Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotazy před koupí T5

Dotazy před koupí T5 04. srp 2020 09:10 #198610

Díky moc za tu zkušenost, zatím jsem s dlouhou caravelou nejel, tak nemám porovnání, ale líbila se mi idea prostoru navíc a že bych dostal do auta i všechny lidi co potřebuju. Z parkování a manévrování jsem strach docela měl, hlavně u manželky. Začít s krátkou verzí tak bude určitě dobrej krok :)

Prostě nějak se začít musí a to jedno místo nebude tak kritický. Jde mi hlavně o to, že do osobáku nedostanu s dětskýma sedačkama už nikoho navíc, když chceme jet i jen na jednodenní výlet.

Zpět k tomu na co se u T5 s touto motorizací zaměřit. Není tu náhodou někde třeba checklist (nevím jak je to s klubovou sekcí, chtěl jsem si zaplatit členství, jak auto koupím, ale klidně to udělám dřív), nebo něco podobnýho, co by se mělo zkontrolovat?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Lamiczka.

Dotazy před koupí T5 09. srp 2020 18:46 #198655

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 49
Svuj checklist jsem tu daval, nicmene dneska uz by na nem asi bylo co vylepsovat. Osobne presto, ze mam MV tak bych radsi Caravelle, protoze to prilisne oplastovani a hmotnost MV mi nevyhovuje. Co se tyce jizdy s T5, tak to auto je do mesta proste velke, na denni jezdeni po meste nevhodne, neustale clovek resi zda se nekam vejde, vjede, zaparkuje (tech ulomenych zrcatek u T5 neni malo), moc nechapu proc to auto proti T4 tak vyrostlo. Motorizaci mam 2.5 128kW (zase 96kW do MV bude malo kvuli hmotnosti), ten motor neni skvely, ale aspon neni pretechnizovany, pokud by byl bez DPF je to vyhoda, ale bez nej jsou ty auta zase stary (2006) a at clovek dela co dela, tak to proste rezne. 103kW FL jsou obecne povazovany za nejspolehlivejsi, ale to auto je uplne jine nez starsi T5, zase se tam zmenila/zkomplikovala elektronika, nektery veci (jako absence ukzatelu teploty vody apod.) se mi na tom pak moc nelibi, nicmene jsou to asi spis drobnosti.

Stejne jako ty jsem se rozhodoval zda auto za vyssi cenu (treba tu 103km z relativne malym najezdem), nebo levnejsi ale s vedomim, ze ho proste budu muset opravit ke sve spokojenosti. Vybral jsem to druhe a samozrejme uz to neco stalo, ale mam jistotu na cem jsem - vyhoda Tcek je, ze ty auta jsou relativne dobre servisovatelny, obecne ale na servis a provoz drahy, zvlast u MV, kde je spousta zbytecnych hejblatek, coz je dalsi duvod proc smerovat vybavou spis ke Caravelle.

Bohuzel ty Tcka proste vybavou poryvaji obrovske spektrum a najit vyhovujici secondhand neni jednoduchy.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Dotazy před koupí T5 18. srp 2020 17:51 #198768

Zdravíčko Téčkaři, vzhledem k tomu, že 103kwattovek je fakt jak šafránu, rozšířil jsem výběr T5 GP i na 132kW, ale jen s výměněným motorem. Mám teď 2 velké kandidáty. Jeden má najeto cca 250t a motor měněný před cca 20 tis. a nebo najeto 320 tisíc a motor měněný před 160 tis. Co je podle vás lepší varianta? Vzít motor už zajetý nebo "čerstvý" po výměně? Ostatní součásti teď moc v potaz neberu, tam holt servis očekávám i vzhledem k tomu nájezdu.
Diky za tipy

Dotazy před koupí T5 18. srp 2020 18:30 #198769

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 141
132 ku bych vzal pouze po vyměně motoru v autorizovanem servisu (nejlépe na kulanci)s tím že musí být vyměněno vše co má, aktualizovaný software atd.
Nejlépe s nějakým rozumným najezdem od výměny.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Naposledy změněno: od mulťa.

Dotazy před koupí T5 18. srp 2020 21:35 #198770

Ahojte,

tiež práve uvažujem o kúpe T5 transporter/caravelle long 4x4 s 103kw motorom. Mám na ruke jeden T5 transporter 11/2010 ale je chipnutý na 130kw alebo nejako tak.
Máte niekto s tým skúsenosti, robili to títo chlapci www.profituning.sk (viem že som na CZ fóre ale chodia sme aj dosť Slováci). Auto vyzerá celkom OK, ešte som ho nepozeral ale na zdviháku ani s mechanikom. do 80.000 je servisná knižka v DE, potom bolo 2014 dovezené a teraz má 260000km - hlavne lyžovačky a dlhé trasy.

Viem, že sa to nedá takto od stola povedať čo a ako, ale apsoň nejaké rady na čo dať pozor, čo pozrieť na čo sa sústrediť.

ďakujem

Michal

edit: toto je asi divné že? kuk kontroly a postupnosť KM
16. 09. 2014 Emisná kontrola (SK) Pravidelná 109534 km

06. 09. 2016 Emisná kontrola (SK) Pravidelná 195817 km
06. 09. 2016 Technická kontrola (SK) 195817 km

11. 07. 2019 Emisná kontrola (SK) 218125 km
11. 07. 2019 Technická kontrola (SK) 218125 km

08. 07. 2020 bazar.sk inzerát 266000 km

Naposledy změněno: od zayacik.

Dotazy před koupí T5 18. srp 2020 22:28 #198771

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 49
Stejne na tom pred koupi nic moc nevykoukas, pokud to neni srot a je rozumna cena tak ber a pocitej s opravma. Vic rekne dokumentace a faktury. N tech kilometrech nemusi byt nic tak hroznyho, proste driv to najelo 40kkm rocne, ted uz jen treba 10kkm, zalezi od majitele a potreb. Vic ti ukaze autotracer (tam jsou i udaje z pojistoven a servisu).

Dotazy před koupí T5 19. srp 2020 11:39 #198773

covex napsal: Stejne na tom pred koupi nic moc nevykoukas, pokud to neni srot a je rozumna cena tak ber a pocitej s opravma. Vic rekne dokumentace a faktury. N tech kilometrech nemusi byt nic tak hroznyho, proste driv to najelo 40kkm rocne, ted uz jen treba 10kkm, zalezi od majitele a potreb. Vic ti ukaze autotracer (tam jsou i udaje z pojistoven a servisu).

Ten výpis KM je z overeniekilometrov.sk tak tomu sa hádam dá veriť. Sranda je, že chlap tu prezentuje auto ako 4x4 ale na tom výpise je 2WD :) Takže asi dám od toho ruky preč.

Stále však platí moja prozba, ak sa to teda dá, na čo sa sústrediť, čo zvykne odchádzať a dá sa to odsledovať s mechanikom pred kúpou?

Dotazy před koupí T5 19. srp 2020 12:32 #198775

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 49
Daval jsem tady i checklist, sice pro T5 a ne T5GP ale je to podobne. overeniekilometrov.sk bych rekl pouziva verejne informace jen z registru vozidel. U nas je to primo na strankach ministerstva dopravy. 2WD vs 4x4 poznas velmi snadno - pod autem je kardan, ten neprehlednes. Obcas nekdo z 4motion udela 2WD kvuli spotrebe. Pokud k tomu kardan ma, jde tam vratit, i kdyz fakt je, ze nevim jak u novejsich modelu/haldexu apod.

Vygenerováno za 0.216 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/