Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Dotazy před koupí T5 17. říj 2019 09:57 #194864

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
Jedine reseni je zkusit najit nekoho kdo T5 dela a zaplatit mu navstevu. Ani to ale neni garance, protoze do motoru neuvidi. Nejdulezitejsi je historie (ani ne tak najezd jako udrzba). Ja jsem nenasel zadne zastoupeni VW, ktere bylo ochotne udelat vypis historie vozu. Kdyz prijdes s konkretnim dotazem a VIN tak ti to reknou, ale vypis neudelaj. Presto, ze dily se objednavaji na zaklade VIN, tak neexistuje (aspon to tvrdi) evidence, co se na auto objednavalo. Samozrejme pokud se servisuje mimo VW tak nezjistis nic. Pozaduj od stavajiciho majitele doklady k opravam predem, projdete to spolu, pouziti neoriginalnich dilu na nektere zasadni veci jako vacka je problem.

20k na servis je na T5 podle me tak kdyz se nic zasadniho nepokazi, i kdyz Transporter/Caravelle jsou o neco levnejsi nez treba Multivan, ale motor, poloosy, brzdy, chlazeni atd. to je vsechno cca stejny a na kterykoli original dil se podivas litaj tisicovky.

V priloze mas muj checklist, co jsem zjistoval a prochazel. Dneska uz bych par veci pripsal...:)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 18. říj 2019 10:34 #194884

Pokud Ti prodejce nebude lhát do očí tak by ses mohl dozvědět dost o servise, co a jak kdy..
Asi důležité bude kolik oleje sežere motor na 10tis km.. a zda mění olej LL po 30tis.. :)
- taky kdy dělal vačku a GO hlavy + vodní pumpu
Taky převodovka, zda byl olej měněn, případně promazáno vrchní ložisko..

zbytek jsou drobné výdaje :)
Turbo vydrží hodně pokud s mění olej..
Dvouhmota by už zasloužila nejspíš vyměnit..

A chce to, aby někdo kdo s tebou půjde věděl co a jak má fungovat.. Jen v palubce je tolik záludností co tě může potkat :)
Poloosy, tlumiče, brzdy atd se mění krásně :)

Ale když je to vše doladěné je to nádherná jízda..
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím o rady 15. lis 2019 10:46 #195253

Dobrý den. Přemýšlím o koupi vw T5 2,5tdi96kw a chtěl bych se vás zeptat na vaše názory a rady ohledně tohoto auta. Na co si dát pozor a zda je tato volba dobrá nebo ne? Pár lidí mi říkalo že toto nebrat že se serou tak nevím. Předem děkuji za všechny odpovědi a rady atd :)

Prosím o rady 15. lis 2019 11:39 #195254

• fifac
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Na to je těžká odpověď... Vždy je to od kusu a od předchozího majitele.... Někteří tu píšou, že se jim to sere co 10.000 km něco a někteří mají nalítáno 500.000km a lejou do toho jen naftu, po 15000 olej a občas tyčky a brzdy... Auto ti vždy oplatí to, jak se k němu chováš... Já osobně jsem koupil Multivana AXE se špatným motorem, ten jsem vyměnil včetně spojky, alternátoru, klimakompresoru a silentbloků a od té doby řeším jen opravdové banality. Po opravě mám nalítáno okolo 80.000 km a je to cca 2 a půl roku. Takže musím to zaklepat, ale teď se řadím k té druhé skupině, která jen jezdí a užívá... Není to jen o motorizaci, ale o celé T5. Serou se všechny stejně... Motor je jen část potenciálních problémů... Předokolky mívají velmi často problémy s dlouhou poloosou, to u čtyřkolek není, ale zase mají o něco vyšší spotřebu. Motory AXB, AXD a AXE jsou stejné. Liší se snad jen použitým turbem a vstřikama. Pokud ji chceš, tak si ji prostě kup, pod plechy stejně neuvidíš. Dej si pozor na historii a na předešlý servis...
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Prosím o rady 15. lis 2019 13:25 #195257

Dekuji moc za odpoved. Snad ještě přijdou nějaké odpovědi a reakce abych byl více v obraze.

Prosím o rady 15. lis 2019 13:26 #195258

• Mek
  • on-line
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 12
Jednak měj na paměti že kupuješ min 10 letý auto který už má něco za sebou takže mu budeš muset něco zainvestovat. Souhlasím s tím že hodně záleží na péčí původního majitele ale když se k autu budeš chovat tak jak potřebuje tak se Ti odvděčí. Kdyby ty auta byly tak špatný tak jsme se jich všichni dávno zbavili. Najíždím cca 50 tk ročně, poslouchám co auto chce a občas prostě něco vyměním.

Neměnil bych
VW T5 Multivan long 2.5 TDI 128kW

Prosím o rady 15. lis 2019 14:14 #195259

Děkuji za odpověď. S tím počítám že budu muset dávat nějakou tu péči, jako jsem teď dával do 1,9tdi 96kw aby to šlapalo. Jen jsem chtěl pár rad přímo od vás co toto auto máte a jsem rad za vaše odpovědi.

