Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T4 - LPG / CNG

T4 - LPG / CNG 12. kvě 2010 14:44 #42288

• Lubos
  • Avatar uživatele Lubos Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, co říkáte nápadu koupit T 4 v benzínu a předělat na LPG. Má někdo nějaké zkušenosti?
Lubos

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 - LPG / CNG 12. kvě 2010 17:38 #42293

• Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Koupit T4 je dobrý nápad.
Já osobně bych koupil 75KW nebo pokud si větší fanda tak 111KW 2,5TDI.

Ale 2litr benzín není žádný závodník a na plyn to možná bude ještě víc lenivé.
LPG by se asi dalo dát od VR6, ale těch zase moc nebude.

Na to tady je jeden velký export Mašlo.
Zkus jeho.

T4 - LPG / CNG 14. kvě 2010 18:10 #42435

• tatra
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
mám caravelu 2.5 benzin 85 kw v syncru předělanou na plyn a nemužu jsi stěžovat ...... chce to ale neváhat a dát tam vícebodové vstřikování plynu a tam bastlit nějaké jiné a šetřit na tom,není tam znát rozdíl na výkonu.

T4 - LPG / CNG 15. kvě 2010 20:07 #42475

• mašlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Tatra odkud ji že tam ještě sněži :-k Jo jo jedine vicebodove vstřikovani ale minimalne 2,5 i 81 nebo 85 kw ale videl jsem už předělane benziny hlavně z Holandska a pohoha klidek. dobre ohlasy mam na BRC co tu jezdi na servis.Ja mam VR6 manual nalitano cca 530 000km z toho 300 000 LPG a parada.jezdim kolem 13-14litru plynu pruměr ale s vozikem 2500kg to nejede a žere i 30l #-o ale ja to nemam na tahani na to jsou jine T4.určitě bych nešel do automatu +plyn je tam špatna domluva a furt se cosi hada :!:
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz
Poděkovali: Hemlo, dave_award

T4 - LPG / CNG 15. kvě 2010 21:06 #42480

• JardaL
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Pavle, neměl by jsi strašit případné zájemce s tou spotřebou.
Ty víš, že moje VR6 jezdí jen s vlekem a spotřeba při žádné jízdě nepřekročila 16l plynu.
To jezdím v létě na 18" a v zimě na 17"kolech. To auto žere pořád stejně - jestli je vlek prázdný nebo plný.
Předtím s 2,5i syncro jsem najel přes 250.000 km na lpg a naprostá spokojenost - měnil jsem jen olej a svíčky v daných intervalech.
Do 2,5i stačí namontovat klasiku lpg s mixem, ale do VR6-ky pouze sekvenci.
VW T4 Caravelle VR6 103kW, 1997, LPG Tartarini, komplet Projekt Zwo (PRODÁNO)
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long, 2006 + interiér Multivan + LPG Landi Renzo Omegas (PRODÁNO)
Poděkovali: dave_award

T4 - LPG / CNG 16. kvě 2010 13:19 #42501

• tatra
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
mašlo: už nesněží :lol: to bylo v zimě jinak je to kousek od prahy a letos a navíc jsem tentokrát plně využil to synco i se všema uzávěrkama co má jinak bych si letos ani neprd ,jinak já jsem s plynem spokojenej mám sekvenční stříkačku a mám spotřebu okolo 12-15 litru
po praze ,i klimatizací a to mám climatronic se dvěma výměníkama,a když jezdím dálky tak to je okolo 11-12,pravda je že to chce aspon tu 2.5 a nebo V6 ,dvoulitr s tím moc nejede to je tak na dálnici kde se to rozjede a nechceš od toho žádný zázrak,jinak měl jsem nekolik ruzných aut na lpg a mám dost známích co jim je opravuju a dnes bych doporučil jen sekvenci,
jak kvuli spotřebě ,bezpečnosti a není to tak cítit. jinak naprostá spokojenost a to vím o autech co mají přes 1 000 000 km. D:_)5 D:_)5

T4 - LPG / CNG 17. kvě 2010 21:00 #42617

Ahoj, mám T4 2,5 benzín, 81 kw, 94. Chci si do ní dát taky plyn, tak se chci poradit co byste mi doporučili. Případně jakou značku a na kolik by to asi přišlo. Díky za odpovědi.
T4 - Multivan - 2,5 benzin (LPG) pracant

