Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T5 vs. Ford Custom

T5 vs. Ford Custom 12. lis 2013 15:26 #129810

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Ford Custom jsem prolézal, docela jsem se pobavil, palubní desku opráskli z nového H1, ale jinak komfort a pohodlí zevnitř dobré. Narozdíl od mého to nemá z fabriky lůžkovou úpravu dvojlavice vepředu vpravo, takže pro mě dost minus. Zvenku docela líbivé. Neměl jsem možnost to projet, takže těžko usuzovat na jízdní vlastnosti, cenově taková o něco vyšší střední váha. Dražší než H1, ale ne dramaticky a asi o dost levnější než T5.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.

T5 vs. Ford Custom 12. lis 2013 15:36 #129812

  • Maršoun
  • Avatar uživatele Maršoun
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 6571
  • Karma: 10
  • Obdržená poděkování 31

Auto1 napsal: Maršoun:To není srovnání,ale trend,šetří se na výbavách, motorech,teď už na podvozcích.
Kdo chce levné auto na krátké trasy,tak ok,proč by kupoval složité a drahé.To beru.
Ale kdo chce auto na dlouhé štreky,tak chce taky nějaký objem motoru,podvozek co funguje i při 180ti kmh,dneska máš přívěsy na 130,boční vítr,rozbité dálnice,neříkej mi,že nevíš,k čemu je víceprvek dobrý.Trochu objektivnější bys mohl být.
Galaxy v základu má vzadu víceprvek a Custom v nejvyšší výbavě ne...

Vendys: Zase netáhne na lokty mezi dveřmi a B sloupkem,když to těsnění ošoupeš,nehučí Ti motorky ve dveřích,když jsi u moře a je v autě +50,dá se to sice regulovat,ale víš jaké to je.

To je marný... :nocomment:
B) T4 Multivan 2.5TenDýmIgnoruj gang 8-)

www.facebook.com/groups/vwbusczechfans

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 12. lis 2013 19:06 #129821

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
:lol: :lol: :lol: :lol:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 12. lis 2013 21:40 #129832

  • klubo
  • Avatar uživatele klubo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 371
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 11
GP má ofuky na b sloupku za příplatek, je to v nějakém komfort paketu (spolu s madly na A sloupcích, osvětlenými kosmetickými zrcátky, regulací podsvětlení přístrojů, dvojítým klaksonem a lepším odhlučněním), ale i když tam jsou tak ve dveřích nejsou větráky, musí to utlačit hlavní ventilátor topení
T6.1 Caravelle 2021
T6 TSI plechovka 2019
ex T6 Kombi 2016
ex T5 GP Kombi 2011

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 13. pro 2013 17:01 #131704

  • stejsky
  • Avatar uživatele stejsky
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Obdržená poděkování 13
Taky jsem tu Fordovu novinku videl a neco o ni precetl ,max. rychlost 156 km/h, max.vaha vleku 1600 kg,4x ruzne omezovace rychlosti,start stop standart, krasne lacine plasty, palubka jak z asie a po mych skusenostech z transita za 4 roky schnijou blatniky. Asi pred 2 mesicema byl o nem clanek ve svete motoru jmenoval se, POKUS O MULTIVAN ,co k tomu vic dodat.
T4 CARAVELLE SYNCRO 2,5 TDI
T4 TRANSPORTER HOCH DACH 2,5 TDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 14. pro 2013 22:54 #131794

Zdravím všechny, a omlouvám se :sorry: , ale tohle téma nemůžu nechat bez reakce. K tomu co už tady bylo popsáno (o Fordu) můžu dodat svoje postřehy. Minulý týden se u nás v práci jeden kousek vyskytl na úpravu, ale Ford nepřestane udivovat! U bočních šoupaček dovnitř, NENí schůdek, tzn. podlaha zhruba ve výšce kolen, stropnice se směrem dozadu 2x snižuje, druhé topení v zadním sloupku zasahuje cca 25- 30cm do otvoru zadních dveří (přez blatník) a perla na závěr- kamarád se rozhodoval mezi (ted nevím, jestli caravella nebo multivan) a Customem, podstatné ale je, že si nechal nakonfigurovat TOTOŽNé výbavy a typněte si rozdíl v ceně po slevách !!!! Celých ale opravdu celých 59 000 Kč. No, na ceně kolem 3/4 mega (bez dph) rozdíl jako blázen. Tak nevím kde je ta forďácká láce, co pořád vykřikujou. :nocomment: To co vyprodukujou, by mělo být tak za půlku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 18. pro 2013 07:00 #131963