Prosím o rady 15. lis 2019 14:51 #195260

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
Nedano jsem psal treba tady maly vycet: www.transporterclub.cz/forum/19-moje-aut...251-lukova-t5#194984
Auto nebylo ani driv nijak zasadne zanedbavane, ale proste nesvitici osvetleni RZ muzes nechat plavat, to nejezdi ze, ale je to vec, ktera se proste "kazi" normalne. A tak je to porad, neni mesic, aby se neco takoveho nepo... a cim vic je na aute hejblatek (typicky multivan) tim vic se toho muze pokazit. Co se tyce motoru tak ty 2.5 nejsou zadna hitparada.. nejlepsi je az 103kW 2.0 T5GP, naopak 132kW 2.0 biturbo T5GP je katastrofa, to se kupuje auto proste rovnou jako by nemelo motor...
2.5 96 i 128kW jsou dve generace kazda ma jine typicke problemy, proste to soudruzi netrefili ani jednou, ale tak zase co chceme pri tech najezdech ze, jine motory by byly na vrakovisti...
Obecne z T5+ nejsem nijak odvareny, je to tezke, velike a line na to ze to ma jen 7(-9) mist, ale moc na vyber neni. Co mi vadi je to ze v tom aute neni moc chytre udelanych veci (a tim nemyslim simple clever skrabku na snih v nadrzi), vetsina je toho resena "silou" - vic RJ, vic dratu (pod sedacky se uz neda nic dat), vic zeleza do sedacek, neskutecne tluste plasty, zvlast u multivanu clovek vozi ve dverich a pod calounenim neskutecneho vzduchu, co rok to jine komponenty, presto ze to je stejny model...
Zase jako je to neskutecny polikac kilometru (ale zadny rychlik protoze ma aerodinamyku krabice a 130km znamena ze spotreba leti hrozne nahoru), da se v tom bydlet i odvezt material na stavbu. na kratke cesty se to ale podle me vubec nehodi, protoze nez se to auto zahreje tak to trva - 10km voda, 20km olej a to jeste do kopce.

Prosím o rady 15. lis 2019 19:28 #195266

Dekuji za odpověď

Dotazy před koupí T5 05. pro 2019 13:13 #195519

• BOB13
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím Téčkaři
Tak po přečteni všech možných příspěvcích.Jsem moůdrej jak sova vím že nic nevím.Ale jak správnej srcař jdu do toho nahradit T4 2.5 tdi za T5 2.5tdi 96kw rv 2006 long.
At se kola točí a motor vrní

Dotazy před koupí T5 05. pro 2019 16:51 #195521

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
To nam hlavne rekni co te vede opustit T4...:)

Dotazy před koupí T5 05. pro 2019 20:42 #195524

• BOB13
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
No co radbych si nechal ale čím dal větší potiže stk mam tam totiž motor 8let ACV a má tam být AJA

Volkswagen transporter t5 01. led 2020 16:16 #195790

• Macků
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Cau chlapy, jsem tady nový, chci ted koupit transporter v dlouhe verzi, puvodne jsem chtel t4 ale ted se obevila tahle t5 s motorizaci 1,9 tdi, dokazak by nekdo poradit? Ze jsou pry vic poruchove nez t4 a tak. Jsou lidi co říkají ze tato motorizace je slaba a kdesicosi ale ja to chci spis na osobni účely nekdy vzit 9 lidi ale jinak tsm dst postel a mit tonjakk cestovni auto. S timnze obcas i male vzdálenosti 25km az denně,
Diknza vsechny postrehy, zitra na ne jdu mrknout a libi se mi.
www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/tr...2?goFrom=detail#tabs
T5 1.9 TDI AXB 77kw

Volkswagen transporter t5 01. led 2020 16:48 #195791

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190
Myslím, že je tady v tom tématu toho napsáno dost.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Dotazy před koupí T5 03. led 2020 16:25 #195823

• KD
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Rád bych koupil pro rodinu T5 Long (T6 je moc drahá a i když bych nejraději Multivan, tak s ohledem na cenu to bude spíš Caravelle), s automatem (jezdil jsem s DSG v Passatu a hodně jsem si zvykl), posuvné dveře z obou stran jsou podmínka. Plánuji v tom hodně cestovat a spát i s rodinou, takže dodělat otočné sedačky dopředu a spaní dozadu, nebo časem zvedací střechu. Po prostudování fóra sleduju jen 103kW (kvůli spolehlivosti) a najít 103kW s 2x šoupačkama je docela fuška.

Vyhlídl jsem si teď toto:
www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Vo...ipcar/288308070.html

Dotazy k tomuto:
1. dá se poznat, co je tam za přídavné topení a je možné ho nastavit, aby topilo v noci na určenou teplotu?
2. dá se poznat, jestli jsou ty sedadla v zadních řadách sklápěcí (aby se po sklopení dalo roztáhnout spaní nad ně?)
3. daly by se sedadla posunout o jeden úchyt dozadu (po přečtení nějakého vlákna zde, mám pocit, že to nepůjde kvůli pásům), aby vznikl větší prostor mezi předními a zadními sedadly?
4. jsou nějaké zásadní nevýhody křídlových dveří oproti zvedacím? žádné téma jsem tu k tomu nenašel
5. dělají se T5, které mají funkci autohold při popojíždění v kolonách?
6. dělají se T5 s elektronickou parkovací brzdou?
7. něco dalšího na co si dát pozor při nákupu z tohoto inzerátu?
8. jakékoli další komentáře, připomínky vítány, přece jen je to asi tak 10x dražší, než moje současné auto

Naposledy změněno: od KD.
Vygenerováno za 0.242 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/