Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Co dovézt a jaká sedadla 05. úno 2020 18:44 #196415

  • Bobas
  • Avatar uživatele Bobas
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, rád bych si dovezl T5 ve verzi long a přestavěl. Chci se zeptat, jestli 2 litr nebo 2,5 litr. Také bych ho rád měl pro 4 osoby, takže druhý dotaz, jde tato zadní lavice (nebo obdobné - viz foto) předělat na 2 místa, aby byl přístup i dozadu ? Díky za rady.



Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku.

Dotazy před koupí T5 05. úno 2020 18:57 #196416

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Ne sedadla jsou součástí přepážek. Více info o motorech v tomto vláknu.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]
Poděkovali: Bobas

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 05. úno 2020 19:50 #196419

  • MaviD
  • Avatar uživatele MaviD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 29
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj.
Jde úplně všechno, je to trochu skládačka, ale bude s tím dost práce.
Základní problém je jak se na to kouká birokracie a co je v techničáku. Jestli je zapsaná přepážka a kolik je sedadel. Jestli 5, nebo třeba 2-5.
Když vyndáš přepážku a sedačky, můžeš osadit dvoj lavici nebo možná i 2 jednoduchý. Pod podlahou jsou díry na úchyty sedaček. Další problém je že zadní sedačky v Transporteru mají pásy na "C" sloupku. Ideální by bylo dát sedačky z Multivanu (mají vlastní pásy), ale ty jsou do kolejnic v podlaze.
Na mě osobně je to dost velkej zásah ale pokud to máš jako projekt tak proč ne :)
U tý horní fotky by mohla bejt sedačka samostatná, ale chtělo by to vidět a sundat ty plasty.
Poděkovali: Bobas

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 06. úno 2020 12:54 #196428

  • Bobas
  • Avatar uživatele Bobas
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 0


Ahoj, co tento kousek na přestavbu ? Můžu poprosit o nějaké názory ?

auto.bazos.cz/inzerat/113826025/transpor...g-kridlove-dvere.php

Díky !

Koupeno.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Bobas.

Dotazy před koupí T5 07. úno 2020 17:28 #196446

Ahoj, rád bych se ujistil, jak je to se sklápěním opěradel sedaček v Transporteru T5 (facelift) Je sklápění opěradel dopředu do "roviny" ve včech výbavách, nebo je to v některých vozech i na pevno?

Nejsem si jistý jak je to se sedačkou řidiče a jednosedačkou spolujezdce.

Níže píšu to, co si myslím že sklápět nejde
9 místná verze - opěradlo u řidiče a 2. řada jednosedadlo (to jde celé šikmo dopředu)
8 místná verze - opěradlo řidiče, opěradlo 1-sedačky spolujezdce a 2. řada jednosedadlo (to jde celé šikmo dopředu)


Někde jsem viděl na fotkách, že zadní trojlavice se dá sklopit opěradlo a pak to celé z půlky vyháknout a zklopit dopředu a zvětšit tak trochu kufr když člověk lavici nepotřebuje, ale zároveň jí hned nemusí vyndavat. Má s tím někdo zkušenost? Dá se s tím jezdit?

Moc děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 08. úno 2020 01:05 #196450

  • wong
  • Avatar uživatele wong
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 103
  • Obdržená poděkování 14
Máš to popsané přesně. Sklápěcí 2.řada jednosedadlo se začalo dělat až v T6 (ale nevím jestli všechny).
Se sklopenou (a přepklopenou) trojlavicí se dá v pohodě jezdit. Někdy je však výhodnější trojsedák jenom sklopit (např. pro lyže)
VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000
Poděkovali: HonzinV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 09. úno 2020 22:06 #196477

  • KD
  • Avatar uživatele KD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Zatím jsem se nerozhoupal a sleduji situaci, takže: odvážili byste se jít do T5 103kW s nájezdem 335tis? auto.bazos.cz/inzerat/115702281/vw-t5-caravelle.php . Nebo byste spíš dovezli za 480tis v podstatě totéž s nájezdem 130tis? Vyměním třeba za 70-100tis vše potřebné tak abych měl auto odpovídající stavu 130tis (opotřebení interiéru mě nezajímá, ale musí to dobře jezdit)?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 10. úno 2020 12:50 #196483

Ještě k těm předním sedačkám u spolujezdce. Zvažuji pořád co je lepší shánět - zda jedno nebo dvousedačku.

