Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Dotazy před koupí T5 25. úno 2020 19:04 #196667

Každá motorizace má své úskalí, neexistuje žádná top ani děs. Je to o tom jak se k tomu chováš a údržba. Jsou jedinci , ktery popravý i nepopravitelný motor. T5 s 2,5tdi je v manuálu. Dsg se dělalo až u FL od roku 2010 a tam je motorizace 2,0tdi 103kw spolehlivý ale trochu lenoch. Pak biturbo 132kw tam jedině koupit s vyměněným motorem , jinak ne. Jinak 4x4 pokud to nevyužiješ tak zbytečnost.
Všechny pomsty od VW
T5 multa pan amerikános - weg
New T5 -25 edition s 210k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 25. úno 2020 21:45 #196671

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ten cenovy limit ti moc moznosti davat nebude. Hlavne si priprav na servis dalsich 5000E minimalne. 4x4 nepotrebujes pokud jezdis hlavne dalnice a mesto, pokud jezdis na stavby, ke stozarum, tahas vleky nebo do hor tak 4motion. Dle me nejlepsi 103kw, ale osobni zkusenost nemam.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 02. bře 2020 21:01 #196765

  • Hamlet
  • Avatar uživatele Hamlet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Obdržená poděkování 14
Po prodeji ma T5 2,5 co jsem mel 6 let a posledni rok me stal servis prez 160 tic jsem rek dost a sbiral informace o novej modelech. Jsem udelal nerad zasadni rozhodnuti a prozatim opustil vw . Nechci aby me auto byla jen kasicka.jsem presedlal na MB vecko. Kazde auto ma nake nedostatky ale vw se zhorsilo a motory stoji za prd snad jen 103kw je slusny motor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

Dotazy před koupí T5 01. dub 2020 19:45 #197072

  • szwed
  • Avatar uživatele szwed
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím , chci se zeptat jaký na tohle auto máte názor.
www.facebook.com/groups/prodejauta/perma..._id=2553354321433676

byl propálený píst , tak se dával nový , ale nevím jestli je na škodu měnit jen jeden a zbytek nechat původní.

Děkuji za odpověď

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 01. dub 2020 20:44 #197075

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj,
ptal bych se asi v servisu, můj názor ( jsem elektrikář ) když už je motor venku asi bych měnil víc než jeden píst. Trochu mi to připadá jako levná varianta opravy před prodejem. Nechci ale prodávajícího z něčeho podezírat :)

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 01. dub 2020 21:15 #197077

  • szwed
  • Avatar uživatele szwed
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 0
taky mi připadá blbost měnit jen jeden píst a ojnici, když už je ten motor rozebraný a nejlepší je , že v inzerátu je "go motoru , výměna pístů, ojnic, klikovky" a po telefonu říkal , že jde jen o jeden píst , že prý ostatní byly v pohodě....ale třeba má pravdu , ale dělala se údajně i vložka , ale úplně nevěděl jestli je s nikasilem , takže možné je , že je bez nikasilu a to nevím jaký problém může dělat to , že 4 válce budou s nikasilem a páty bez ....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 01. dub 2020 22:48 #197080

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Je to jen na Tobě,
já osobně bych to asi řešil ucelenější výměnou. A s tím nájezdem km a takhle zhuntovaným motorem. Já mám transportéra už třetího v pořadí. První T4 jsem prodával s 500.000km a druhou T5 s 650.000km pravda odešlo turbo, ale jinak obě jezdily dobře. Zkus se poptat u odborníků, lepší radu nemám.

Jirka M
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 19. dub 2020 10:05 #197264

  • KD
  • Avatar uživatele KD
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Když byly v lednu na prodej Caravelle 103kW, DSG, 2x šoupačky tak jsem si ještě nebyl jistý že to auto chci. Teď už si tím jistej jsem, ale už 2 měsíce se neobjevil žádný 103kW s 2x šoupačkama, takže začínám zvažovat i 132kW přes všechny problémy co to má. Zaujalo mě tohle: www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/mu...18703483?goFrom=list . Podle toho co borec říkal, tak měnili polomotor a chladič + čistili DPF. Co si o tom myslíte?

Někdo z Prahy, kdo tomu rozumí a byl by ochoten tam se mnou za nějakou úplatu na to mrknout? Nebo se 103kW Caravelly zase objeví? Dovoz z DE kvůli kurzu asi podstatně zdraží + je otázka jestli firmy budou kupovat nová a prodávat stará auta...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 19. dub 2020 11:10 #197267

  • Mařík
  • Avatar uživatele Mařík
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 132
  • Obdržená poděkování 22
Ahoj,
jsem z Prahy, do servisu jezdím k p. Kulhavému má servis na křižovatce ulic Budějovická a Pelhřimovská, sám je vlastníkem Téčka, mě vždy dobře poradil, zkus se na něho obrátit.

