Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Hodne najeto, koupit? 02. čec 2019 08:43 #193210

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Záleží na okamžitém stavu vozidla, jak o něj bylo pečováno atd.
Tento motor je označován jako nespolehlivější.
Zpravidla méně km = vyšší cena.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Hodne najeto, koupit? 02. čec 2019 09:05 #193212

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ne, nekoupit, ale jsem finančník, tak Ti snad v obecné rovině můžu něco říct. Já už ojetiny nekupuju, nevyplatí se to. Máš 2 způsoby. Buď úvěr na nový vůz, resp. na část jeho kupní ceny, na akontaci máš, když uvažuješ o koupi starého z Německa za cash. Nebo operativní leasing. Když na to půjdeš chytře, ani jeden z těch finančních nástrojů tě neohozí. Úvěry jsou dnes za úrok něco přes 4,3 %, tu nejlepší dobu jsi nevyužil bylo to vloni a byly za 3,8%. Vždycky jde jen o to, aby akontace byla tak velká, aby zůstatek nesplaceného úvěru nikdy v době jeho splacení nebyl vyšší, než prodejní cena vozu jako ojetiny. Když tohle dodržíš a něco se Ti stane, že budeš mít problém splácet, pak úvěr zaplatíš z prodeje vozu a je vymalováno. Operativní leasing je něco jiného. Tam nepotřebuješ žádné peníze dopředu, platíš jen nájemné a když se něco stane, požádáš leasingovku o ukončení leasingu, to může trvat tak 1-3 měsíce a protože peníze jsi při nákupu nepoužil, máš je doma i třeba pro placení toho leasingu než se to vyřídí. Jen si musíš pohlídat, aby to ta leasingová smlouva umožňovala. Já používám oba způsoby (u krabice úvěr a u osobáku leasing).
A teď pozor, obvykle když platíš nový vůz v hotovosti, tak Ti dají i u nového vozu plnou cenu a usmlouváš nejvýše pár korun, možná několik tisíc. Jenže když použiješ tyhle finanční nástroje, pak Ti obvykle dají významnou slevu, podle stupně ingerence výrobce nebo dovozce. U mě to bylo u krabice 34 % a u osobáku 32 % z ceníkové ceny. A z těchto slev se pak počítá kupní cena jako podklad pro výpočet splátek úvěru a leasingu, které jsou proto významně nižší, než by odpovídalo ceně ceníkové. U leasingu je pak výhoda, že nemáš starosti s prodejem, jen jim ho vrátíš, ale ani koupí, jestli se rozhodneš ten vůz po skončení smlouvy od nich odkoupit jako tebou opotřebovanou ojetinu, (já to u osobáku dělat nebudu, to vím už dnes). Za těch 5 let zaplatíš na leasingu něco přes 53 % kupní ceny vozu, aspoň já to tak mám. Takže i tady šetříš. (Ve výsledku je to jedno, kupní cena minus prodejní cena v případě koupě vozu je zase přibližně těch 48% ceny vozu, co ti zůstane, akorát, že ty peníze nemusíš vytáhnout na začátku z peněženky)
A co je důležité, budeš mít nový vůz, nejspíše pod zárukou 5 let, takže nebudeš mít náklady na opravy, narozdíl od toho starého verku, který Ti bude žrát další peníze. Takže když vezmeš úvěr třeba 4 roky nebo leasing na 5, (je levnější než na 4 a méně), budeš mít podstatně nižší provozní výdaje oproti té ojetině.
Takže závěr: Nekupuj to, i kdyby to bylo auto krásnější, než všechny modelky, co na světě jsou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

Hodne najeto, koupit? 02. čec 2019 11:45 #193216

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3151
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 229

Render napsal: Zdravim, chci si poridit multaka T5 a objevil jsem nabidku: T5 rok 2015, 2.0TDI 103kw, Comfortline. Jedine s cim mam problem je, ze ma najeto 240t. Auto je z nemecka od prvniho majitele, pravidelne servisni prohlidky ve VW. Celkove je krasavec a ve vybave ma snad uplne vsechno ))

Muj dotaz zni, ma cenu kupovat pri takovem najezdu? Auto spoji 500t, je to dost penez, tak nechci udelat botu ))

Moc dekuji za pomoc!

