Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 10:52 #194002

• jan johan
  • Uživatel
Obě auta jsem včera viděl a projel. Obě jedou pěkně, jízdní komfort (nevím proč) byl lepší v tom bílém.
Největší výhody černého 1,9 77kw, rv2008: nemá dpf, sedačky s posuvem systemu multivan, 6airbagu, pro ne subjektivně barva.
Nevýhody: nemá kouli, holá výbava i chudý interiér skoro bez tapecírungu,chybí jedna otočná sedačka.
Výhody bílého 2,0 103kw rv2010: mladší, komfornější, webasto, dvoje pneu, couvací kamera. koule.
Nevýhody bílého: 4ks airbagů, splácaná sedadla, není připraveno na třetí řadu sedaček (nepotřebuju jí). Původně to byl transporter, kterého si někdo zabydlel a vyluxusnil. V TP je napsáno 2-9sedaček. S tímto asi nebude problém při stk, nebo ano?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 11:59 #194004

• mape33
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Já jen řeknu toto....
Pokud chceš bohatou výbavu kup si rovnou Multivan.....
Pokud si koupíš předělávku smír se s tím že to bude tak jak to bude.....
Ono ty multivanacky věci ve celkem špatně shání..... Teda aspoň moje zkušenost.... Pokud to koupíš nové tak to seženeš ale stojí to rachejtli.....
Určitě je tu spousta lidí co ti k tomu řeknou svoje .
Na vrakovištích ty věci moc nejsou protože to chtějí všichni....
Se sedackama na STK jsem psal jakou mám zkušenost..... Na silnici tam můžeš mil klidně jen sedadlo řidiče ale má STK bys tam měl mít max počet míst..... Jde samozřejmě o to jak který technik o tomu prostoupí.
Já chtěl jít úplně stejnou cestou..... Nakonec jsem koupil rovnou Multivan a je to "bez práce a shánění" rovnou tak jak jsem chtěl.
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 12:06 #194005

• jan johan
  • Uživatel
Jasné, děkuju za rady. Já tu třetí řadu nijak nepotřebuju a na multivana to je předělaný už teď k mé spokojenosti. Takže já bych nic shánět ani hledat nemusel. Jen jsme se chtěl ujistit, že údaj 2-9 míst jak se píše v PT mi do budoucna nepřinese trampoty při STK... Díky ještě jednou.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 15:03 #194009

• covex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Ja za sebe musim rict, ze bych multivan nepotreboval, vsechny ty serepeticky jsou akorat dalsi vec, ktera se muze pokazit a hlavne to auto je se vsema tema kramama tezky, ma to vyssi spotrebu atd. Posunovani sedacek neni az takova vyhra, zvlast kdyz posunout trojlavici je uplny telocvik, nez bych to skladal vemu radsi druhou dodavku... Tzn. za me to bily auto vypada lip, ma dobry motor, majitel do toho evidentne dodelal vsechno, co z mlutivanu povazoval za potrebny, navic se o to staral. To cerny je evidentne dotazeny ted z DE, a za multivan bych to teda neoznacil, protoze je to nejaky holobyt, jestli se STARTLINE takove delali nevim, tezko rict.. a nebo hledej dal.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 15:27 #194010

• mape33
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
K tomu jen dodám že já naopak podlahu s lyzinama považuji za jedno z nejlepších řešení. KdZ z toho chci dodávku tak vyndám křesla a stolek a tu metrakovou lavici posunu dopředu a je to. Záležitost na 5 min a jednosedacku unesu sám i když je jí dost. Jen jsem upravil zadní trojsedlo aby šlo posouvat bez sklopení opěradla a pořádně vyčistil kolejnice aby to pěkně všechno chodilo a nemusel s tím při odjištění po delší době lomcovat jak blázen.ja mám navíc soupacky z obou stran a tím se manipulace se sedackama výrazně usnadňuje
Můj kolega co má karavelu s pevnýma bodama a soupackama jen na jedné straně už taky rezignoval a sedačky nevozí ..... Dává je jen na dovolenou.a to většinou hledá někoho kdo mu s tím pomůže..... Té ještě přišlo další dítě a tak většinou aspoň jednu radu pořád vozí ale tím ztrácí zase v práci tu výhodu že mu do auta vešli dlouhé věci.... Prostě pořád kompromis.
Jinak můj Multivan třeba není bůhví jak vybavenej ale já jsem spokojenej.
Jako největší výhru považují přední dvouzonovou klima/ topení a zadní klima/topení neboť jsem měl před tím auto jako dodávku s manuálem jen vepředu a to se vůbec nedá srovnávat.
Další věc je kultivovanost chodu motoru 2,5 a vytlumeni Multivanu oproti karavele 1,9...... I když ten motor 2,5 je žumpa tak je to úplně něco jinýho....
Podovnani s ti 2,0 jsem ještě neměl.
Toť moje zkušenost.
Poslední úprava: 22. srp 2019 15:32 od mape33.

