaIP promin, moje odpoved je spise aby rec nestala bo mi prijde ze to tu pomerne zdechlo (viz "boure" prispevku na muj nedavnej dotaz prave zde). Ja este Tecko nemam, s prestavkama hledam. Forum mi kdysi prislo natolik dobre a zive ze sem i jako nemajitel tohodle auta zaplatil rocni prispevky.
Oba tvoje uvedene mi prijdou celkem slabe modely, obzvlaste T5 pri velikosti a vaze vozu. Ale moje volba z tech dvou by asi padla na ten v lepsim stavu a mozna bych se klonil k T4 (nemam vlastni zkusenost, jen hodnotim podle prectenych popisu chyb a problemu). Na strane druhe, neznama a zda se ze zatim nenalezena T4 mozna nebude takova jistota jako znama a proverena T5 co se ti nabizi prave ted. Pokud tomu technikovi veris, jak se zda, a mel to auto v praci nekolik let tak bych nakonec asi sel spise do ni, pokud by na ni nebyl nejaky 'kaz'.
Zdar a silu.
xSilver

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 06. čec 2016 19:34 #168590

• Wito
  • Uživatel
Zdar borci, dnes jsem byl mrknout na t5 128kw 2003 v plne palbe za 262000, musim uznat, moc se me libila...nicméně po přečtení hromady recenzí jsem se rozhodl jít raději do t4 111kw 2002 generation..
Auto má servisku je z De. Nalitano nějakých 212000 to mě trochu zarazilo,ale i to je možné.. vypadá celkem pěkně, interiér v cajku ,spotřeba údajně 6-7 dálky 8 město.. chcou za ni 210000.. zítra se na ni jedu mrknout.. je to dost na knop,ale snad se sem nekdo z vas znalcu mrkne a poradi mi na o se mam zamerit pri koupi... auto je v ostrovacicich v bazaru.. predem diky za info!! Hodil bych sem odkaz,ale borec to hned stahnul, kdyz sem se mu ozval ze dojedu...
Poslední úprava: 06. čec 2016 19:36 od Wito.

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 25. říj 2016 22:43 #171308

• kremex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Zdravím,
rád bych se přidal do klubu :-)
Už pár měsíců koukám po T4 mulťáku a rád bych slyšel vaše názory:
vyplatí se jet do Německa? Získám větší výběr, ale najedu víc km s nejistým výsledkem (od turků ruce pryč).

Dá se dneska slušnej multivan pořídit za 200-250 tisíc? Slyšel jsem že ne, že jsou prohnilý zespodu :(

A je tu nějakej mechanik, znalec, nebo aspoň nadšenec, kterej by byl ochotnej se mnou zajet pro auto? Zatím jen po ČR, můj názor je, že se Německo nevyplatí. Zaplatím dobře a rád :-)

Mám požadavky:
Multivan, 111kW, manuál, prostřední sedačky v kolejnicích (takže facelift?)
V ČR jich takových bohužel moc není...aktuálně snad jen
auto.bazos.cz/inzerat/66828037/VW-T4-MUL...02-111kw-Tim-Tom.php
auto.bazos.cz/inzerat/65596338/VW-Multivan.php
www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/multivan/16821572
www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/multivan/16957059
www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/multivan/16973738
T4 Multivan 2,5TDI 111kW

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 30. říj 2016 15:18 #171404

• kremex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Tak jsem se byl podívat na toho tmavě modrýho od Náchoda něco tam cvaká na motoru:

Dokáže někdo říct co by tomu mohlo být?
Není to úplně pravidelné - sem tam jakoby cvaknutí vynechá, ale jde to i s otáčkama.
T4 Multivan 2,5TDI 111kW
Poslední úprava: 30. říj 2016 15:19 od kremex.

