Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava?

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 30. pro 2016 12:20 #172678

  • vwbrzda
  • Avatar uživatele vwbrzda Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, prosím o radu - s těmito auty nemám žádnou zkušenost. Máme Sharana 2.0 TDI 103kw (2008), ale budeme mít 4 děti a potřebujeme větší! :-)

Jde mi tedy o cestování 2 dospělých a 4 dětí v autosedačkách, typicky na dovolenou (případně tedy i s babičkou), tj. musí stále být k dispozici dostatek prostoru v kufru pro kočárek a řekněme 6 zavazadel (v extrémním případě ještě sáňky, lyžáky, lyže atd.). Sharan zůstane na rychlé pojíždění do školy/školky a do města. Roční nájezd u dodávky tak čekám do 10tis. km.

Z toho mála, co jsem si našel a pochopil, tak myslím, že potřebujeme variantu LONG, aby byl kufr dostatečně veliký (u krátké verze se mi zdá kufr s třemi řadami sedadel není žádný). Vzhledem k neustálému zapínání dětí v autosedačkách by se mi líbilo mít v druhé řadě jen dvě sedadla (prostřední a krajní), a tím lépe přístupnou třetí řadu (žádné vyklápění sedadla). A pak je mi sympatičtější varianta s křídlovými dveřmi do kufru, ale to je asi detail, na kterém vůbec netrvám.

Jinak ale nechápu přesně rozdíl Multivan x Caravelle. Netuším, jaký preferovat ročník, nájezd, motor, atd.. A na co si dát obecně pozor u těchto ojetin dovezených ze zahraničí. Cena by byla ideální tak 400 tis. Kč, pokud to půjde.

Díky za info a jakékoliv praktické rady od stávajících majitelů!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 30. pro 2016 13:02 #172679

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Rozdíl Mlutivan/Caravelle :
Multivan má posuvná sedadla v kolejnicích . Caravella je posuvné nemá. Multivan je tudíž variabilnější.
Caravella má palubku z Transportera.
Obložení dveří a nákladové části mají oba.
Momentálně je k prodeji tento Multivan www.transporterclub.cz/forum/15-clenove-...3-prodam-t5-multivan
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 30. pro 2016 13:59 #172682

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
-tak long je dobrý pro větší prostor pro náklad, taky by se mi hodil, ale Já jej nechci kvůli parkování ve městě či průjezdu v podzemních garážích apod. Budeš mít výhodu druhého auta. Já multivana využívám denně jako jediné auto.
-Longem se ti ještě více zůží výběr.
-jak již bylo napsáno multivan je variabilnější.
-na co si dát pozor se tady dočteš , je tu toho napsáno hromada
-záležet bude na stavu konkrétního kusu

Přeji šťastnou ruku při výběru !
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 31. pro 2016 13:19 #172704

Jdi do caravelly s luxus výbavou a seženeš jí v longu. Multíka za 400.000,- v longu asi těško, protože jsou až GPčka.
Ideál caravella 2.0Tdi 103kW s výbavičkou.
T5GP Multivan Highline 2.0BiTDi 132kW DSG :-)
T5 Shuttle 2.5 TDi 128kW long (150 kW)
Octavia 1.9TDi 81kW
Roomster 1.4TDi 59kW
Forman 1.3 LS 50kW
VW Brouk 1.2 (1.6 :-) )
VW Caddy 1.9 Tdi 55kW
T5 multivan 2.5 TDi 128kW 4motion