Dotazy před koupí T5 22. srp 2019 19:53 #194013

• covex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Ja teda nerad vyndavam i ty jednotlivy sedacky, schvalne jsem ji zvazil a ma 42.5kg, vylozene se na to vzdycky netesim s tim capkat k autu a ladovat to do kolejnic. Treba T4 caravela ma vycvaknutou sedacku raz dva a vaha ani ne polovicni. U T5 uz to myslim ale tak, buhviproc, neni. Zato u T6 Multivanu jestli jsem to dobre videl uz jde posouvat 3lavici bez sklapeni. Vim ze pro T5 je tu na to nekde postup, co se kde musi "ustrihnout", aby to slo, asi to taky aplikuju.

Dotazy před koupí T5 08. zář 2019 21:24 #194226

• jan johan
  • Uživatel
Tak nakonec nedopadl ani jeden z minulé akce. Byl jsem rozhodnutý pro bílého 2,0 103kw, ale asi mne někdo předběhl... A pán to ani nepřiznal. Nicméně mám zase jeden objev. Auto má všechno, co bych si představoval: MUltivan Highline 2010. NAjeto 190tis. Super výbava i stav. Nicméně motor je 2,0 132kw. Ne čtyřkolka (alespoň si myslím). A není to DSG-má manulání řazení. Čtu, že motory 132kw s biturbem jsou probematický a poruchový a často se mění. Je možné že je motor 132kw bez 4motion a bez biturba? Jsou ty problémy i pro auta s manuální přvedovkou?
Na co se mám ptát, nebo koukat do techničáku?
Auto je krásný, nicméně lehce nad stropem mého rozpočtu (stojí 400tis), což znamená, že rozhodně nechci, abych cáloval za nějaké průšvihy spojené s problémy s tímto motorem. To raději počkám.... Poraďte, prosím...
Poslední úprava: 08. zář 2019 21:30 od jan johan.

Dotazy před koupí T5 09. zář 2019 00:08 #194234

• mape33
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Když si koupíš Multivan tak stejně musíš mít minimálně 100 tisíc pořád v rezervě.... (U 132kw raději 200 tisic :cheer: )
Já si to koupil 2,5 tdi-pd 128 kW 6 kvalt a trada.... Už mám vše nejhorší za sebou a už to raději nepočítám.... Můj kolega si koupil karavelu 1,9 a je tam úplně za stejný peníze.... On bohužel dává vše do servisu....
Já si toho spoustu udělám sám.
Hanba by mě fackovala kdybych si nechal vyměnit destičky a kotouče v servisu.
Poslední úprava: 09. zář 2019 00:10 od mape33.

Re:Dotazy před koupí T5 09. zář 2019 06:31 #194235

• Djgas
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Problém je s motorem jako takovým a potká to opravdu každého ,to ze to není DSG a 4 motion Tě nezachrání .132kw je vždy biTdi a problém ,stačí kouknout do technicaku na typ motoru CFCA,pokud ho někdo prodává za 400tis je to napadne hodně levné,takže si buď jist ,ze motor menen nebyl. Koukej dal.

Re:Dotazy před koupí T5 09. zář 2019 16:07 #194242

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj, já jsem kupoval před skoro dvěma roky, tehdá za dobrou cenu. Motor se jevil dobrý, ale spotřeba oleje byla vyšší a vyšší ... standardní smutný příběh (nicméně věděl jsem do čeho jdu a bylo to buď a nebo).
BiTDI 132 kW:
- problém je spotřeba oleje resp. vydření stěn válců a poškození pístních kroužků (viz zde),
- problémem je i chlazení oleje motoru, kdy je vysoká teplota oleje (nad 130°C) moje pozorování a nějaké zmínky na facebooku ve skupině nemocných T5 s BiTDI,
- při poškození DPF a častých regeneracích dojde k naředění oleje naftou a dochází k poškození dalších namáhaných částí motoru (turbo atd.).
To jsme ještě nedošli k běžným neduhům T5.

