Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T4 - dětská sedačka na dvojlavici vzadu - 3 bod. bezp. pásy??

T4 - dětská sedačka na dvojlavici vzadu - 3 bod. bezp. pásy?? 03. srp 2015 14:30 #157771

  • jonda
  • Avatar uživatele jonda Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím. Doufám, že nezakládám nějaké již existující téma, jsem zde poprvé..

Potřeboval bych vědět, jestli je možné v T4 Transporter r.v. 91 Carthago připevnit nějakým způsobem dětskou autosedačku 9-36kg na dvojlavici vzadu. Lavice má pouze 2 bodové pásy přes břicho, což k upevnění dětských sedaček nechceme používat. Tyto pásy jsou ukotveny ke konstrukci lavice.
Vlevo ve smeru jízdy je nábytek, sloupek není přístupný. Viděl jsem na fotce pás připevněný vlevo dozadu nad zadní dveře..
Vpravo je sloupek přístupný.

Zjišťoval jsem na německých forech možnost dodatečné montáže bezpečnostních pásů (např. Reimo) ale nevykoukal jsem z dostupných fotek nic moc.
Bylo by možné použít jakékoli pásy, např. z vraku? Z hlediska bezpečnosti to jistě udrží, spíš mne zajímá legislativa, zda je nutné to někam hlásit, zda nebudou např. v Německu problémy při kontrole apod.

Možná, že to už někdo z vás zde řešil...
Kam pásy ukotvit - je mi jasné, že do karoserie, nikoli do nábytku :) ovšem na jedné fotce jsem viděl že pás probíhá přes oko upevněné na skříňce... je to však pouze pomocné oko, nikoli kotevní bod.

Případně prosím zda byste doporučili někoho (servis) kdo by nám s tím mohl pomoci.

Mnohokrát děkuji za pomoc.
Téma bylo zamčeno.

Re:T4 - dětská sedačka na dvojlavici vzadu - 3 bod. bezp. pásy?? 03. srp 2015 16:38 #157777

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
Téma tu je. Jsem teď na mobilu, takže se mi blbe hledá obsah. Řešení je, je tam popsáno. Sám ho mám. Ale homologovano není. Zkus chvíli hledat. Zítra t.r tam nasměruje. Tady zatím zámykam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Téma bylo zamčeno.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.202 sekund

Login