To jednosedadlo je pohodlnější nebo nějak více/lépe polohovatelné než dvousedadlo?

Místo navíc se občas hodí, zvlášť když nějaké zadní sedačky člověk z auta vyhází. Co jsem se koukal, tak dvousedačka s otáčením se "nesnese" s topením pod sedačkou, protože se to otáčí hned u podlahy, narozdíl od jednosedačky, kde se točna dává až pod sedák, tutíž spodní kozole je statická a topení se tam dá dát.

Na topení pod autem jsem moc dobré reference neslyšel (koroze), takže co se "kempovacího" sezení v autě týče mi z toho vychází buď otočená jednosedačka, nebo sedět na poklopené dvoulavici.

Nebo mi nějaká souvislost ještě uniká?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 14. úno 2020 13:45 #196517

Na sklopené dvojlavici se nedá sedět pokud nemáš zvýšenou střechu nebo nejsi dítě. Proto budu muset sehnat otoč, ale je to docela raketa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 14. úno 2020 19:33 #196520

dvojsedadlo v předu je tak akorát pro krákté jízdy po 100 km se na něm ošívá každý nedá se jakkoliv polohovat jediné co je plus je úložný prostor pod ním a nadšení dvou dětí, že mohou jet vedle taťky. Vím o čem mluvím mám to a jezdíme často Itálii a při střídání na tom sedávám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě T5 18. úno 2020 20:11 #196547

Ahoj kamarád by chtěl koupit T5 rv. 2011 132kw automat dvoulitr máte někdo zkušenost s tímhle motorem ?? Na co se případně zaměřit při prohlídce ? Nebo by jste doporučili nějaký jiný motor ??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě T5 18. úno 2020 22:29 #196555

  • Me2d
  • Avatar uživatele Me2d
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Příspěvky: 258
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 19
Je to biturbo,jede jak šlak,když zrovna jede, není to nejspolehlivější motor a myslím po investici do něj se to nezlepší, proto jich je dost na prodej a 103kw moc ve slušným stavu neseženeš,proč asi. Hodně záleží taky na stylu jízdy a na co ho potřebuje. Moc jsem asi nepomohl a možná to nebude chtít slyšet :sick:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě T5 18. úno 2020 23:25 #196558

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
ahoj,
mám stejný názor jako kolega, můj automechanik mě od biturba také zrazoval a doporučoval také 103kW. Dal jsem na něj a nelituju. Je to živé a spotřeba super. Já koupil v Německu na vyhledávači AutoScout24. fajn jednání a byla i dobrá sleva, teď je tam móda zbavovat se nafťáků.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Koupě T5 20. úno 2020 15:09 #196586

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Precti si tu tema o 132kW motorech, kazdy do toho musi jit s vedomim ze to je casovana bomba.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Prosím o radu. Vopred ďakujem 25. úno 2020 17:13 #196666

Dobrý deň páni. V prvom rade ďakujem za prijatie. V tom druhom sa ospravedlnujem ak tu už takýto príspevok je, no nenašiel som.
Ale teraz k veci.
Nikdy som nebol majiteľom tohoto auta. Pracujem v nemecku a bývam na slovensku a moja práca si vyžaduje takéto auto. Rozhodol som sa pre MULTIVAN T5.
Pre to vás prosím o akúkoľvek radu ktorá mi pomôže rozhodnúť sa respektíve kúpiť to správne auto. Môj ročný nájazd je do tých 30 000km. Raz mesačne cesta Nemecko-Slovensko hore dole 2000 km. Plus v nemecku do práce a späť každý deň cca 40 km. Aká motorizácia je podľa vašich skúseností a názorov tá Naj ? Zaujíma ma hlavne spoľahlivosť, kazovosť a podobne. Čomu sa vyvarovať a po čom siahnuť ? Tak isto zvažujem či DSG alebo manuál a či 4x4 alebo predok. Môj cenový limit je do 14-15000€. Veľmi pekne ďakujem. Pekný deň

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Filip1606.
Vygenerováno za 0.354 sekund

Login