Jirka
VW - T5 103kW POHOTOVOST

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 19. dub 2020 13:25 #197269

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jako 128kW neni zadna vyhra, ale 132kW to je fakt koleda o prusvih v jakekoli forme. V DE zase budou davat nejspis srotovne, aby autmobilky mely odbyt, takze ty auta zase budou levnejsi. Kazdopadne ja bych dnes uz snad bral radsi tu Caravelle - Multivan ma strasnyho vnitrniho mista sezranyho ruznyma blbostma, mekcenejma plastama apod. Takze pokud chces pokojicek na koleckach tak dejme tomu Multivan, pokud v tom chces vozit taky psa nebo pytel cementu tak Caravelle je podle me vhodnejsi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 19. dub 2020 13:57 #197270

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227

KD napsal: Když byly v lednu na prodej Caravelle 103kW, DSG, 2x šoupačky tak jsem si ještě nebyl jistý že to auto chci. Teď už si tím jistej jsem, ale už 2 měsíce se neobjevil žádný 103kW s 2x šoupačkama, takže začínám zvažovat i 132kW přes všechny problémy co to má. Zaujalo mě tohle: www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/mu...18703483?goFrom=list . Podle toho co borec říkal, tak měnili polomotor a chladič + čistili DPF. Co si o tom myslíte?

Někdo z Prahy, kdo tomu rozumí a byl by ochoten tam se mnou za nějakou úplatu na to mrknout? Nebo se 103kW Caravelly zase objeví? Dovoz z DE kvůli kurzu asi podstatně zdraží + je otázka jestli firmy budou kupovat nová a prodávat stará auta...


Nechal bych si od prodejce poslat fakturu co tam vše bylo vyměněno. Pokud se vyměnilo co mělo, tak by to mělo být OK. Pokud se to poskládalo ze starých dílů tak ruce určitě pryč.
Můžu se zeptat proč je priorita dvoje šoupací dveře? Já měl vždy Multivana s oběma šoupačkama a teď mám pouze s jednimi šoupačkami a nevidím v tom nějaký velký problém. Jak se říká, člověk si zvykne.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

Dotazy před koupí T5 19. dub 2020 18:20 #197271

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114
Vendys-je to samozřejmě o zvyku,ale dvoje šoupačky mi přišly flexibilnější, nakládání, nastupování, přivázání nákladu, vytáhnutí trojlavice. Pravda však je, že to lze řešit i bez nich. Trochu hůř,ale jde.
Covex-nemyslim to nijak zle,ale viděl jsi Caravelle zevnitř?? Jako rozdíl Multivan-Transporter jasný,ale Mult.vs.Caravelle?
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 19. dub 2020 19:13 #197272

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 213
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Když jsem kupoval auto koukal jsem po 103 kW, ideálně v highline a s šoupačkami na obou stranách. Bylo jich za půl roku na prstech jedné ruky. BiTDI v highline bylo mnohem víc. Caravelle s šoupačkama na obě strany je asi trošku neobvyklá konfigurace.
Multivan má posuvné sedačky, jednosedáky se dají vyndat v pohodě v jednom, ale trojlavice těžko. U Caravelle to vše bude jednodušší, ale není to posuvné.

Vemte fakturu a zkontrolujte na autě minimálně chladič EGR a fungování DPF.
Pokud byste nebyl schopný prověřit, že DPF funguje na výbornou je to opravdu argument nekupovat. Častá regenerace naředí olej a motor bude zcela jistě znovu KO.
Případná výměna DPF není za pár korun a náhrad bych se bál, ale vycházím jen z nějakých reportáží/článků.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotazy před koupí T5 20. dub 2020 10:59 #197276

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
dusanhaya: myslis jako ze tech rozdilu je malo? Ony ty konfigurace nikdy nejsou pevne, i do caravelle zrejme lze objednat/dodelat kolejnice na sedacky, ale treba palubka je dost jina - stredovy drzak na lahve v MV, horni zaviraci prihradka u MV taky nic moc (bud to nejde zavrit, nebo to prekazi ve vyhledu), paty dvere maji tlustou vypln, podlaha je podle me vys o kolejnice, v MV nechapu koberce v kufru.. caravelle bych rekl je tak o 200-400kg lehci nez MV, tak nejak jsem to myslel.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan T5 Brno 11. kvě 2020 21:15 #197582

Zdravíčko Téčkaři,
Posledních 14 dní studuji fórum, net i nabídky na Multivan.
Máme na cestě druhého prcka, rádi cestujeme a ve větším počtu už nebude Passat na dálky stačit. Navíc s námi jezdí pes a často i kola. Už vím, že to bude T5 GP se 103kw (stejný mám v B7), dsg zvažuji, ale asi není nutností (opět v B7 skvělý dsg 6st). 4motion jen pokud bude v daném kousku. A nechtěl bych aby to bylo úplné holátko. Hledám okolo 400t, výběr by i teď docela byl. Nemám v plánu jej ale kupovat teď, ale určitě do roka. Jenže jsem teď z toho jak v tranzu a euforii a nejraději bych ho chtěl hned. :-D
Můj dotaz je v celku jednoduchý. Našel by se v Brně nebo okolí majitel Mulťáku v nějaké podobné výbavě nebo i lepší, kdo by byl ochotný se potkat, pokecat, třeba mě i kousek svézt?

Když tu někdo z vás prodává své mazlíky, inzerujete je zde, nebo asi máte zástupy kupců už dopředu, co?

Díky za tipy, mějte se

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.204 sekund

Login