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 01. led 2017 21:49 #172735

Ahoj, mám také SAG, tedy já Alhambru:) a je to ideální menší auto pro rodinu do města.
A multika mám na cesty, často v 7 lidech z toho 2 děti, pro dlouhé cesty super, děti otočíš v sedačkách druhé řady vzad a lze je lépe zabavit posádkou třetí řady:) Babičku bych umístil do třetí řady doprostřed a můžeš jet světa kraj:)
Pokud jedeme jen ve čtyřech v autě se i vyspíme.
Bez long nutnost rakve na střeše, hoodně litrovou:) jen malinko zavazadel oproti SAG s pěti sezením.
S long opatrně.. parkování v obchoďácích (aktuálně u sjezdovek) trochu problém, spousta lidí málo myslí a zadělá ti na problém při vyjíždění, někdy i neřešitelný.
Výbava doporučil bych nezávislé topení a výhřev sedadel. ESP je už asi všude a osobně bych nechtěl kůži.
Toto je jen moje zkušenost a názor, ne rozkaz :)
Hezký nový rok:)
T5 MULTI-BLACK-TULIVAN - 128+ AXE + Elddis Furicano GTX
T5 MULTI-SILVER-FIVE 128+ AXE - k.o.
T4 MULTI-GENERATION-BLACK 111+ AXG - jedí opodál dál :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od ondra12345.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 07. led 2017 23:54 #172832

  • Tumik
  • Avatar uživatele Tumik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • :=)
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Caravelle ma palubku s transportera? ja si tedy nevsiml rozdilu mezi vsema trema....az na par materialu.....ale nevim jak pred faceliftem:-)

ja nechtel multaka kvuli tem blbym otocnym sedackam:-)

ale co jsem koukal tak na netu je vic pouzitelnych long nez kratkych s njakou vybavou....

co jsem koukal na motory, tak asi nejlepsi motor je 103kw:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 08. led 2017 10:02 #172836

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Caravelle má úzký středový "panel" aby se tam dalo sedět když je v pravo dvojsedák. Má i jiné boční tapce dveří, madla jako transportér. Co jsem viděl tak sed dělala před FL jen od půlky dolů šedá jako transporter. Jiné výdechy topení, jiné ovládání topení ...
Bezpečnostní pásy jsou na sloupkách karoserie, u dveří se při nastupování musí vyvléknout.

U T6 je ten interiér už téměř identický. Základy jsou stejné. Tam by mi caravelle nevadila.
Naopak Já využívám hodně možnosti posunutí sedaček v kolejnicích.

103 kw bude nejméně poruchový.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 08. led 2017 22:38 #172854

  • Tumik
  • Avatar uživatele Tumik
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • :=)
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Mam caravelle s vyssi vybavou a od multaka je vevnitr k nerozeznani....jedinej hightline je vevnitr trochu jinej...a co jsem byl na par koukskach,tak jen stredovej panel...ale mam 2014rok...

Ja zas multaka nechtel kvuli rozlozeni sedacek, zadni sla ven a 4 mista by mi byly k prdu...ale pokud hledas a potrebujes neco jinyho....koukni i po de...pokud nezvladas nemcinu,muzu ti to telefonicky vyridit....a pokud najdes neco okolo stuttgartu,muzu to s tebou i osobne pomoct vyresit.....longu bylo vic nez kratkych,kdyz jsem pred 2ma mesicema kupoval,jen jsem mel trosku vyssi cenovej strop:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 05. úno 2017 21:41 #173642

  • vwbrzda
  • Avatar uživatele vwbrzda Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Diky za rady. Parkovani s longem snad dame, bude to vzdycky spis do hor, nez do mesta, ale koukal jsem, ze Multivan se v longu v podstate nevyskytuje ani v Nemecku, videl jsem tak dva kusy.

Nemate nekdo konkretni zkusenost, v jake konfiguraci sedadel druhe rady je lepe pristupna treti rada? Je lepsi dve sedadla po krajich v Multivanu nebo Caravelle s oddelanou krajni sedackou v druhe rade? Jak v Multivanu nastoupi deti do treti rady, kdyz na sedadlexh druhe mate autosedacky? Otocite sedadlo do protismeru a soupnete smerem ke spolujezdci, nebo projdou deti spis stredem mezi tema dvema sedackama? Vzadu teda predpokladam starsi, co se umi pripoutat sami a vpredu skvrnata, ktery jeste poutame my...

