Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T4 2.0i LPG nestartuje

T4 2.0i LPG nestartuje 28. čen 2019 19:30 #193168

  • PepCa79
  • Avatar uživatele PepCa79 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj clubáci, jsem krátce hrdým majitelem T4 2.0i r.v.2001 a mám problém se startováním. Zapnu klicek, cerpadlo zavrni a vypne se, starter toci podle mne normalne, ale motor ani nestekne. Ukoncim toceni starterem, cerpadlo stale jede a pak se vypne.

Po delsim toceni citim z vyfuku benzin, takze tlak na vstikach snad je. Startuju standardne na benzin.

Problem byl zrejme dlouhodobejsi, cerpadlo bylo zapojeno na trvaly chod, nevypinalo po natlakovani, byla prohazena relatka. Relatka jsem s prispenim informaci zde (MOC DEKUJI) dal do originalniho stavu. Tajny vypinac byl odstranen, takze by to snad melo fungovat uz normalne.
Cerpadlo a starter je udajne vymeneny. Jsem paranoidni, nevim jestli nekdo nezapojil cerpadlo na odlehcovaci svorku a jestli se behem toceni starterem nevypne.

Jednou kdyz mi to neslo nastartovat, tak jsem seslapl plyn k podlaze a chytlo to bez problemu. Jinak to chytlo prinejhorsim na druhe protoceni.

Jakakoli rada dobra, ted dobijim baterku tak nemuzu zkontrolovat jiskru, ale ze by to prestalo z niceho nic...

Jinak po dolneni rele signalizace zapnutych svetel a prostriknuti kontaktu dveri u ridice nepipne signalizace, za celou dobu se to stalo jen jednou. Ale to je v tuto chvili OT a marginalita, ale to startovani mi trosku kazi plany na dovolenou :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od PepCa79.

T4 2.0i LPG nestartuje 11. kvě 2022 13:07 #206291

Podařilo se opravit problém se startovábním? když ano, tak jak? Mám asi stejnou závadu. Prosím o e-mail. Děkuji
VW T4 Multivan 2.5i ACU 1995 Westfalia aussteldach (bude na LPG)
Nissan Prairie 2,3i (LPG) 1997
Nissan Prairie 2.0i (LPG) - prodáno
Ruzné starší plečky před r. 2000 - prodáno
Sleduj: www.spotreby.cz (vč. servisní historie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 2.0i LPG nestartuje 11. kvě 2022 16:45 #206294

  • PepCa79
  • Avatar uživatele PepCa79 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Mám starý systém LPG klasicky redukčák s membránou a plyn do sání, žádná sekvence. Startuju vždy na benzín. Moje Tčko je po plynovém servise, vše chodí, teď řeším poruchu alternátoru, ale to je jiný příběh. Jezdilo to předtím normálně, jak na plyn tak benzín? Kdybych to opravoval já tak:
1) Zkontrolovat podávání benzínu.
a) po zapnutí klíčku musím slyšet čerpadlo v nádrži (jinak pojistka)
b) na liště vstřikovačů musím mít tlak, na konci je ventilek, tak odlehčit (s hadrem a při studeném motoru) Kdyby tam byla bublina, tak ať uteče
c) může být blbý vstřik, ale to by se projevilo ztrátou výkonu, když to ještě jelo
d) palivový filtr - ztráta výkonu ve vysokých otáčkách

2) jiskra
a) zkontrolovat že to jiskru dává (strarou svíčku proti bloku a ať ti někdo otočí startérem)
b) zkontrolovat rozdělovač, svíčky a kabely (že neprobíjí a nejsou zaflákaný od oleje (prostě servis alá škoda 120) bacha zejména na kabel od indkučce k rozdělovači, prochází krz otvor v plechu a měl jsem ho prodřený (dal sjem nový a kus plastové trubky jako chráničku)

3) otáčky pro startování se mi zdály dost vysoké, takže startér musel dobře točit jinak mi to nechytlo. dostatečné napětí baterie, případně jestli máš možnost, pomoct tomu jumpstarterem. Mám z levný z Lidlu a funguje...

Můj problém byl asi tisíckrát nic umořilo osla, takže blbě podávající čerpadlo v nádrži, blbé svíčky s vícebodem (teď mám LPG/CNG od Brisku) a malé napětí na baterce.

Hodně zdaru při diagnostice a opravě.

P.S. Jeslti máš odvahu, tak mu můžeš dát čuchnout eteru z modelářského paliva do sání, ať ti to naběhne a můžeš řešit závadu na běžícím motoru...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 2.0i LPG nestartuje 11. kvě 2022 16:46 #206295

  • PepCa79
  • Avatar uživatele PepCa79 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Máš to na fóru. Snad ti to pomůže. PepCa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T4 2.0i LPG nestartuje 04. úno 2024 11:39 #210703

Auto vždy startuje na benzín. Pokud by přicházelo v úvahu, že je problém s dodávkou benzínu, začal bych určitě od změření tlaku paliva. Většinou si v servisech usnadní práci a změří tlak tak, že odpojí hadičku od vstřikovací lišty a na to nasadí tlakoměr přímo. To je ale nepříliš dobré, lepší je to dělat přes T-kus, který se zapojí mezi vstřikovací lištu a hadičku, co vede palivo zpět do nádrže.
VW T4 Multivan 2.5i ACU 1995 Westfalia aussteldach (bude na LPG)
Nissan Prairie 2,3i (LPG) 1997
Nissan Prairie 2.0i (LPG) - prodáno
Ruzné starší plečky před r. 2000 - prodáno
Sleduj: www.spotreby.cz (vč. servisní historie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Sopousek.

T4 2.0i LPG nestartuje 01. bře 2024 15:57 #210804

Doplním info: relé čerpadla je u mé verze T4 2.5i LPG na pozici 12. Relé čerpadlo samo nevypíná, ale "zapnutí/vypnutí" relé je řízeno řídící jednotkou Digifant.
VW T4 Multivan 2.5i ACU 1995 Westfalia aussteldach (bude na LPG)
Nissan Prairie 2,3i (LPG) 1997
Nissan Prairie 2.0i (LPG) - prodáno
Ruzné starší plečky před r. 2000 - prodáno
Sleduj: www.spotreby.cz (vč. servisní historie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Sopousek.
  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.183 sekund

Login