Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 10:34 #3128

  • Bazarník
  • Avatar uživatele Bazarník Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1421
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 15
Mám problém - něco mi drnčí asi v motoru, jsou to takový divný pazvuky, jako když je povolený spodní kryt motoru.
dělá to na volnoběh a při nízkých otáčkách, všechny kryty, plasty jsem odmontoval a pořád stejný. měl jsem podezření i na řemeny, ale ty jsou O.K pak už mě napadá jen nějaká kladka.
Neměl jste prosím někdo podobný problém - těžko se závada popisuje.
Jěště jedna věc, mám pocit že na volnoběh se motor trochu třepe :o :o
FB: Karate Blansko - sportovní tým

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 10:50 #3130

  • Ales-X
  • Avatar uživatele Ales-X
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 1257
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 16
Zajímavý zvuk dělá špatné ložisko v kladce na napínání rozvodů. Skus ten zvuk nahrát a nebo lépe popsat a od kut přibližně vychází.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 11:11 #3132

  • Bazarník
  • Avatar uživatele Bazarník Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1421
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 15
Jde od pravé strany motoru ale zkoušel jsem poslouchat od vrchu i zespod a přijde mi to stejný.
Možná to bude kladka, ale nastartuju a hned za 1-2 vteřiny to začne, přidám a je ticho a když jedu v nízkých tak to slyším až uvnitř auta.
FB: Karate Blansko - sportovní tým
Poděkovali: Biropetr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 13:19 #3146

Zkus vyměnit silentbloky na výfuku, rodičům na T4 to dělalo taky a po výměně to přestalo. já mam ten stejnej problém a tvrdili mi v servisu, že to můžou bejt jak ty silentbloky, tak řemenice na klice nebo kompresor na klimě. A jelikož řemenici na klice jsem měnil a rozvody mam taky nový, tak bych sázel na ten výfuk. ;) ;)
VW T4 Multicar 2,5 TDI
negr Golf 3 GT TDI
T3 Doka 1,6TDs boudou nebo bez :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 20:12 #3174

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Tipoval bych to take na silentbloky na vyfuk nebo ti drnci ten kryt nad nim...
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 21:00 #3179

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
Jsem zvědav na co přijdeš....
Na mojí již bývalé T4 MIB jsem jeden večer zaparkoval a druhý den při nastartování se tam objevil takový drnčivý zvuk až to lehce vibrovalo do karoserie.
Měnil jsem silentblok mezi nápravou a převodovkou,nechal zkontrolovat alternátor,vyměnil rozvody včetně nové hlavní řemenice,nechal vyměnit ložisko v řemenici klimakompresoru a nic se nezměnilo.
Ten zvuk nebyl slyšet zespoda ani zezhora motoru...byl slyšet jen zevnitř a více z místa řidiče. T4 už nemám,ale stejně mě to zajímá...

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 31. říj 2008 21:39 #3181

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Mně to dělal taky ten plech pod výfukem, zhruba v místech pod spolujezdcovou sedačkou.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. lis 2008 08:32 #3193

  • Bazarník
  • Avatar uživatele Bazarník Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1421
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 15
Všechny plechy i u výfuku jsem zkontroloval, ale podle poslechu mě to přijde, že to jde od motoru, ještě se podívám na silentbloky, ale moc tomu nevěřím, protože ten zvuk je opravdu jako kdyby bylo něco plastovýho povolený a tím jak motor má větší otáčky ihned to přestane.
Ale už opravdu nevím čím to je, už nevím co vymontovat :cry:
Klima kompresor to taky není, ještě mě napadlo , dole je u řemene čerpadla jakási odstředivá kladka, nemůže třeba ta to být?
Karlosi a ty jsi teda na to nepřišel?
FB: Karate Blansko - sportovní tým

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. lis 2008 08:52 #3194

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38

Petr napsal: Všechny plechy i u výfuku jsem zkontroloval, ale podle poslechu mě to přijde, že to jde od motoru, ještě se podívám na silentbloky, ale moc tomu nevěřím, protože ten zvuk je opravdu jako kdyby bylo něco plastovýho povolený a tím jak motor má větší otáčky ihned to přestane.
Ale už opravdu nevím čím to je, už nevím co vymontovat :cry:
Klima kompresor to taky není, ještě mě napadlo , dole je u řemene čerpadla jakási odstředivá kladka, nemůže třeba ta to být?
Karlosi a ty jsi teda na to nepřišel?



nepřišel...ale další co by bylo na řadě,tak silentblok motoru a převodovky...jenže to jsem už nestihl,tak snad nový majitel na to přijde...

