Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Dotazy před koupí T5 25. led 2020 16:24 #196190

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Koukám, že sem asi moc lidí nechodí :) auto už je fuč, ale kukám po jiném v Plzni - nějaký Plzeňák tu není, nebo z okolí, že by pomohl s kontrolou stavu? kdyžtak prosím do SZ děkuji
T5GP 2.0TDI, 103kw-4Motion

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 25. led 2020 21:06 #196196

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Asi chodí dost lidí, jen s tou pomocí je to složtější. Všechno se nepozná a pak řešit jestli to bylo poznat nebo nebylo se chce riskovat málo komu.
a) Předprodejní prohlídka v autorizovaném servise, zkontrolují Ti minulost, udělají diagnostiku a podobně.
b) Existují specializované firmy, ale řeknou si za to peníze.
c) Zkusít mechanika, ale já jsem sháněl někoho pro známou a příliš úspěšný jsem nebyl.

Snad se v Plzni někdo ozve ...
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Dotazy před koupí T5 26. led 2020 11:52 #196204

Ahoj,
měl jsem T5 75kW a byl jsem spokojený málo poruch po koupi jsem musel vyměnit dvouhmotnostní spojku, po půl milionu km odešlo turbo jinak vše OK, spotřeba kolem 8l/100km. Teď jsem koupil na radu mechanika 103kW a překvapení, o dost živější a spotřeba padla pod 7l/km ( nejsem závodník ) . A poruchy se mi vyhybají taky, jen běžná údržba zaplať pám Bůh. Jen na okraj auta jsem kupoval v Německu, jsou servisované, jezdí po slušných cestách. Jo a šestka je moc příjemná hlavně na dálnici.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST
Poděkovali: HonzinV, J.J.

Naposledy změněno: od Mařík.

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 09:47 #196225

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

mourek napsal: Asi chodí dost lidí, jen s tou pomocí je to složtější. Všechno se nepozná a pak řešit jestli to bylo poznat nebo nebylo se chce riskovat málo komu.
a) Předprodejní prohlídka v autorizovaném servise, zkontrolují Ti minulost, udělají diagnostiku a podobně.
b) Existují specializované firmy, ale řeknou si za to peníze.
c) Zkusít mechanika, ale já jsem sháněl někoho pro známou a příliš úspěšný jsem nebyl.

Snad se v Plzni někdo ozve ...

a co si myslíte o koupi vozidla z autorizaku VW- původ CZ, v autorizaku servisovano pouze první dva roky, nyní 8leté, odkoupeno autorizakem (zřejmě protiúčet) - výměna rozvodů ve 120tis (je to pečlivostí) nyní 150tis, nebo z důvodu větší bouračky - auto ma dle tloušťky laku dělanou kapotu, blatník, dveře? šli byste do toho?

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 10:29 #196228

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Byly doby kdy bych bourané nekoupil, ale takové najít ...
Ohledně bouračky bych chtěl vědět zda se poškodily nějaké zásadní části. Pokud to ťuknul nebo jen orval z boku a cena je slušná, já bych to jako překážku neviděl. Samozřejmě zkusit posoudit kvalitu/pečlivost opravy.
Jak s tím mohou souviset rozvody neumím říct.

Naposledy změněno: od mourek.

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 11:49 #196229

• Grby
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Výměna rozvodů nemusí souviset jen s km, ale i se stářím.....v servisce je předepsaná výměna po xxx km nebo xxx letech....
ex T5 Multivan Highline 2,5 TDI 128kW r.v.2004
T5 GP Caravelle Long 2,0 TDI 103kW r.v.2014

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 12:09 #196230

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
no otázkou, zda někdo mění po letech a ne jen podle km....každopádně mě tohle dost nahlodalo ty rozvody ve 120tis, když je po laku kapota,blatník a snad i jedna část křídlovek..ono to souviset samozřejmě nemusí - mohli jen "vylepšovat" škrábnce atd...
Nevím nakolik se dá důvěřovat značkovému prodejci VW zda by odkoupil od zákazníka auto, které bylo po nějaké těžké nehodě a dál nabízel pod svým jménem...na jednu stranu pošpinil by si jméno, na druhou - je to jen obchod...

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 17:48 #196245

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Investuj za výpis z Cebie, pokud to bylo na pojišťovnu budou tam mít záznam (pokud by bylo z ciziny tak se to nezjistí). Ověříte si km i kdy se ta případná nehoda stala. V autorizáku záznam o opravě nemají?
Podívej se do servisky, zda není interval 6 let. Tím by se to vysvětlilo.

