Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ

Re:T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 18. čec 2014 13:54 #142173

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31
Ojej... Altik volnoběžku nemá jak píše Trcek. Bordel může dělat hl.řemenice. Kloudná značková začíná kolem 2500,- Drobné popísknutí při zdechnutí, je u těchto motorů celkem běžné. Slušně pískat dokáže i kryt motoru.


Klepání od předku bych viděl spíš na uložení , tedy když už je vše ostatní nové. Torzky zaklepou, ale to už musí být auto v hodně velkém bordelu. Ale projdi i je, častým povolováním torzek mají opěrné gumové lůžka tendeci sjíždět z páky torzky. Stačí je při povolené torzce zasunout na místo.

To škubání ti dělá jen za studena, nebo i když je motor zahřátý?




Tapatalk: Odesláno z Nokia Lumia 1020 black :woohoo:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Maršoun.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 19. čec 2014 14:21 #142195

  • 666
  • Avatar uživatele 666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 2
Právě že se to klepe, rozvibruje, za studena i "za tepla" auto neni ještě na stopro zahřátý.

Ať se v tom nemotáme.V uvozovkách řešim tři problémy.
1. krátké písklavě vrzavé skřípnutí při rozjezdu a přeřazování za všech teplot dobře zřetelné při "rozhoupávání" auta na místě přez kvalt, kdy je auto již v záběru.Prostě hned po puštění spojky.
2. písknutí při chcípnutí motoru, jako by se protočil klíňák.
3. rozklepání auta při rozjezdu od začátku záběru spojky do jejího konce za defakto všech teplot a stejných podmínek.Když okamžitě zastavim, a rozjedu se znova, tak je vše v pohodě.S autem jezdim tak 5x do týdne a z toho to udělá v jednom dnu během čtrnácti dní třeba 2x a po ostatní dny je klid.Děje se tak třeba u vjíždění na kruháč, když dávám přednost.Když tam pojedu za hodinu znova, tak ve stejné situaci to neudělá.
Je fakt, že to dělalo i před výměnou spojky, to sem ale neřešil, myslel sem, že po výměně bude klid.Spojka šla komplet i s dvouhmotou od LUKu origo, ne Polsko.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 19. čec 2014 20:36 #142198

Nemáš špatně usazenej motor? Už čistě teoreticky, podle toho co řikáš je tam hodně novejch věcí...nevim jak přesně už vypadá uložení motoru na T4,ale setkal jsem se že auto bylo třeba po ráně, do toho byl motor k jedný straně a to dělalo šílený věci

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 20. čec 2014 10:25 #142204

  • 666
  • Avatar uživatele 666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 2
Diky za smer, necham prekontrolovat...

Odesláno z mého PAP4500TDUO pomocí Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 20. čec 2014 20:12 #142214

  • 666
  • Avatar uživatele 666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 2
Tak dneska sem nahrál ten pískot při rozhoupávání auta a při chcípnutí motoru.Neni to nic moc, ale je to tam slyšet, volume doprava :evil:

Pískot
Písk


Chcípnutí
Chcíp

Edit: Nevim, jak sem dát vídeo sakra...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od 666.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 20. čec 2014 20:30 #142216

prostě volnoběžka, já si nemůžu pomoct, já nechci dělat chytráka, chci aby ti to pomohlo,fakt se podívej jestli ji to auto nemá.... Když by jí to nemělo, tak občas může tim klínákem třást napínák,ale....já myslim pořád že to je ta běžka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 20. čec 2014 20:35 #142217

třeba jí to fakt nemá,ale myslim podle toho co slyším, že je to celý z klíňáku, takže jednoduše ho sundej a nastartuj bez něj, když zvuk zmizí,tak už to najdeš že zatočíš s kladkama, zkoukneš napínák a řemenici na klice a budeš 100% doma

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 24. čec 2014 09:13 #142344

  • 666
  • Avatar uživatele 666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 2
Tak moje auto volnobezku nema...Zatim jeste nevim, co bude dal.Delaji se rozvody a mechanika co je alergik stipla vosa pri brani pistole ze zeme do ruky :-(
Auto od uterka na heveru a zitra mam ject na zavody...


Odesláno z mého PAP4500TDUO pomocí Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 06. srp 2014 10:09 #142732

  • 666
  • Avatar uživatele 666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 2
Tak konečně chvilička k podání info o tom, jak dopadly moje zvuky.
Problémový zvuk u chcípnutí motoru.
Po sundání klíňáku se zvuk neozýval, takže se hledalo tam.Kladky nový, altík bez volnoběžky, řemen nový Dayco 6PK2240.Takže sem čapnul řemen Gates 6PK2238 a je tichoučko.Až bude čas, kouknu ještě po kapku kratším, protože 1 z 10 zhasnutí motoru se zvuk ještě ozve, ale to opravdu velice slaboučce a trošičku.