A posledni dotaz na motor, jak je to s 2.0 BiTURBO? Ma smysl ho kupovat? Pri jakem najezdu? Nepotrebuju blbnout, jde mi o zivotnost a spolehlivost. Ovlivnuje zivotnost motoru 4MOTION? Rekneme tedy priklad, zda koupit 2.0 BiTURBO 4MOTION z 2010 s najezdem 180 tis. Km?

Diky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 05. úno 2017 22:07 #173644

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M
Poděkovali: vwbrzda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 08. úno 2017 14:21 #173772

  • vwbrzda
  • Avatar uživatele vwbrzda Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Díky, jledám už jen 103kw varianty.

Ještě jeden dotaz: jak moc potřebuju / využiju 4Motion? Nemám s tím zkušenosti? Dodávku potřebujeme hlavně na letní / zimní dovolený. Časem možná i chata na horách. Do města / denní ježdění to nebude. Jak moc tedy vyplýtvám naftu na suchých rovinatých silnicích versus jak často mi opravdu 4Motion pomůže, abych v zatáčce nedostal smyk nebo se vyhrabal z nějakého kopečka?

Jinak suma sumárum mi to pro mě zatím vychází jako neřešitelný: ojetý Multivany se v longu defacto nenabízejí (bez ohledu na cenu - viz mobile.de), Caravelly zase často nemají výbavu (např. vyhřívaný sedadla) a hlavně, mají vepředu obvykle ty proklatý dvojsedadla, což je pro pohodlný cestování jediného spolujezdce vepředu (= manželka) vždycky nepohodlný, nemůže na tom dvojsedáku sedět uprostřed, ale vždycky jen na půlce kvůli pásům...

A když ještě vyřazuju černou barvu karosérie (někde jsme četl, o kolik moc v létě ohřívá interiér a klade zvýšené nároky na klimatizaci), tak nemám z čeho vybírat... Vybavenější auta si lidé často kupují v černé barvě. :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 08. úno 2017 14:47 #173773

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Jak často využiješ 4motion si musíš posoudit sám.
Já jej nemám, využil bych ho jen párkrát v roce. Nicméně pokud bych kupoval někdy jiného už bych 4motion chtěl.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 08. úno 2017 20:19 #173790

ja som pred tym nikdy neskušal 4 motion,hovoril som si načo mi to je ked byvam na rovine a do kopcov nejazdim,no teraz ako ho mam už by som som auto bez toho nekupil,Sedi to na ceste v zakrutach to nevynaša a teraz ked bol sneh tak žiadne prešmykovanie a klzanie,som velmi spokojny aj s motorizaciou a aj s 4 motion.
VW T5 2,0 103kW 4motion 2010

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 10. úno 2017 13:43 #173836

  • vwbrzda
  • Avatar uživatele vwbrzda Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Tak tady mají dlouhýho Multivana v kompletní výbavě a ten interiér, to je radost. Oproti Caravelle opravdu flexibilní. Děti tam vběhly a hned si chtěly ustlat a lehnout. Ale je BiTDI, takže nebrat, co? :-) Respektive, dá se před koupí nějak zjistit, zda třeba tenhle konkrétní kus má motor v pohodě?

www.dasweltauto.cz/Car/1056137/volkswage...-bitdi-4motion-132kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Multivan nebo Caravelle? Motor? Výbava? 10. úno 2017 13:51 #173837

  • vwbrzda
  • Avatar uživatele vwbrzda Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
A ještě jeden dotaz na majitele krátkých Multivanů, kteří mají pasažéry na všech třech řadách sedadel - kolik vám zbývá z kufru? Dá se takhle reálně odjet na dovolenou bez vozíku či boxu na střeše? Krátký Multivany by mi dost rozšířily záběr, takže bych asi něco ke koupi našel dost rychle.

A ještě jeden dotaz na majitele starší motorizace 2,5 TDI - jak jsou na tom tyhle motory oproti 2,0 TDI 103kw co se týče spolehlivosti a životnosti? Koukám jen na 2010 a novější, ale kdybych to rozšířil tak o dva roky dozadu, zase se hodně zvětší nabídka.

Díky za pomoc!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.240 sekund

Login