Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Řetězy T5

Řetězy T5 06. pro 2013 09:20 #131274

• T5HI
  • Avatar uživatele T5HI Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Prosím o pomoc. Mám T5 4x4 Multivan 2011 s pneu 255/45/18, v návodu je udajně informace, že nelze použít sněhové řetězy. Chtěl jem PEWAQ (na ceně nezáleží). Teď ale nevím, jestli se dají nějaké použít.

Řešil už někdo tento problém, případně vyřešil?

Kupovat druhá kola nechci.

Ještě mě napadlo jako nouzové řešení: Tekuté řetězy, ale mam dost drahé pneu, tak abych je nepoškodil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Řetězy T5 06. pro 2013 09:45 #131276

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
Řetězy nejdou použít protože už tam při tak velkém kole nezbývá dost místa v podběhu.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Řetězy T5 06. pro 2013 10:59 #131277

• T5HI
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Takže řešení žádné? Jak s tím mám jet do Alp nebo do míst, kde je povinnost je mít.
Řešil to někdo z vás? (jak?)

Řetězy T5 06. pro 2013 11:40 #131278

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
osobně bych na zimu použil jiné kola plecháče 16-17" .... 255/45/18 na zimu - nevím nevím.... to bych si netroufl na tom jezdit ....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Řetězy T5 06. pro 2013 11:50 #131279

• HANZTD
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
DEJ SI NA ZIMU 215/xx/16 C A MAŠ PO STAROSTI D:_)18
OI 66 AGR rv 97 SEDAN 4x4 NESERIE 290HP 510NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 LO0NG 2x4 NESERIE 172HP 387NM ! POWERED BY HAnz + TDIfun + TDIgarage !
T5 77 AXB rv 04 SHORT 2x4 ---SERIE 105HP 250NM . TAHOUN KONÍ
PC NEANDRTÁLEC 774634483 hanzoctavia@seznam.cz

Řetězy T5 06. pro 2013 12:13 #131280

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu

bazilisak napsal: osobně bych na zimu použil jiné kola plecháče 16-17" .... 255/45/18 na zimu - nevím nevím.... to bych si netroufl na tom jezdit ....

Účinnost bude stejná za některých podmínek i lepší. Jen tam nedá řetězy.
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Řetězy T5 06. pro 2013 17:00 #131286

HANZTD napsal: DEJ SI NA ZIMU 215/xx/16 C A MAŠ PO STAROSTI D:_)18

Ak ma "velke" brzdy tak 16 tusim neobuje ale to je iba moj dohad
VW Multivan 2,5 TDI 96Kw

Řetězy T5 06. pro 2013 18:29 #131292

• Mates
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
také jsem byl v Alpách kde byla značka řetězy a ta cedule byla ,, buď řetězy, nebo 4x4, takže jsem v klidu jezdil a neměl jsem problém.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Řetězy T5 07. pro 2013 13:59 #131327

Jak říká Mates, pokud máš 4x4, tak i v Alpách respektují jízdu bez řetězů...
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Řetězy T5 07. pro 2013 16:15 #131331

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
255 šíře...hm, to je pak jak na saních ne ;) :-k

...vem si takovy zavodni auta - na silnici široký a nízkoprofilový ale takový rally auto v zimě, to jsou panečku galusky jak na LAURIN & KLEMENT.

Taky bych to viděl spíš na druhý kola na zimu - už jen to neuslálý přezouvání zima/leto/zima/.. a pak nebude ani problém s řetězama OK!

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Řetězy T5 07. pro 2013 16:33 #131335

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Řetězy T5 07. pro 2013 20:38 #131359

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Já mám zkušenosti , že opravdu užší pneu je lepší . A i osobáků a hlavně na náklaďácích, takový balon vepředu 445/65/22,5 (18R22,5) to je hotové neštěstí oproti 315...

Tady navíc ani nepíšou o 255 ... http://www.conti-online.cz/www/pneumati ... _p_cz.html Prostě za mě 17" plecháče když má někdo velké brzdy , nebo holt když už někomu nejde o peníze tak alu , pro mě osobně by ty 255/45/18 nebyly ani na léto .

A někde, kde je opravdu led to řetězy opravdu chce, protože když už se nedá ani zastavit, tak je zle ....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Řetězy T5 09. pro 2013 17:36 #131461

• T5HI
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ja ty kola nechtěl, koupil jsem to už s nimi. Mám tam nejlepší pneu z d-testu a přihrádce tekuté řetězy, tak snad to bude v pořádku, ale děkuju všem za radu.

Řetězy T5 09. pro 2013 21:22 #131487

• PiPa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Taky mam dotaz. Mám 16ky kola poradi mi někdo dobry řetězy abych je ale nemusel pul hodiny nandavat a sundavat..?

Řetězy T5 09. pro 2013 21:39 #131489

• Jandy
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
pevag servo... standartní montáž..cca 5 min... jako u každých bežných:))

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.220 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/