Problémový zvuk s "rozhoupáním" auta přez kvalt.
Jak sem psal, přední náprava komplet nová, spojka komplet nová.Auto šlo na rozvody a při té příležitosti se hledala příčina onoho zvuku.Rozvody popíšu jindy a jinde.
Ten zvláštní zvuk začlo auto vydávat i na volnoběh po tom, co sme přitáhli drátem výfuk víc ke kastli u katíku.Po jeho přidržení zvuk zmizel a jediné co mohlo toto vydávat bylo těsnění a tak sem objednal těsnící kroužek i s céčkama na díl výfuku před katem, ten se vyměnil a je klid.

Občasné cukání přestalo, proč, nevim, ale doufám, že se už neobjeví.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od 666.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. říj 2014 06:51 #145003

  • 666
  • Avatar uživatele 666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 150
  • Obdržená poděkování 2
Tak auto maká, ale to rozklepání se občas nepravidelně objeví.Máte tedy nějaký typ?
Připomenu, že spojka komplet nová, těsnění, gufera taky, auto se rozvibruje při rozjezdu.Je to v nepravidelných intervalech.Teplota vzduchu a vozu nemá vliv.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. říj 2014 09:04 #145005

666 napsal: Tak auto maká, ale to rozklepání se občas nepravidelně objeví.Máte tedy nějaký typ?
Připomenu, že spojka komplet nová, těsnění, gufera taky, auto se rozvibruje při rozjezdu.Je to v nepravidelných intervalech.Teplota vzduchu a vozu nemá vliv.


To iste robi aj mne pri rozjazde tak to zajima aj mna ze co to moze robit...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 27. říj 2014 15:58 #145951

Čau kluci;) jsem čerstvě nový majitel vysněného transportéru T4 syncro long 02'.. Vyměnil jsem na podvozku co se dalo myslím tím čepy silembloky.. I homokineťáky byli venku a mechanik říkal, že vypadají v poho. A při klidné jízdě vše v poho, ale když ho trochu podrží pod plynem do pravé táhlé zatáčky začnou se projevovat vlnivé chvějíci vibrace ( něco jako kdyby jste dali ruku na běžící kompresor na vzduch)celý se to prostě jakoby hrne na jednu stranu a ty vibrace při důraznějším podtržení plynu se přenesou až na kastli..na druhou stranu skoro nic z toho co jsem popisoval...vše záleží na sešlápnutí plynu podle toho se to stupňuje. A když za auto dám naložený vozík tak se to projevuje i na rovině, ale už jen ty vibrace ne rezonance do kastle.. A aby toho nebylo málo tak mi při rychlejší akceleraci hvízdne viskózní spojka před diferákem jako by proklizovala či co.. Jsou tady nějaký čtyřkolkáři, kteří můžou poradit, kde začít hledat a měnit????? Díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od galaba.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 27. říj 2014 17:28 #145952

  • aaamilan
  • Avatar uživatele aaamilan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 464
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 20
Ahoj, nevím jestli jsem ten pravej na radu, nejsem autoopravář, ale to co popisuješ mě připomíná že se ti "přípíná" připojuje zadek v zatáčce je větší odpor kol a tím pádem se připojuje zadek. Je možné že to vidí někdo jinak, ale podle toho co jsi popsal já bych to viděl na tohle.
Já když prudce sešlápnu plyn třeba na předjíždění, tak cítím jakoby se začala prokluzovat spojka. Mám ji novou, ale taky to mám cipnutý a přeji jenom "je to síla motoru :woohoo: " a než se připne zadek, tak to chvilku trvá, pokud ti to nehrade. Musím na to myslet a používat to s rozvahou abych nemusel dělat znovu spojku.
VW T4 syncro 2,5TDI 75kW r.v. 2000

A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od aaamilan.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 27. říj 2014 20:15 #145960

Ahoj máš vivážené poloosy a kardanku stačí jen trošku tuklá a je to chvění atd a pak pokud sešlápneš plyn a čím višsí rychlost tím višsí vybrace atd tal bych to na to vyděl
VW Caravelle 2,5 TDI 96 KW
VW Golf III 1,9 TD 55KW
Yuky Relly2 50

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 28. říj 2014 18:40 #145986

Díky za rady kluci:) hale ale nevím ... Když ale projedu tu samou zatáčku ve stejný rychlosti, ale bez plynu tak to nedělá vůbec nic... Můj pocit je že to budou ty poloosy:-/ nejhorší je že musím jet styl pokus omyl:-/ je fakt i ten že mám v pr.... i dvouhmotu, ale kluci na dílně mi říkali, že to nebude ono co tam dělá bordel...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od galaba.
Vygenerováno za 0.191 sekund

Login