Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek

Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek 18. pro 2018 06:30 #189628

• PavelD
  • Uživatel
Ahoj. Před týdnem jsem si pořídil T4, takže se ještě seznamujeme :) . Na autě nesvítí palubka - budíky, vše ostatní funguje. Potřeboval bych vyměnit žárovky, ale včera jsem nepřišel jak na to. Sundal jsem plasty okolo volantu a ten plastový rámeček okolo budíků, ale tím jsem skončil, protože se mi ho nepodařilo vytáhnout okolo volantu, vždy jsem narazil na páčku blinkrů nebo stěračů. A hlavně jsem ani nenašel jak pak postupovat dál.
Poradíte prosím někdo jak to rozebrat abych mohl ty žárovky vyměnit? A jaké mám koupit? Předem díky.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek 19. pro 2018 18:40 #189653

• johny99
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 20
Zdar ja mněnil žarovky na Multivanu rok 1992 , když jsem mněnil budíky tak jsem musel sundat plasty kolem budiků ale šlo to líp po sundaní volantu a páček , ale když chceš mněnit jen žarovky tak budíky nemusí ven , stačí volant a rámek kolem budiků na vrchu budiků najdeš dva šrobky ty vytočíš ven (ale bacha ať ti nepadnou do přistrojovky ) .
Pak sklo budíků vyklopiš z hora k sobě po bocích jsou takové plastové poistky ty odtahneš a sklo vyklopíš k sobě ,
Jsou tam tři žarovky které pootočíš a vytahneš , vyměníš a pak skladáš spatky pozor na kolík kterým se nastavují hodiny ať ti nevypadne a osaď ho spatky do dirky a taky kolík vynulovaní tachometru , tady máš žarovky jake tam jdou.

_vyr_1008754a-led-12v-1-2w-b8-5d-ziarovka-do-palubnej-dosky-modra.jpg

Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek 21. pro 2018 20:01 #189669

• PavelD
  • Uživatel
Díky, už jsem na to přišel. Jen jsem sundal plasty okolo volantu a ten před budíky s trochou násilí vytrhnul ven. Vyklopil jsem trochu budíky a vyndal žárovky. Už to svítí :-)

Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek 28. pro 2018 08:26 #189752

• PavelD
  • Uživatel
Mám ještě jednu "hňupo" otázku ke svým budíkům. Když mi všechno funguje, ukazuje jak má, jen ručička teploty chladící kapaliny je mrtvá, tak to palubkou asi nebude, že? Po čem bych měl jít? Jak na to?

Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek 28. pro 2018 14:16 #189757

• johny99
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 20
Zdar klidně se ptej , no může být špatné čilo nebo samotný budík co ukazuje teplotu , já mněl špatný budík tak jsem ho použil z Passatu B3 , dá se vyměnit samostatně jen musíš vyhodit ven celé budíky rozmotovat a vyménit samostatný budik s palivomérem a teplotou motoru , možná bude nékde studený spoj nebo odpojený dratek od čidla , hodně zdaru

Osvětlení budíků - jak na výměnu žárovek 28. pro 2018 15:47 #189760

• PavelD
  • Uživatel
No to ti pěkně děkuji :)
No nic, o volnu se v tom povrtám. Ale navedl jsi mě, že by to mohl být někde ze zadu volný drátek, protože mám za to, že když jsem to kupoval tak to ukazovalo a všiml jsem si toho že to teď nic neukazuje až po té co jsem dělal osvětlení budíků. Tak je možná že jsem někde něco povytáhl, uvolnil.
Noooo tvl, zase to rozebírat :(

Díky ;)
Vygenerováno za 0.198 sekund

Login