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 17:55 #196246

Pro HonzinV
Všechny Téčka jsem měl krátké a nízkou střechu. Hodně jezdím po Evropě a třeba ve Francii platíš do 2m výšky jako za osobák na dálnici, Na trajektech bývá limit osobního auta do 5m délkyRozdíl v ceně je opravdu znát a i parkoviště bývalí limitována do 2m výšky. A výkon bych dnes určitě chtěl 103kW, a neslevoval bych. koukni třeba na www.autoscout24.cz/ .
A jestli chceš přijeď do Prahy se svézt, mášli zájem napiš mi na elektrikarMarik@gmail.com.
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 18:35 #196249

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

mourek napsal: Investuj za výpis z Cebie, pokud to bylo na pojišťovnu budou tam mít záznam (pokud by bylo z ciziny tak se to nezjistí). Ověříte si km i kdy se ta případná nehoda stala. V autorizáku záznam o opravě nemají?
Podívej se do servisky, zda není interval 6 let. Tím by se to vysvětlilo.

ahoj,
auto je z CZ, majitel jezdil první dva roky do autorizaku VW kvuli zaruce, pak uz ne -kvůli cene :D, servisku ale prý má. Ještě jsem neviděl. Cebii jsem zaplatil - je tam pouze výměna předního okna za 405EUR nevím proč ne v CZK, když je v CZ :), takze mi to nepomohlo. Ale z telefonu s prodejcem (Porsche -které to auto od něho vykoupilo) mi telefonoval a obchazel auto a řikal, že dle tlouštky laku je lakovana kapota, pravý blatak, pravé dvere, pravý bok a pravé křídlo zadních dveří....tvrdil že šlo asi o kosmetiku-skrabance... Pokud by byla velka bouračka opravená mimo VW tak se z cebie nedozví ne? ty rozvody by mohli být po 6letech, to netvrdím - auto je 9let staré a nájezd odpovídá cca 18tis ročně (4x na stk dle cebiie)-při koupi, pak za 4roky,2,2...proste jen mi je tech 120tis na rozvodech divnych vzhledem k tomu laku...asi nepoznam jinak zda slo fakt o "kosmetiku -skrabance ci kytting,stolici..."? Možná jen shoda náhod.. Ja mam treba pasika a tam mi buchly kufr vymenili za nové, takze nikdo ani z tlousky laku nepozna...:takže možná jde zde jen o kosmetiku před prodejem ( tak nevim aby se mi to pak nevysypalo v tomto pripade. Argumentoval tim zazemim VW, ze by neprodavali nic spatne a nepostavili se v pripade problemu zady :) ale kdo chce prodat tak to rika vzdy :))

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 19:46 #196252

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Já osobně řeči prodejců pouštím rovnou druhým uchem ven. Určitě je dobré, že změřil a řekl lak. To vydím jako dobrou zprávu.
Cebie určitě zjistí plnění pojišťovny v tuzemsku, takže oprava zřejmě na pojišťovnu nešla. Známý právě takhle odhalil "nebourané" auto.

Jestli je celý bok včetně haubny a dveří, řekl bych, že někde vzal pěkně celý bok. Jakou nehodou by to šlo by asi někdo dokázal tipnout. Velmi pochybyji, že by to lakoval kvůli škrábancům. Hodně spekulace, ale třeba to vzal nějakou závějí či příkopem ... Faktura za tu opravu by se asi nenašla?

Koupě ojetého auta je vždy loterie, já si kupoval T5 a počítal s motorem. Četl jsem spoustu příspěvků, jak kupující objevil problém na dálnici, kdy se rozsvítila kontrolka DPF. Případně po ujetí 1 - 2 tis km se rozsvítila nízká hladina oleje ...

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 19:54 #196253

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
tak přední kapota by mě asi netrapila...to kvůli kaminkum lakuje kde kdo...ale spis ten bok a pravé křídlo..to už vypadá buď keř nebo položení...Pokud neměl havarijko tak to člověk nezjistí... přes pojistku šlo jen přední sklo - to zas mohl být kamínek. Prodejce tvrdil, že sloupky jsou ok, že jinak by nevzal. je to 4kolka, takže možností na, že se něco po...je ještě víc :)

Dotazy před koupí T5 27. led 2020 20:37 #196257

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
To jde o to co za to chteji, 9leta T5 stejne rezne, jestli tomu nefouka dverma a sloupky nejsou prelakovany tak to na ramu nebylo a i kdyby tak co? Spis by me zajimalo kde to bylo servisovane, muzes se tam zajit zeptat, nekdy je duvod proste ten, ze autorizak je daleko, nema dobrou povest.. kdo vi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Dotazy před koupí T5 30. led 2020 19:08 #196328

Mě by se ty rozvody ve 120tkm taky nezdály. Spíš bych to vyděl, že to je smotaný a proto se dělaly, zvlášť když je tam tak velký vzduchoprázdno.To nikdy nevěští nic dobrýho. Ten maly nájezd je až podezřelý.

Dotazy před koupí T5 31. led 2020 10:50 #196340

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ktérý klubák prodáva v chotánkách tohoto trandáka? Volkswagen Transporter 2.0 TDI 103 kW DSG DPH, ČR-1.M
Přílohy:

Vygenerováno za 0.295 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/