Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. led 2015 20:07 #148966

Dobrý den. Dám princeznu a půl království tomu, kdo mi dá nějakou radu či typ. ACV 320 000km 2,5 75kw. r.v. 2001
Vibrují mi pedály, jen lehounce, ale nepříjemně. Po 30km mi už mravenčí chodidlo a to mě nebaví!! Jak psal kolega víše. Jak kdyby byl pod plynovým pedálem holicí strojek, kompresorek (do akvárka) je skoro moc. Je to nezávislé na otáčkách, rychlosti, zahřátí motoru. Žádné zvuky se neozývají, jede to, nekouří to, nežere to. Minulost spojky neznám, ale nezdá se mi, že by špatně fungovala, nesmrdí, neprokluzuje, auto necuká..... Výfuk celý nový. (byl vysypaný kat. ) tak jsem si myslel, že po výměně bude ticho a že ustanou i vibrace. Nestalo se tak. Dle dvou šikovných na sobě nezávislých mechaniků silenbloky motoru i převodovky OK.
Děkuji
PS: Volant a řadička vibruje taktéž, ale ještě o chlup méně, takřka neznatelně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. led 2015 21:44 #148970

  • ABART
  • Avatar uživatele ABART
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1136
  • Karma: 96
  • Obdržená poděkování 24
Nedotyka se vyfuk stabilizatoru?Mrkni na to ,kdyz je auto na kolech.A nebo ten kryci plech prvniho dilu vyfuku.Ten taky dokaze delat peknej kraval.
VW T4 2.4D CROSSBUS(syncro),
VW T4 2.4D CROSSDOKA(syncro) ..snad nekdy bude hotova.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
BABETA LX
snekobudka KIP

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 01. led 2015 23:28 #148986

Na ten stabilizátor se podívám! Ten plech bylo to první, co bylo přismrknuto. Ale pozor, mně už v autě nic nerachtá, pouze brní!
Asi před měsícem, možná déle začalo brnět, pak asi po 14ti dnech i nepěkně kovově drnčet. To byl ten kat. Bohužel to zřejmě nemělo souvislost. Výfuk je vyměněn celý nový a já stále brním....a jsem z toho otrávený.
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 05. led 2015 11:52 #149175

Dnes jsem se zanořil pod auto, ale kdepak. Nic se tam ničeho nedotýká...... (výfuk - stabilizátor) plechy drží. Slovo ,,vibrace,, by se klidně dalo zaměnit za ,,brnění,, Nemohly by to dělat řemenice???
Děkuji za další náměty

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 20. úno 2015 18:58 #151576

Zdravím mám problém u mé t4 už asi měsíc mi něco u předního okna píská slyším to jakoby uvnitř ale intenzita pískání se mění rychlostí auta je to jak syréna .Začíná to při 40 a nad 100 už ani nejezdím protože by mi upadly uši .Poslední dobou už mě z toho bolí hlava nevím kam se už podívat nikde nic není poradíte?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 23. bře 2015 11:56 #152844

Zdar, jsem tu novový potřebuji drobnou radu.
T4 mám od listopadu, udělal jsem řadu oprav aby bylo vše ok a nebál se do zahraničí. Tuhle sekci tématu Nežádoucí zvuky jsem pročetl celou, leč nenarazil přesně na to co řeším.
Káča měla dělané rozvody při 442 000 km... mám na ní teď 476 000km. Měnil jsem vačku, a před měsícem Spojku s dvojhmotou, k tomu se přidaly silenbloky, napínáky a kladky Altíku a serva a ve finále turbo.
Nicméně od 2 tis. do 3 ti.otáček to při záběru vydává takový zvláštní zvuk, těžko vysvětlit, takové hvízdání... S mechanikem to svádíme na ERG ventil... ten byl už ale předchozím majitelem odpojen, respektive zaslepená hadička. když jsme to zas připojili.. hvízdání se umocnilo.... což o to, hvízdá, trápí mě víc, že v tom někde začalo rachtat.. spíš dost klepa,. shruba před týdnem, jde to jakoby od středu z oblasti turba a toho ERG ventilu. Mechanik tvrdí, že to je ERG na kaši, Druhej mechanik mi tvrdí, že to může být hydroštel.... Teď babo raď.... motor běží na volnoběh perfektně... při přidání plynu taky, jak to jde do záběru a dá se tomu kotel, začne to od 2 tis. otáček hvízdat a klepat.... Převodovka je taky v cajku.
Díky za radu.
Káča je 2,5 L 111Kw motor AXG rv 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 14. kvě 2015 17:24 #155059

Zdravím, mám takovy dotaz jestli se z tím někdo nesetkal. T4 75KW 1998 Cca 400 tis, něco klepe ve předu v levo zvuky jak by to bylo uvolněné kopyto na brzdách, takový zvláštní zvuky, čepy v poho, gumy na napravě taky samo že i brzdy. (děla to i při bržděbní) nezavisle na rychlosti, prostě vjedu do díry a drrrnnnc...a druhá věc je v pravo zase takový tupý zvuk, připadá mi to jak by něco někde bylo a poskakovalo to. Tlimiče bilstein, jak dlouho tam sou nevím ale byl jsem na testu a sou v poho, při testu se to klepaní ozyvalo jen z levé strany...dík za postřehy...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 13. říj 2015 07:54 #159509