T4 - LPG / CNG 08. zář 2010 11:59 #49598

take mam 2,5 LPG 81kw a jsem vysmátej nikdy bych neměnil.. respektive vyšší výkon (např. v6 by mě vůbec nevadil.. :-) pro stanmdartní ježdění stačí. Když je auto plné lidí do kopců se musí podřazovat -> 2l verzi bych rozhodně nedoporučoval. Systém mám od BRC směšovač, který si bere hodnoty z lambdy. Funguje bezproblémově a LPG neni vůbec cítit.. spotřeby mám evidovány na http://www.spotreby.cz/vw-transporter-7 ... -hp-a1985/
T R A N S P O R T E R - IV syncro 2.5 lpg a T 2 B ;)

T4 - LPG / CNG 08. zář 2010 23:44 #49629

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
skusim pripojit aj ja svoju skusenost. tiez mam R5 2.5i prerobene na plyn... a ked som si to tak pocital dalsie auto bude asi T4 2.5TDI 111kw. Kedze chodim castejsie zahranicie a tam je LPG vyrazne drahsie ako u nas, cenovo to vychadza cca rovnake naklady ako ''diesel power'' :evil: + treba zaplatit samozrejme prestavbu. Co som pozeral aj nemecke weby so spotrebami vr6 alebo v6 su na tom neni o nic lepsie, takze pod tych 12-13L LPG sa asi tazko dostanes s tymto autom. Pokial jazdis vnutrostatne, tak sa to samozrejme oplati! I ked otazka znie: dokedy..? :roll:
T4 2.5i

T4 - LPG / CNG 11. zář 2010 10:25 #49790

• Rudi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ono ve finále, jestli to bude žrát 14plynu v průměru jako kolegovi nad tebou nebo 7l nafty, vyjde to úplně stejno.

T4 - LPG / CNG 11. zář 2010 11:27 #49792

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
no ved hovorim, pokial jazdis len po republike je to jedno - dokonca plyn vychadza asi lacnejsie. Lenze ak chodis do zahranicia castejsie (ako napr. ja) a mas tankovat LPG za 0.66e/ liter.. tak potom sa to uz na plyn moc neoplati :roll:
T4 2.5i

T4 - LPG / CNG 15. zář 2010 15:39 #49968

No ono kdyz beru
LPG 0,66E/litr ->14l.spotřeba, 25kč/E -> 2,31kč/1km
Nafta v německu cca 30kč/litr - spotřeba 8l -> 2,4kč/1km

Nicméně naftové auto bude mít asi lepší výkon.. V čechách pak člověk jen vydělává.. Teď jsem byl v Rakousku v autě 8 lidí a vybavení na hory a spotřeba stále kolem 14 litrů, ale musím uznat že výkon v kopcích skutečně chyběl.. :-(
T R A N S P O R T E R - IV syncro 2.5 lpg a T 2 B ;)

T4 - LPG / CNG 15. zář 2010 23:02 #49988

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
presne tak pan kormidelnik, uplne suhlasim :drunken:
tiez jazdim za 14litrov, a tiez mam 81kw.a je to pramalo #-o udajne vr6 jazdi za tu istu spotrebu, a uz to ma aspon tych 140HP, ale co ja viem... ten krutak tam stale bude slaby oproti TDI 111kw :roll: neviem no...
T4 2.5i

T4 - LPG / CNG 06. lis 2010 18:38 #54523

Tak už jsem tam dal LPG a jezdím cca za těch 14 litrů. Já měl problém se spotřebou na benzín (17-20l/100km). Řesil jsem to v jiných fórech. Vyměnil pomalu půlku věcí kolem motoru (svíčky, kabely, rozdělovač, palec, cívku, čištění vstřiků, čidla atd.) Až nakonec zjistil, že to bylo podtlakem. Hadičky vyměněny,ale stejně to nešlo, tak mi prý nejspíš odešlo čidlo podtlaků, které je prý součástí řídící jednotky. A bylo rozhodnuto. Dal jsem LPG a teď jsem spokojenej. Jezdím vnitrostátně, takže mi nevadí cena LPG v cizině a hlavně mám 100l nádrž.
Další auto by bylo taky asi TDI,ale zatím je cenově někde úplně jinde, než to co jsem koupil já, takže spokojenost.
T4 - Multivan - 2,5 benzin (LPG) pracant

T4 - LPG / CNG 06. lis 2010 19:36 #54529

• yanchi
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
a co chod motora? je citit rozdiel ked ide na benzin a na plyn?
T4 2.5i

Vygenerováno za 0.215 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/