Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - kupuji z DE - poradte

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 03:43 #125991

• Falkon
  • Uživatel
Ahoj klubaci,

cekame prirustek do rodiny a do 5ti mistneho auta uz se vsichni nevejdeme. T5 mi prijde jako nejlepsi varianta rodinneho auta. Chtel bych to vyuzivat pro rodinu alespon 10 let :lol:
Prosim poradte na co si dat pozor (chci privezt s Nemecka rv05-08, podle ohlasu ostatnich asi 2,5TDI-96kW, klima, tazne, 8+1, radeji long verzi). Co tam bude navic je bonus, musim se s porizovaci cenou vejit do 200 tis (maximum je 220 se vsema nakladama). Ale neni mi jasny par drobnosti:
- vetsina T5 ma velke vyklapeci zadni dvere, ale nektere jsem videl i s dvojdverma (nebo sou dvojdvere jen u T4?). Podle ceho se to deli?
- da se do T5 dodelat do 3. rady isofixy?
- jak je to s taznym, slysel jsem, ze je to dost narocny (na instalaci - elektro), takze je vyhodnejsi uz vybirat s taznym z vyroby?
- lze predelat bufik na nezavisly topeni spinany dalkacem (zima vs. kratke vyjezdy na nakupy)?
- na webu mobile.de je jich v nabidce hodne okolo 200 tis. Km do 7 tis EUR, ale vetsina bez 3. rady sedacek, je slozite (drahe) je sehnat a pridat?
- jak slozite je dat dohromady prevod a nenechat se vysplouchnout?
(jsem domluvenej s klukem, co auta obcas z Nemecka taha za to, ze to u nej necham na dilne dodelat - zjisti mi pred koupi podle VIN historii, po koupi vymeni provozni kapaliny, pripadne doopravi, co bude treba, co si napiskam...)

Nebo i poradte na co si dat pozor, kde vybirat a podle ceho, jaky motor, vybavu, co se da dokoupit a co je naopak nedostatkovy=drahy atd :D
(zatim mam zkusenost pouze s felicii a Mondeem, oboji rv96 ;) )
FORD Cortina rv75 - zatím nepojizdna
FORD Mondeo rv96 1,8TD kombi
T5 Caravelle rv04 2,5TDI
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 20:11 #126016

• Zevl
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
-Vyklápěcí dveře jsou standart, lítačky za příplatek, takže co si objednáš do výroby to máš.
-isofix nevím
-S tažným si myslím problém nebude, já mám r2006 a instalace proběhla na 1.
-Bufík předělat půjde, je to jen otázka investice
-Sehnat 3. řadu by velký problém být neměl, jen si dej pozor, abys měl v TP zapsán správný počet sedadel.
-Převod není vůbec složitý, tvůj známý ti jistě poradí ;) , jen tu historii si zjisti nejlépe ještě před koupí.
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 21:17 #126018

• Falkon
  • Uživatel
to Zevl: Jojo, to chci, jakmile narazim na neco zajimaveho, poslu si pro VINko a kdyz daj, jeste pred cestou to necham proverit, jinak nikam nejedu :)
Takze vetsina ma vyklapeci a na litacky narazis spis s vyssi vybavou (multak, caravella)
A jaky mas zkusenosti s tim 5ti valcem ve tvem aute? Me od nej vetsina znamych odrazuje, ale 1.9 (77kW) mi zas prijde slaby (jednou bych s tim chtel vyjet s obytnakem, nebo nalozeny auto s vlekem s nosnosti 750kg atd... to by asi upel :( ). Ale je fakt, ze bude slouzit vicemene zene, aby do toho vlozila deti a mohla dojet nakoupit, nebo pro presun na chalupu (150Km), ale jinak s tim maximalne jednou za rok na dovolenou nekam k mori...
T5 Caravelle rv04 2,5TDI

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 21:39 #126023

• Zevl
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Nepočítej s tím, že ti němčour pošle VINko mejlem :!:
S těma lítačkama to není otázkou výbavy, ale spíš prioritou zákazníka.
Já jsem s motorem vcelku spokojenej i když bych občas vyšší výkon ocenil,
na druhou stranu 1,9 je méně náročná na servis.
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 21:57 #126025

• HANZTD
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
1,9 TDI 77KW jede jak píchlí OK! (NE V SERII !!) :wrench: ÚDRŽBA OPROTI 2,5 JE ÚPLNĚ V JINÝ ROVINĚ D:_)18
OI 66 AGR rv 97 SEDAN 4x4 NESERIE 290HP 510NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 LO0NG 2x4 NESERIE 172HP 387NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 SHORT 2x4 ---SERIE 105HP 250NM . TAHOUN KONÍ
PC NEANDRTÁLEC 774634483 hanzoctavia@seznam.cz

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 22:12 #126026

• Auto1
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Za 200tis je problém koupit krásnou T4,natož T5.
Takže někde budeš muset slevit z požadavků.
Buď to bude TAXI,nebo auto z půjčovny,nebo hodně majitelů,hodně najeto,špatný stav nebo nějaké vady a podobně,ženeš se do průseru...