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2008 06:57 #3201

  • barvas
  • Avatar uživatele barvas
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0
Možná Ti to bude k smíchu ale věř mi, že to funguje. Vem si delší dřevěnou tyč (třeba násadu od smetáku), konec násady přikládej na podezřelá místa motoru a na druhém konci přilož k násadě z boku ucho. Tímto způsobem krásně slyšíš ložiska např. altíku, vstřiky, rozvody, ventily, pulzy nafty v trubkách....
Samozřemě dávej pozor ať to nenacpeš do řemenu!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2008 09:50 #3202

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Nevím jestli to je stejný zvuk, ale mě na T4 taky něco záhadně drnčelo a po prohlídnutí všeho se náhodou přišlo, že to je uvolněný matroš v katalizátoru.
Tak jsem nad tím laboroval asi 3 měsíce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2008 10:43 #3203

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38

barvas napsal: Možná Ti to bude k smíchu ale věř mi, že to funguje. Vem si delší dřevěnou tyč (třeba násadu od smetáku), konec násady přikládej na podezřelá místa motoru a na druhém konci přilož k násadě z boku ucho. Tímto způsobem krásně slyšíš ložiska např. altíku, vstřiky, rozvody, ventily, pulzy nafty v trubkách....
Samozřemě dávej pozor ať to nenacpeš do řemenu!


tohle není k smíchu....pokud nemáš odborný nástroj na to určený (fonoskop) tak i přes dřevěnou násadu,kovovou tyčku nebo velký šroubovák lze "šmírovat" pazvuky z motoru :)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2008 11:23 #3206

  • Bazarník
  • Avatar uživatele Bazarník Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1421
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 15

micrak napsal: Nevím jestli to je stejný zvuk, ale mě na T4 taky něco záhadně drnčelo a po prohlídnutí všeho se náhodou přišlo, že to je uvolněný matroš v katalizátoru.
Tak jsem nad tím laboroval asi 3 měsíce.


No, u celé výfukové soustavy to nebude, ani žádný krycí plech, včera jsem prošel celý spodek, už i alternátor jsem kontroloval a nic.
ten zvuk jde od pravé strany, je slyšet stejně jak z vrchu tak i ze spodu, a je divný to že nastartuju a za 2 sekundy to začne, mám pocit, že to bude tou odstředivou kladkou.
tedy můj dojem, páč tam už asi neni co by tak rabušilo.
Prostě už fakt nevím na co hodit oko, vše co jste mi poradili jsem skouk a nic, tak kdyby Vás ještě něco napadlo - pište- dík
FB: Karate Blansko - sportovní tým

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2008 12:44 #3208

  • dan
  • Avatar uživatele dan
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, měl jsem podobný problém. Kovový zvuk z pravé strany. Ale stačilo přitlačit nohou na výfuk-za katem a ono to přestalo. Ale nikde nic nešlo vidět že by se dotýkalo. Sundal jsem výfuk ,pročistil silenbloky, složil a mám klid- ale netuším co to dělalo (počítač taky stačí vypnout a zapnout a funguje :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 06. lis 2008 21:35 #3328

  • chuan
  • Avatar uživatele chuan
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 133
  • Obdržená poděkování 0
to drnceni jsem vyresil minuli tyden delalo mi to to co tobe v mem pripade to byl utrzeny katalizator uvnitr a jak se to nastartovalo a vyfukove plyny ohrali vyfuk ---katalizator tak mi to zacalo drncit tak jsem hovykuchal a ejhle divne kovove drnceni bylo pryc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.158 sekund

Login