Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Výměna motoru 1.9D -> ??

Výměna motoru 1.9D -> ?? 18. lis 2021 10:41 #204225

  • medojed
  • Avatar uživatele medojed Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím všechny,
ví někdo osvědčený postup na vyměnit motor 1.9D u T4 r.v. 93 za jiný s větším výkonem ( 2.4D nebo 2.5 TDI) ?
Je mi jasný, že těch příspěvků na tohle téma je na netu nepřeberně ale i tak vás žádám o radu na tuhle konrétní verzi.

Mám pro to své důvody proč rovnou nekoupit jinou T4 se silnějším motorem ale zároveň bych trochu víc než 45kw rozhodně uvítal :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna motoru 1.9D -> ?? 29. lis 2021 19:45 #204361

2.4d - masivní nárůst výkonu nečekej . 2.5 - budeš řešit převodovku - ta , co tam máš je na ten motor strašně krátká , a dlouhodobě nesnese takový krouťák . No a komplet motor + převodovka , celá elektrika = investice minimálně 50 tisíc , spíš víc . Hlavně budeš muset předělat spojku - převodovka 75 kw má vypínání spojky hydroložiskem , takže potřebuješ hydrauliku i na spojku . Je to porod ....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)
Poděkovali: medojed

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna motoru 1.9D -> ?? 30. lis 2021 13:19 #204370

  • medojed
  • Avatar uživatele medojed Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Díky za popis výměny. S finanční i časovou náročností počítám.
Spíš mi jde o to, jak to vyřešit na STK a zápisu do TP.
Řešil jsem s klukama co mají T4, že by teoreticky šlo zažádat o přestavbu a dát tam motor z Golfa 3 66kw. Někdo zas měl 1.9TDI ale ještě neřešil STK...
Je to prostě boj s informacema a nějak se dobrat k závěru je celkem porod.
Nakonec možná celá vestavba půjde do jinýho auta a bude to nejjednodušší ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Výměna motoru 1.9D -> ?? 30. lis 2021 13:28 #204371

JEDINÝ jak uděláš legálně přepis motoru v tp , je prodat auto do Německa , tam to všechno zapsat , a přihlásit jej zpět zde v čr . Vsechno jde . Ale ty prachy.....
Vw t4 Multivan 1.9td +pár koníků navíc + dlouhá převodovka +upgrade na m-tdi....Final edition - 1.9tdi 90kw :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.152 sekund

Login