Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - šoupačky - porucha otevírání

T5 - šoupačky - porucha otevírání 28. říj 2009 10:13 #26268

Mám novou závadu. Již jsem se tady někde o ní zmiňoval, ale nemohu ji nalézt.

Pokud se venkovní teploty blíží nule, nejdou mi otevírat šoupačky na obou stranách zevnitř, při dalším poklesu teploty ani z venku. Jednou mi byl na záruku měněn mechanizmus dveří, ale závada se po čase objevila zase.
Závadu způsobuje zatuhlý mazací tuk na jakési kladce, jež napíná lanka mezi klikami a zámky. Tuto kladku je nutno vyčistit benzínem a následně promazat netuhnoucím mazivem.
Dveře je nutno vymontovat. Pro zajímavost připojuji foto. Bohužel kladka není vidět.[attachment=0:2hndlhes]<!-- ia0 -->oupačky Multivan.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:2hndlhes]
Multivan 128kw
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 28. říj 2009 23:16 #26418

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Proboha, to se musejí celé vysadit? :shock:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 14. lis 2009 03:30 #27738

  • dive1
  • Avatar uživatele dive1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 187
  • Obdržená poděkování 1
No neviem kde to presne myslis medzi klikou a zamkem ale ked som opravoval mechanizmus zamku dvere som nemusel davat dole!. Priznavam ze je to pohodlnejsie ale urcite pracnejsie!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 24. pro 2009 15:26 #31445

Jsi zřejmě velmi šikovný, ale v tomto případě to bez sundání nešlo.
Multivan 128kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 26. pro 2009 08:46 #31508

  • dive1
  • Avatar uživatele dive1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 187
  • Obdržená poděkování 1
Ak das dole tapec tak sa dostanes ku vsetkemu a tapec ide dat dolu aj bez demontaze supaciek.Viem si poradit s mechanikou z elektroniky velmi malo ale nieje to ziadny kumst.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 23. led 2011 07:47 #62129

  • maros
  • Avatar uživatele maros
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0
Chcem sa ešte opýtať posuvné dvere v pravo niekedy ked zatváram zajdu do jednej tretiny a vrátia sa späť niekedy sa to opakuje aj niekoľko krát za sebou a potom zase idu v pohode. Mám pocit ako keby sa pri zatvaráni trochu rozkolísali a tvária sa že je tam prekážka a hned sa otvoria.
VW Transporter T4 2,5 TDI Syncro bohužiaľ predané
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 23. led 2011 08:00 #62130

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Koukni, jestli nemáš nějaký bordel v drážce spodního pojezdu. Moji hoši si teď v zimě poctivě okopávají boty od sněhu, aby mi nezas :-AD(A koberečky. Za to je tímto chválím, ale pak vymetám kamínky právě z té drážky :mrgreen:
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 25. led 2011 17:03 #62376

  • medak
  • Avatar uživatele medak
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0
Taky mam malý problem. Boční šoupačky se zajišťují zobáčkem na spodním závesu, ale letošní zima zřejmě zapůsobila na ovládací lanko a vůbec se nevrací a tudíž zobák nedrží dveře v otevřené poloze. Zkoušel jsem rozvolnit WDčkem na konci bowdenu, mazat atp., ale nepomáhá to. za pár dní je to stejné.
Máte někdo zkušenost s touto drobností ? ptám se dřív, než budu rozebírat dveře a třeba zbytečně. Díky za info
VW Multivan T5 UNITED

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 25. led 2011 17:38 #62385

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
taky mi to vždycky zatuhávalo na začátku zimy...ale jenom jsem to dole prostříkal teflonovým sprejem Weldtite TF2 (asi něco jako WDčko) , parkrat protahal, a znova a znova...a nakonec jsem to pomazal vazelinou (nesmí zamrzat)...a od té doby bez problémů... možná to zkus mazat někde v garáži nebo za plusových teplot a předtím to třeba očisti....možná to máš zanesený bordelem a zatuhá ten bordel...zkus a uvidíš


.... a ještě dotaz trochu bokem. na tvojí fotce máš pohled zespodu na tvoje Tčko, ty liťáky jsou co nabízí na aukru? jak jsi s něma spokojenej, popř. pasuje to dobře na T5ku? po nějakých se dívám a tyhle jsou mi povědomé...kdyžtak pošli aji nejaky foto...diky
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 26. led 2011 00:27 #62462