Buď se na T5 vykašli zcela,a nebo si kup něco zachovalého=drahého.
Neseženeš levný a zachovalý kus.
Jedině bez výbavy,bez výkonu a podobně.
No a když chceš tažné, tak to chce i výkon.

Takže než házet kačky potom do servsu,tak je rovnou vyber z účtu (z nějakého úvěru) a investuj do nějakého krasavce a do své čisté hlavy bez nervů. Ono se špatně hledá alternativa k T5, ale mít T5 za každou cenu a pak do ní sypat kačky jak do černé díry taky není příjemné.
Tak vyber dobře D:_)23
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Poslední úprava: 31. srp 2013 13:02 od Auto1.

T5 - kupuji z DE - poradte 29. srp 2013 23:42 #126032

• Falkon
  • Uživatel
to HANZTD: co znamena NE SERIE? A to "jede jak pichli", jako ze je znat maly vykon? Koukej, ja sem zvyklej na Ford Mondeo 1,8TD s 66kW (na skoro 2t hmotnosti), takze predpokladam, ze Transporter 1,9TDI s 77kW bude trochu lepci ;) Ted sem jel 150Km na chalupu v 5ti lidech se psem a plnou bagazi a pretizenym vlekem s piskem a nacutnuta spojka to ustala, takze myslim, ze se k autu chovat umim ;)
(mondeo ma ted na ciferniku 244 tis. a koupeno se 118-ti, ale urcite to bylo stoceno, takze pocitam, ze uz pul mega za sebou ma urcite - pred 8mi lety se prodavaly za 70 a vic a ja ho sehnal za 49... Zatim zadny zasahy do motoru, jen olej, kotouce, desticky, ramena a znamy problem se svetlem)
T5 Caravelle rv04 2,5TDI

T5 - kupuji z DE - poradte 31. srp 2013 20:10 #126083

• blackhouse
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Jestli to máš pro ženu a občas na dovolenou, tak by jsem šel do 1.9Tdi 77kW D:_)18 (66kW D:_)17 ) My máme 2.5TDi 128kW a pokud to nemůžeš mít na firmu a nevyděláváš, tak nevím nevím. My teď děláme vačku, altík a tak celkově repas, aby to byl mazlík, ale za tu cenu co to stojí (vše origo - nemám rád repliky) by jsis dnes koupil ojeté auto střední třídy v luxusní výbavě. V pátek u nás byl jeden co má 2.5 128kW přes 300nalítáno a měnil jen tyčky a čep, ale po takovém co se o to stará a hlavně se k tomu chová asi auto neseženeš! Já být tebou, tak ještě chvilku počkám, přihodím nějakou korunu a seženu Multíka v 1.9Tdi bez chipu a nechám ho chipnout. Ale to je jen můj názor!
T5GP Multivan Highline 2.0BiTDi 132kW DSG :-)
T5 Shuttle 2.5 TDi 128kW long (150 kW)
Octavia 1.9TDi 81kW
Roomster 1.4TDi 59kW
Forman 1.3 LS 50kW
VW Brouk 1.2 (1.6 :-) )
VW Caddy 1.9 Tdi 55kW
T5 multivan 2.5 TDi 128kW 4motion

T5 - kupuji z DE - poradte 04. zář 2013 20:48 #126254

• Falkon
  • Uživatel
Diky, mam ted tip na Caravellu za velice rozumnou cenu. Krom 2,5TDI ma vsechno, co chci a jeste neco navic. Radeji bych teda 1,9TDI, ale kdyz narazim napodzim na nejakej dobrej kup s 1,9TDI asi budu to nej a tu Caravellu bych prodal, ale kdyby me to vyhovovalo, treba uz si ji necham :)
btw: jen tak jsem si zajel na Jarov a poptal se, jestli mi podle VINka ukazou historii vozu a oni nic nenamitali, nakonec sem tam stravil hodinu a vsechno mi nejen nasli, ale i ze zkusenosti docela poradili :o ))
T5 Caravelle rv04 2,5TDI
Vygenerováno za 0.183 sekund

Login