Jojo. Taky hledam. Uplne to same. Nekdy to dela s plnym autem, nekdy s praznym autem, nekdy to zmizne po nabrani plny nadrze nafty a vubec nevim, co to je. Kdybys na to prisel, prosim napis.
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2015 14:39 #159862

  • Frosty
  • Avatar uživatele Frosty
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 144
  • Obdržená poděkování 6
Nazdarek kluci. Dneska se mi po ceste zacali ozyvat divny zvuky. Kdyz zacnu prudce zrychlovat nebo pustim prudce plynovy pedal ozvou se divne rany od predku. Na volnobeh se nic nedeje ani kdyz prudce pridam plyn na neutral tak nic. Jen za jizdy proste v tahu motoru.. Multivan 75kw rok 97. 75kw nevite co by to mohlo byt? Na rozvody cca 80tisic nemuzou byt treba lehce poskoceny?sem z toho spatnej abych nekde nezustal stat.
VW T4 Multivan , 75 kw 1997. Prodáno.
VW T5 Multivan, 128 kW 12/2004

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. lis 2015 23:08 #159871

Roman.L :
tak já to asi mám. Naftový čerpadlo pro bufík se houpe na kusu gumy. No a mlátí do nápravnice, případně do jakýhosi kusu plechu...

edit:
tak houby, nakonec tlumič. Prostě občas bouchá..
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 04. lis 2015 20:21 #159932

  • m-r-g
  • Avatar uživatele m-r-g
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,jestli můžu,taky se přidám :) sice jsem si to už založil vedle,ale až potom jsem si všiml,že to tady dost řešíte.
Mám trochu problém se 111kou,tak třeba někdo z vás řešil to samé a podělí se.
Problém spočívá v tom,že se mi od motoru přenáší do kastle hučení,nebo vibrace,přijde mi,že to jde spíše z pravé strany.Na motoru vyměněny všechny uložení,nový tlumič kmitů plochého řemene,nový výfuk,kat v pořádku.Při průjezdu levou zatáčkou,mi přijde,že se to zesílí. Mám nové i rozvody a komplet spojku,jediné,co jsem neměnil,je řemenice na klice,ale nevím,jestli by se takto mohla projevovat.Ještě jsem preventivně vyměnil gumy pod torzkama.Jak hodně by mohla vadná řemenice mít vliv na chod motoru?Trochu mi lítá TDi graf.

Kdyby někoho něco napadlo,budu rád.Díky Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od m-r-g.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 08. lis 2015 06:47 #160057

  • m-r-g
  • Avatar uživatele m-r-g
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Tak co,nikdo nic?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 16. pro 2015 12:56 #161084

Sice neporadím, ale mám také novinku....Chtěla bych zeptat, dnes ráno mně překvapily podivné zvuky z podkapoty.....Kdyz ráno vyjedu s T4, 2.4 D, rv 92, tak při řazení, když pouštím spojku, hlavně při stupni stupni 3, ozve se šílená rána a auto se otřese....Taky rozjezdy na 1, začalo se klepat celé auto....Něco je špatně...Už se toto někomu zde stalo ? Neděste mne, že převodovka je kaput .)))
-world travellers adventures-

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. led 2016 13:03 #161625

Zdarec, v lete som kúpil T4 Caravelle, motor AXG 111kW, rok 2001, najazdené 458k km. Viacmenej už od leta mi motor robí také divné rachtanie a cinkanie, vychádza to z pravej strany niekde od alternátora alebo vákuovky(vývevy). Robí to iba pri voľnobehu, stačí zvýšiť trochu otáčky a je kľud. Začne to robiť výraznejšie až keď je motor zahriaty a prejdem tak 20km, dovtedy to začne iba občas a po chvíli prestane. Pôvodne som myslel, že to je dvojhmota, ale tá bola aj s komplet spojkovou sadou vymenená, lebo už beztak nebola dobrá. To nepomohlo...vymenil som následne aj komplet rozvody, avšak stále to isté. Následovala vákuovka, ktorá tiekla, a zároveň s ňou silentbloky a čapy na prednej náprave, trochu sa to zlepšilo, ale stále ten istý rachot. Jediná zmena nastala tá, že predtým som bol schopný tento rachot na chvíľu odstrániť pomalým zaradením trojky, prípadne iba pritlačením páky a posunutím naspäť do neutrálu, keď som stál napr. na semaforoch, teraz to už moc nejde. Tipujem to ešte na niečo s klinovým remeňom, ale ten bol menený, lebo mi pri vytočení kolies pískal. Čo som sa tu dočítal, tak T4 nemá voľnobežku, tak už ma fakt nič nenapadá....Vedel by niekto poradiť ? :unsure: môžem to najbližšie aj nahrať,viac je to počuť skorej zvnútra auta ako z vonku, keď si otvorím kapotu.
T4 Caravelle 2,5TDI 111kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T4 - NEŽÁDOUCÍ ZVUKY / KLEPÁNÍ,BOUCHÁNÍ,SKŘÍPÁNÍ,VRZÁNÍ 02. led 2016 15:35 #161627

  • Trcek
  • Avatar uživatele Trcek
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 4897
  • Karma: 27
  • Obdržená poděkování 72
Zkoukni remenici na klice...

Odesláno z Mé databanky S4 Galaxy pomocí Tapatalk
Vw LT 35 Karmann Missouri (barák na cestach)
Vw T3 syncro Bundeswehr Westfalia

Srazy ATC Karvanky Jihocesky T-club z.s.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.245 sekund

Login