Proč zakládáte nové téma, když tady takové téma je. :woohoo: :woohoo:
Přesunuto.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

Hodne najeto, koupit? 02. čec 2019 13:28 #193218

  • Grby
  • Avatar uživatele Grby
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 67
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj, já koupil před 2 lety to samé, rok 2014, najeto 250tis, s doloženým servisem v Čechách. Dnes mám 293tis. Auto šlape jako hodinky, absolutně bez problémů. Jak píše Mulťa, záleží na stavu auta, jak bylo servisováno, jaké jezdilo trasy.....chce to důkladně prohlédnout.
ex T5 Multivan Highline 2,5 TDI 128kW r.v.2004
T5 GP Caravelle Long 2,0 TDI 103kW r.v.2014

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Grby.

Hodne najeto, koupit? 02. čec 2019 13:42 #193219

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 213
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Ahoj,
já mám 2012, 107 tis koupě, 134 tis teď, opravy už tak 80 tis (nezapočítány zimní kola a celá letní sada). Zhruba všechny 4 kotouče (stáří), synentbloky na ramenou, horní uložení přední kola, kloub poloosy, něco kolem čidel motoru ...
Motor 132 kW BiTDI zatím olej žere a uvedená cena servisu se spotřebou oleje nesouvisí. Tvé 103kW se to netýká.

Osobně mám pocit, že km až tak roli nehrají, nech se vést aktuálním stavem. Asi prostě záleží na kusu.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mourek.

T5 CARAVELLE 26. čec 2019 18:17 #193558

Ahoj klubaci zvazuji o koupi T5 Caravelle 2.5TDI 96KW KOD MOTORU ADX R .V 2005 co me ceka dik za rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 CARAVELLE 26. čec 2019 20:17 #193560

najprv vela citat, aj pravidla fora..o tomto aute tu mas toho pisane mraky, urcite najdes vsetko co chces vediet, pripadne sa spytas vo vlakne na to urcenom..pekny vecer ;)
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw ( momentalne 98 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 synchro, 1988

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 21. srp 2019 15:53 #193990

Ahoj všem snad budoucím kolegům.
Už se několik měsíců dívám po T5. Mám jednoho vyhlédnutého
www.sbazar.cz/minovak/detail/84692222-vw...-103kw-2010-cz-puvod
Mohu poprosít kolegy o případné odsudky, doporučení co zkontrolovat atd. Má dost nalítáno,a le traději více poctivých km, než stočeninu.
Vyrozuměl jsem správně, že tento motor je ideální? Spotřeba kolem 7,5-8l/100km? Co předělání na multivan z transportéra? Jak je to s airbagy?
A co případně tento, kdyby ten horní link nevyšel? www.sbazar.cz/lulinek2016/detail/8416257...-2008-75-kw-nova-stk
Moc díky za rady a doporučení

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od jan johan.

Dotazy před koupí T5 21. srp 2019 16:16 #193991

Vem ten první a jezdi, já bych chtěl tedy 5 dveří :)
Asi už něco zažil.. kouknout nato, aby nebyl moc rozbouraný (kastle se mění blbě)jinak super
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 21. srp 2019 16:41 #193993

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
Myslím že pokud ten první nemá plný počet sedaček tak tě čeká pak k STK ještě doplnit místa a hlavně pásy.
Já jel jednou na STK se 4 mistama a mazal jsem to domů doplnit.
Jinak vypadají obě auta slušně. Ale je to samozřejmě první pohled.
Já.mel auto jak ze salonu a po pár měsících žumpa neskutečná.....
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 10:52 #194002

Obě auta jsem včera viděl a projel. Obě jedou pěkně, jízdní komfort (nevím proč) byl lepší v tom bílém.
Největší výhody černého 1,9 77kw, rv2008: nemá dpf, sedačky s posuvem systemu multivan, 6airbagu, pro ne subjektivně barva.
Nevýhody: nemá kouli, holá výbava i chudý interiér skoro bez tapecírungu,chybí jedna otočná sedačka.
Výhody bílého 2,0 103kw rv2010: mladší, komfornější, webasto, dvoje pneu, couvací kamera. koule.
Nevýhody bílého: 4ks airbagů, splácaná sedadla, není připraveno na třetí řadu sedaček (nepotřebuju jí). Původně to byl transporter, kterého si někdo zabydlel a vyluxusnil. V TP je napsáno 2-9sedaček. S tímto asi nebude problém při stk, nebo ano?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 11:59 #194004