Ja resim ze se mi pri mrazech neodemyka zamek na levych soupackach :( Nechci je rozebirat kdyz to vidim :( Pri vyssich teplotach je to dobre ...
Poslednich 14 dni mi prave soupacky pri jizde hodne neprijemne vrzou - elektricke - jsou dovrene, ma nekdo tip jak to odstranit? Je to hodne neprijemne a brzy je asi vykopnu :lol: Je mozne ze uz se to nekde resilo a nechci zakladat nove vlakno, tak se ptam tady kdyz se resi soupacky ... ;)
Chiptuning, diagnostika, servis Téček, měření výkonu, odstranění DPF.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW prodán
Audi Q7 4.2TDI
Audi TTQ 165kW
Yamaha YZF-R1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 26. led 2011 21:52 #62603

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Namaž glycerinem nebo silikonem těsnění okolo dveří, ale i zevnitř - tam, kde je na kastli. Mělo by to pomoci..................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 26. led 2011 22:11 #62612

Zitra zkusim, dekuji :)
Chiptuning, diagnostika, servis Téček, měření výkonu, odstranění DPF.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW prodán
Audi Q7 4.2TDI
Audi TTQ 165kW
Yamaha YZF-R1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 29. led 2011 09:44 #62906

  • medak
  • Avatar uživatele medak
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 22
  • Obdržená poděkování 0

rudaT5 napsal: taky mi to vždycky zatuhávalo na začátku zimy...ale jenom jsem to dole prostříkal teflonovým sprejem Weldtite TF2 (asi něco jako WDčko) , parkrat protahal, a znova a znova...a nakonec jsem to pomazal vazelinou (nesmí zamrzat)...a od té doby bez problémů... možná to zkus mazat někde v garáži nebo za plusových teplot a předtím to třeba očisti....možná to máš zanesený bordelem a zatuhá ten bordel...zkus a uvidíš


.... a ještě dotaz trochu bokem. na tvojí fotce máš pohled zespodu na tvoje Tčko, ty liťáky jsou co nabízí na aukru? jak jsi s něma spokojenej, popř. pasuje to dobře na T5ku? po nějakých se dívám a tyhle jsou mi povědomé...kdyžtak pošli aji nejaky foto...diky


díky za tip, lanko je krásně čistý, takže borbel nemrzne, ale ten teflonovej spray zkusím ...
.... kola z Aukra nejsou, jistě jsou od http://www.autokseft.cz/p-103334/Alu-ko ... -ET35.html a auto jsem s nima už koupil. Žádnej problem není, snad jen to, že rozměr není v TP, ale pokouším se to nyní řešit, abych dostal TÜV a nechal je zapsat. Samozřejmě míra komfortu s vetším kolem klesá, ale nic dramatického a kdo řeší vetší kola je s tím jiste smířen. Zapomněl jsem zmínit, že tam musí být jiné šrouby.
Fotky přikládám, snad Ti to pomůže v rozhodování, protože na autě vypadají slušně 8-)
VW Multivan T5 UNITED
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 29. led 2011 10:12 #62909

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
jojo, diky. měl jsem na mysli tohle, ale to je to samé, jen levnejsi;-) ( http://aukro.cz/alu-kola-bmw-vw-t5-merc ... ml#gallery )

...nemyslel jsem bordel na lanku, ale zasranej dole ten mechanizmus (ten čep s tím háčkem, kterej se tim lankem tahá )...zkus a uvidis:)
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - šoupačky - porucha otevírání 19. čen 2011 14:24 #74838

Dobrý den.
Mám malej dotaz. Nevíte někdo, kde by se dalo sehnat el. otvírání posuvných dveří. Levé dveře choděj bez problémů, ale na pravých mám asi stržený nějaký to namotávání lanka, protože motorek vzadu vrčí, ale když otevřu dveře ručně, tak to ocelové lanko se nenamotává. Tak bych to chtěl celý vyměnit, ale nemůžu to nikde sehnat. Nebo pokud to někdo opravuje, jen lepší. Zatím se snažim najít jiné řešení, než pujdu do vw.
Předem děkuji...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.207 sekund

Login