No já bych ho tak nekritizoval. Věnoval jsem se mu 2 hod a dost mě udivil. Mluvím o bedně nebo kombi. Ne multivanu. Nákladový prostor je větší a čistější na různé hrany. Neporadek jde pekne vymest a voda nezateka pod gumovou podlahu. Nakladova hrana idealni pro nasunuti tezkych prepravek. U trandaka vadi prahove plasty. Kabina super. V trandaku je hodne malo odkladacich ploch. Hlavne na svacinu. Zadni naprava mi neprisla ze by poskakovala nebo nedrzela. Motor stejny tach jako 2,0. Stejne liny, takze jedine chip. V zakladu vzdy 6 tikvalt. El prihrev vody motoru. To byl fofr s teplotou.
Shrnuto. Sel bychdo nej. Cena a uzitna hodnota lepsi nez vw. Takze bude mit konkurenci.
Nemluvim o osobni verzi. Tam by vyhral multivan.
VW T6.1 Multivan long 110 kW r.v. 2021

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 04. kvě 2020 13:48 #197439

  • litchi
  • Avatar uživatele litchi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 4
Zdravím všechny,
rád bych toto téma oživil.
Jaké máte zkušenosti (hlavně asi zprostředkované) s Customem.
Pár let uteklo a závady/nedostatky se jistě objevily. Jde mi především o srovnání s T5 (Multivanem)?
Děkuji za všechny postřehy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od litchi.

T5 vs. Ford Custom 04. kvě 2020 16:35 #197442

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Má ho kamarád, od nového, kolem 20tis něco s motorem, dostal nový, jinak je spokojený.
Jak sám říká , raději by Multivana, ale je to cenově mimo jeho rozpočet.
Sleduji téměř všechny auta segmentu celkem bedlivě a dá se říci že každé z aut má své potíže.
Samo že proti 2.0 132kw, kteý byl ve spolehlivosti přeborníkem, je vše držák.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 vs. Ford Custom 06. kvě 2020 14:27 #197499

  • litchi
  • Avatar uživatele litchi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 4
Plánuji prodej svého mulťaku (r.v. 2005) a zjišťuji informace o dalších alternativách.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od litchi.

T5 vs. Ford Custom 16. kvě 2020 12:43 #197649

  • mourek
  • Avatar uživatele mourek
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 213
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 21
Já jsem vybíral před 2,5 rokem a vyhrál Multivan. Měnil jsem motor, byl jsem s tím dopředu smířený. Na Customa jsem měl nabídku na nového a také jsem řešil levnou variantu nového z německa.
Multivan plusy:
- variabilita sedaček (stačí mi tím pádem krátký, kdežto Customa bych musel dlouhého, aby se tam něco vešlo),
- automat + čtyřkolka (automat kvůli pohodlí na cesty a 4 kolku jsem chtěl, ale nutná nebyla) 4M Custom neumí,
- zadní náprava, Custom nemá nezávislé zavěšení.
Cena nebyla úplně prioritní.
Customa jsem měl na projetí okolo autosalonu a svezení špatné nebylo, kdybych nechtěl 4M a posuvné sedačky vzal bych Customa. Z Multivana je obtížné vyndavat sedačky z Customa je to pohoda. Nový Custom 2018 má už otočitelné sedačky ve střední řadě a to je super. U mě je to na 100% dálková konfigurace vozíme děti + prarodiče / kamarádi a 50% místní uspořádání.

Cutom je vysoký a do garáží by to bylo občas o nervy, ale s Multivanem jsem byl zatím za 2,5 roku v garážích vyjímečně a Custom by se tam zrovna vešel.

Známá měla dlouho Caravelu a koupili Customa. Zezačátku byla otrávená, zvyklá na VW, ale po měsíci už spokojená.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG
Poděkovali: litchi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.175 sekund

Login