Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 15. dub 2012 22:56 #96156

Ta dvouhmota by to taky mohla delat Pozoruju taky na svim ze to malinkato zacina delat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 15. dub 2012 23:01 #96158

No a kdyz jsme u tech zvuku...2.5 acv Motor bezi,ticho.Zacnu pomalu seslapovat spojku a kdyz jde jakoby lozisko do zaberu tak v ni zacne jakoby chrastit...drit. Doslapnu spojku uplne a ticho.Zatim to neresim cekam jaky to bude mit dalsi vyvoj.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 15. dub 2012 23:13 #96161

  • Finida
  • Avatar uživatele Finida
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 755
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 1
Někdy dokáže rozvibrovat motor i když nějaký válec má malý tlaky! Jinak mě to nevyšlo s časem, abych hnul se silenbloem :(
T4 Multivan,ATLANTIS, 2.5 TDI ,111KW,
T4 Plechovka 1.9 TD -pracant

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 16. dub 2012 09:03 #96173

  • philip
  • Avatar uživatele philip
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 97
  • Obdržená poděkování 0
To co jsem tady popisoval mi nedelalo takove vibrace jak pises jen byl slyset velmi jemne zvuk v kabine coz nastalo po vymene napinacich kladek multiremene. Pokud byl multiremen dole bylo ticho. Takze jsme s Maslem vymenili - dvouhmotu,lozisko klima kompresoru a novy napinak nez jsme zjistili ze je treba si jen pohrat s pozici silentbloku \:D/
Multivan 2,5 TDI+ - rodinný wagen
BMW R1100GS - na cestu necestu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 18. kvě 2012 10:41 #97666

  • ingi10
  • Avatar uživatele ingi10
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 171
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 0
Zdarec Téčkaři.Taky připojím můj problém a prosím o pomoc a rady.Něčeho podobného jsem se tady dočetl,někdo má skoro stejný problém jako já.Ale k problému.Najdenou jsem slyšel při jízdě od levého kola(myslím) něco jako lehké vybrace a lehké bouchání.Po ujetí 20 km se to zhoršilo natolik,že při zátahu,neutrálu to bouchá už dost.Čím jedu rychleji,tak víc a zase obráceně.Že by to byl kloub?Při rejdu poloosa nekřupe,necvaká v ní při zatáčení.Už s tím radši nejedu,ale vypadalo to,jako když má vypadnout kolo!Vše samozřejmě dotaženo.Prosím za rady,nebo kdo měl ten samý problém.Díky moc
T5 Transporter 2,5 96 kw
T4 Caravelle 2,5 tdi prodáno

Kladno

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 20. kvě 2012 23:27 #97767

  • kwaker
  • Avatar uživatele kwaker
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 152
  • Obdržená poděkování 0
ahoj:-) jak by měl znít motor 2,4D s skoro 300tis km? Ozývá se mi nepravidelně z motoru hlasité jakoby cvakání v rytmu otáček na volnoběh - někdy motor vrní tiše a zničeho nic se jakoby rozcvaká - je to docela hlučný.....nenapadá někoho co by to mohlo být?
T4 Caravelle 2.4 D "Hrach"
r.v. 1996

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 21. kvě 2012 04:28 #97769

  • lupo
  • Avatar uživatele lupo
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 3
Možná vývěva.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 21. kvě 2012 08:55 #97775

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Téměř jistě vývěva. Zkus našlapat brzdu, mělo by to ztichnout
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 21. kvě 2012 22:12 #97828

  • kwaker
  • Avatar uživatele kwaker
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 152
  • Obdržená poděkování 0
na sešlápnutí brzdy to nereaguje (ale nemám to ještě uplně vypozorovany):-(. Díky za reakce. Jak dlouho to může tak mlátit než ta vývěva přestane fungovat (přestane to brzdit?)?
T4 Caravelle 2.4 D "Hrach"
r.v. 1996

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 22. kvě 2012 17:39 #97859

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Na jedno sešlápnutí to reagovat nebude. Musíš jakoby napumpovat brzdu několikerým našlapáním. Pokud je to vývěva, naráží tyčka, která pohání podtlakovou pumpu na vačku, protože se nestíhá na vačku vracet a plunule po ní klouzat. Po našlapání se vymezí vůle a na chvilku to přestane. Mě to občas cvaká už cca 50tis.
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 22. kvě 2012 21:10 #97881

  • kwaker
  • Avatar uživatele kwaker
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 152
  • Obdržená poděkování 0
děkuju za info. Přijde mě, že to cvaká docela hodně. Nemáš strach, že se tu uplně vysype? Chtěl bych s Caravellkou jet do Chorvatska, tak nevím jestli to s tím mám risknout...peněz není moc, tak když to necham vyměnit, tak nikam nepojedem :|
P.S. projevují se nějak změny na brzdným účinku pozvolna, nebo to prostě jednou dotluče a konečná?
T4 Caravelle 2.4 D "Hrach"
r.v. 1996

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 23. kvě 2012 21:58 #97944

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Tak to netuším. :snoty: Na to jsou tu odborníci D:_)9
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 23. kvě 2012 22:44 #97951

  • friťák
  • Avatar uživatele friťák
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 209
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
ja myslim ze nedotluce mne to tlouklo 10 tis km aby to dotlouklo to uz by musel byt fakt extrem,jen to obcas nebrzdi tak 20 vterin po startu pak uz je to ok ;)
T4 MULTIVAN 2.5 TDI 111KW,T2 1,8 51KW V REKONSTRUKCI http://sajmone4.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 24. kvě 2012 20:44 #97994

  • kwaker
  • Avatar uživatele kwaker
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 152
  • Obdržená poděkování 0
:-) a to s tím jezdíš? Měl bych docela strach.
T4 Caravelle 2.4 D "Hrach"
r.v. 1996

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 25. srp 2012 16:26 #102827

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Potřeboval bych poradit :)
Už víc jak rok mi u pracanta něco "ťuka" na pravé straně, jako u motoru pod nohama spolujezdce a dodnes jsem nepřišel na to, co to je za šotka D:_)7
Vždycky když dělám olej tak juknu, zda se někde něco nedotýká, nebo něco neni volnýho.
Je to na motoru 2.5TDI 111kW AHY rv.99 a dělá to jen na volnoběh, zvuk jako když výfuk ťuká do kastle, ale nic jsem nikde nenašel :(

Vyzkoušel jsem:
kryt motoru dole = ťuká
odpojený výfuk = ťuká
novej napínak mulťáku = ťuká
mulťák dole = ťuká
nové rozvody = ťuká
posunovaní motoru, převodovky = ťuká
kontrola hadic klimy a serva = ťuká

Jen takovej malej poznatek. U zdejšího kolegy s nachlup stejným autem to dělá taky, jen né tolik :-k Není u 99tek nějaká modifikace horního silenbloku motoru, nebo tak něco? Protože ten jedinej jsem ještě nehodil po psoj.
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.272 sekund

Login