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 30. říj 2016 16:05 #171406

• shrekPce
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
To je hodne divnej zvuk, teda...prijde mi to jako kdyz podfukuje jeden vstrik. Kdybys mel moznost to napojit na VAG, tak tam muzes zkouknout korekce na vstricich a jeden by mel bejt hodne mimo. Na remen je to moc hlasity, ale nevim, treba nekdo bude mit lepsi zkusenost. Problem je, ze se tam blbe dostava, abys to zkouknul.
VW all day all night...
Mil Mi-2 Hoplite

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 30. říj 2016 16:09 #171407

• kremex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
A přece to tady trochu žije :-)

Díky za názor! Hned se tam vracet nebudu, prvně objedu ještě jiný kusy, ale kdybych se tam vrátil, omrknu hodnoty z VAGu.
Ještě dodám, že to v reálu znělo jako kovový klepání, video to může zkreslovat...
T4 Multivan 2,5TDI 111kW

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 30. říj 2016 23:26 #171415

• JaM
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 50
Taky to může být tyčka vývěvy. Zvuk by ustal při silném zmáčknutí brzdy...
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 31. říj 2016 13:31 #171432

• kremex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
OK, díky za názory, prodejce taky říkal že to bude vývěva. Něco jsem si o tom přečetl a to rozhodně není levná záležitost, protože by se nejspíš musela vyměnit i klikovka.

Ale ještě něco mě zaujalo: řadící páka byla dost "vychozená" jakože dráhy jsem těžko poznával, má to takhle už dneska každá T4? Předpokládám že to bude díky té dlouhé páce...

Byla to první T4 co jsem řídil, tak si jich budu muset projet víc abych věděl.
T4 Multivan 2,5TDI 111kW

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 25. dub 2019 18:21 #191823

• lennon
  • Uživatel
Ta řadička budou kulisy řazení, opravná sada u vw vyšla asi na 360kč, ale je to blbá práce. Já po x hodinách pokusů nakonec vyndal řadicí tyč, a pak už to šlo v pohodě. Ale mě už před tim nešlo skoro vůbec řadit.
Lennon

VW T4 Multivan ´97 2.5TDI 75kW

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 25. dub 2019 18:45 #191825

• lennon
  • Uživatel
Rovnou se taky přihlásím o názor. Mám možnost koupit caravellu 111kw long, motor asi AXG od znameho, najeto 406t. Celkový dojem kastle a vnitřek dobrý, výbava dle představ. Prý půl roku teď stál a řízení je v háji, bude se měnit. Motor mi ale z kabiny připadá hlučnější než moje 75kw rv97 a ani rozdíl ve výkonu mi nepřijde, že bych to poznal. Nerad bych do toho po nákupu zahučel, svýho multivánka mám celkem v pořádku, ale radši bych kvůli místu na kola a výkonu tu caravellu. Vím, blbý dotaz jen na pocit, ale nemůžu se nějak rozhodnout.
Lennon

VW T4 Multivan ´97 2.5TDI 75kW
Poslední úprava: 25. dub 2019 19:48 od lennon.

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 05. kvě 2019 15:51 #192038

• kremex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Ahoj,
ikdyž můj předchozí příspěvek je už hodně starej, z doby kdy jsem mulťáka vybíral, shodou náhod jsem teď taky měnil tu opravnou sadu plastových kuliček na tyči řazení. V autě se k tomu nešlo dostat, tak jsem taky vyndal tyč ven.

A můj názor na výměnu - řízení a motor opravíš, ale místo a výkon do svýho mulťáka nepřidáš...
T4 Multivan 2,5TDI 111kW
Poslední úprava: 05. kvě 2019 15:53 od kremex.

T4 - KOUPĚ, ZKUŠENOSTI, RADY NA CO SI DÁT POZOR / KDE KOUPIT 12. srp 2019 17:29 #193868

• Truxa
  • Uživatel
Ahoj všem,dnes jsem rozšířil vaše řady,toužím po vw T4,prosím na co se mám při výběru zaměřit ,bude to můj první transportér a nerad bych se hned na úvod zklamal,mám vybraný tento
auto.bazos.cz/inzerat/107659071/VW-T4-25...02k-5-mist-klima.php,
Ve čtvrtek se na něj jedu podívat,na bazosi je sledovanost přes 2000 lidí a je mě divné že ještě nikdo tohoto krasavce nekoupil,díky předem za jakekoliv příspěvky a rady.
auto.bazos.cz/inzerat/108334948/VW-Multi...-Generation-2002.php tohle je taky krasavec,cenu bych si ale představoval o něco nizsi,
Tenhle taky není špatný www.sbazar.cz/ivo055/detail/84542612-vw-t4-multivan25-tdi111-kw,
Ale prostě nevím,budu vděčný za každý názor.
Poslední úprava: 19. srp 2019 10:02 od Truxa.
Vygenerováno za 0.223 sekund

Login