Pokud je 400 tis. limit a nemůžeš si dovolit výměnu motoru neriskuj to, nestojí to za to. Nejnižší cenu opravy zmiňoval někdo na fóru okolo 40 až 50 tis, ale řekl bych že něco dělal sám a neměnil věci, které se normálně mění. Pak může být nějaká cena okolo 150 tis u slušného servisu a použitím repasovaného motoru ,ale jedině s novým DPF a chladičem EGR a kdo ví zda to bude stačit.

To nejhorší nakonec, auto i při spotřebě litr oleje na 100 tis km nevykazuje žádné závady! Bez zkoušky spotřeby oleje to nepoznáte a i zkouška lze najet tak, aby spotřeba byla menší než při normálním provozu! Něco o stavu vypovídá DPF.

Projeď si mobile.de spousta BiTDI 132 kW má napsáno v inzerátu, že má měněný motor.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG
Poslední úprava: 09. zář 2019 16:08 od mourek.

Dotazy před koupí T5 11. zář 2019 12:49 #194266

• jan johan
  • Uživatel
Zdá se, že nejlepší motorizace je 2,0 103kW. Jen pro doplnění jak je na tom 2,0 se slabším mmotorem 75kW? Jaká je spotřeba? Chybí výkon a šestka hodně? SPolehlivost motoru je stejná jako u 103kW? Díky za rady zkušenějších ...

cesta do ráje, nebo kakastrofa? T5 r.v. 2008, 98KW, 2.5L X kůň 13. říj 2019 23:38 #194809

• risen.99
  • Uživatel
ahoj, mohu koupit r.v. 2008, 98KW, 2.5L long caravelle. má 380 tis. libí se mi to, víc penez nemam. teď sem prodal transita... slabej jak čaj auto.bazos.cz/inzerat/109620740/ford-transit-bus-9-mist.php
je to těžký - finanční limit a auto pro obr rodinu a i na práci - aby aspon tu tunu a pul, 2 utahlo a nemusel sem jet za 2, ze jo Transite...a hlavne aby aspon jedilo a nestalo furt v servise...
na co si dát pozor? co se asi rozbije apod? jak nejlepe vyhodnotit stav vozu? diky za kazdy nazor. podotykam, v autech se proste nevyznam a koně bych si koupil rád, jenže

cesta do ráje, nebo kakastrofa? T5 r.v. 2008, 98KW, 2.5L X kůň 14. říj 2019 08:47 #194812

• mulťa
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
Pročti s forum, je tu toho více než dost.
Sežeň si na prohlídku někoho kdo těm autům rozumí.
A hlavně nečekej že takto starý kus s tímto nájezdem bude bez investic.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M
Následující uživatel poděkoval: risen.99

cesta do ráje, nebo kakastrofa? T5 r.v. 2008, 98KW, 2.5L X kůň 14. říj 2019 18:44 #194824

• covex
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
98kW se nedela, je to 96kW, nebude to zadna raket, ale pokud to je opravdu hola caravelle tak to nebude tak tezky a este neco to utahne. T5 s 370 tisicema pokud to nekdo fakt nemiloval, tak bude na konci sil vsechno mozny i nemozny. Podle mych zkusenosti se musi kazdych 200tisic postupne vymenit skoro vsechno.
Následující uživatel poděkoval: risen.99

Dotazy před koupí T5 17. říj 2019 08:02 #194859

• risen.99
  • Uživatel
Děkuji!
na prohlídku se chystám, leč důvěru v místní autoservisy nemám a borce přes T5ky taky ne. Byl by někdo od té dobroty a v bodech mi napsal zásadní body prohlídky? myslíte, že by stálo za to ho prohnat autorizovaným vw servisem, nebo to nemá na výsledek prohlídky až takový vliv? prodávající auto miluje, staral se o ní a sám tvrdí, ať si dám na rok 20k na servis, což mi přijde v poho, ale stejně.. 20k ročně, nebo 30k se unést dá, ale musí to jezdit a makat. kdyby, a myslím že je to tak 50/50, je nějaká alternativa v této cenové relaci(do 200k, spíš těch 150k)? nechce se mi zatim nic lízat, mám výdajů až až.
Vygenerováno za 0.237 sekund

Login