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
Já jen řeknu toto....
Pokud chceš bohatou výbavu kup si rovnou Multivan.....
Pokud si koupíš předělávku smír se s tím že to bude tak jak to bude.....
Ono ty multivanacky věci ve celkem špatně shání..... Teda aspoň moje zkušenost.... Pokud to koupíš nové tak to seženeš ale stojí to rachejtli.....
Určitě je tu spousta lidí co ti k tomu řeknou svoje .
Na vrakovištích ty věci moc nejsou protože to chtějí všichni....
Se sedackama na STK jsem psal jakou mám zkušenost..... Na silnici tam můžeš mil klidně jen sedadlo řidiče ale má STK bys tam měl mít max počet míst..... Jde samozřejmě o to jak který technik o tomu prostoupí.
Já chtěl jít úplně stejnou cestou..... Nakonec jsem koupil rovnou Multivan a je to "bez práce a shánění" rovnou tak jak jsem chtěl.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 12:06 #194005

Jasné, děkuju za rady. Já tu třetí řadu nijak nepotřebuju a na multivana to je předělaný už teď k mé spokojenosti. Takže já bych nic shánět ani hledat nemusel. Jen jsme se chtěl ujistit, že údaj 2-9 míst jak se píše v PT mi do budoucna nepřinese trampoty při STK... Díky ještě jednou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 15:03 #194009

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Ja za sebe musim rict, ze bych multivan nepotreboval, vsechny ty serepeticky jsou akorat dalsi vec, ktera se muze pokazit a hlavne to auto je se vsema tema kramama tezky, ma to vyssi spotrebu atd. Posunovani sedacek neni az takova vyhra, zvlast kdyz posunout trojlavici je uplny telocvik, nez bych to skladal vemu radsi druhou dodavku... Tzn. za me to bily auto vypada lip, ma dobry motor, majitel do toho evidentne dodelal vsechno, co z mlutivanu povazoval za potrebny, navic se o to staral. To cerny je evidentne dotazeny ted z DE, a za multivan bych to teda neoznacil, protoze je to nejaky holobyt, jestli se STARTLINE takove delali nevim, tezko rict.. a nebo hledej dal.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 15:27 #194010

  • mape33
  • Avatar uživatele mape33
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Příspěvky: 414
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 30
K tomu jen dodám že já naopak podlahu s lyzinama považuji za jedno z nejlepších řešení. KdZ z toho chci dodávku tak vyndám křesla a stolek a tu metrakovou lavici posunu dopředu a je to. Záležitost na 5 min a jednosedacku unesu sám i když je jí dost. Jen jsem upravil zadní trojsedlo aby šlo posouvat bez sklopení opěradla a pořádně vyčistil kolejnice aby to pěkně všechno chodilo a nemusel s tím při odjištění po delší době lomcovat jak blázen.ja mám navíc soupacky z obou stran a tím se manipulace se sedackama výrazně usnadňuje
Můj kolega co má karavelu s pevnýma bodama a soupackama jen na jedné straně už taky rezignoval a sedačky nevozí ..... Dává je jen na dovolenou.a to většinou hledá někoho kdo mu s tím pomůže..... Té ještě přišlo další dítě a tak většinou aspoň jednu radu pořád vozí ale tím ztrácí zase v práci tu výhodu že mu do auta vešli dlouhé věci.... Prostě pořád kompromis.
Jinak můj Multivan třeba není bůhví jak vybavenej ale já jsem spokojenej.
Jako největší výhru považují přední dvouzonovou klima/ topení a zadní klima/topení neboť jsem měl před tím auto jako dodávku s manuálem jen vepředu a to se vůbec nedá srovnávat.
Další věc je kultivovanost chodu motoru 2,5 a vytlumeni Multivanu oproti karavele 1,9...... I když ten motor 2,5 je žumpa tak je to úplně něco jinýho....
Podovnani s ti 2,0 jsem ještě neměl.
Toť moje zkušenost.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW prodáno
Citroen jumper 2,2hdi 88kw obytný speciál
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Superb 2.0 tdi-cr
125kw
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG(darována)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od mape33.
Vygenerováno za 0.242 sekund

Login