Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 závady / neplánované výměny

T5 závady / neplánované výměny 10. bře 2011 22:03 #67754

Pokud ti bliká kontrolka žhavení znamená to závadu.Napíchnout na diagnostiku a vyčíst,co po tobě autí chce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 11. bře 2011 19:42 #67828

Dnes jsem byl pozván do servisu k novému nakódování jednotky HF - tedy handsfree a stropního ovládacího tlačítka. A ejhle, dneska se nepovedlo. K tomu jsem reklamoval málo svítící pravé osvětlení SPZ a odstávající pravou část třetího brzdového světla. A světe div se, ani na to nebyl čas.
Tak jsem se vypravil koupit progresívní LED žárovky pro osvětlení SPZ a teď jsem je vyměnil. Při té příležitosti jsem si dotáhl lištu téhož osvětlení (po roce a třech měsících pravá strana povolená #-o ) a když už jsem byl u toho rozebírání, tak jsem dal dohromady i odstávající brzdové světlo. Ale to nebude na dlouho a bude nutné ho celé vyměnit, protože pravá část toho červeného průhledného plastu nedrží úplně na černé základně. Rozebral jsem to a do třetice to zatím drží, ale ne dlouho.
Bohužel mi při zpětném nandavání horního vnitřního tapecu praskly dva pojistné plíšky - takový ty "perka" co pruží a drží v protikuse. Takže to asi nebude ani pružinová ocel, ani žádná kalená, pouze obyčejný kus plechu. Jeden se úplně ohnul a druhý zlomil. Takže paráda.
A pokud to takhle půjde dál, uvažuju o tom, že si otevřu vlastní servis :lol: :o
A rovnou se omlouvám, pokud jsem to měl dát jinam. Ale já to považuju za závadu. :-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 11. bře 2011 21:52 #67862

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Asi není co dodat............... #-o #-o #-o
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 11. bře 2011 22:18 #67873

Honza_k :arrow: až mi je z toho smutno, páč stojím každou nohou na jedné strany barikády :(
Na druhou stranu mě těší, že přímá konkurence mého zaměstnavatele je horší jak Náš tým.
Možná by tedy nebylo na škodu pro případné další zájemce autorizovaného D:_)1 servisu uvéct kdo že se ti dnes na to Tvé auto tak pěkně s prominutím vyfláknul D:_)7
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 12. bře 2011 07:56 #67908

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Jistě by bylo vhodné uvedst kam jezdíš.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 13. bře 2011 09:01 #67958

  • Josef
  • Avatar uživatele Josef
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
Deny71: jsem na tom tak nějak stejně :-( ... a teď mi to přijde už i líto prodat když mám půlku auta zas novou :-)
T5 Multivan 128 kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 13. bře 2011 09:07 #67959

multa napsal: Jistě by bylo vhodné uvedst kam jezdíš.


Teď budu trochu "alibista", ale je to těžký i pro mě, jen tak napsat na zaď jméno jednoho ze dvou autorizovaných servisů, které v ČB jsou. Asi jsem fakt měkkej :oops: :snoty:
Alespoň jsem se podíval, jak to vypadá v zdních dveřích a kupříkladu u krycích sklíček na osvětlení SPZ jsem včera zjistil, že od výroby chybí jedno těsnění. Pod každým šroubkem má být podle ETKY jedno, a já měl jen na jedné straně. Druhá byla bez. Tak se taky dají snížit náklady asi? Gumička ke gumičce a v globále to je miliarda doma :|
I to třetí brzdový světlo jsem si dal dohromady sám a alespoň můžu být chytřejší, až zas pojedu do servisu.
No a taky jsem se o5 svezl novou Alhambrou, tak se na mne prosím nezlobte, když jméno servisu neuvedu. Ještě můj pohár trpělivosti nepřetekl, ale už moc nechybí :-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 13. bře 2011 09:57 #67961

  • Hanz
  • Avatar uživatele Hanz
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 90
  • Obdržená poděkování 0
SORRY Honza_K: dle mně jezdíš do CB Auta. Taky jsem tam kupoval jeden z D:_)1 ozů ale po zkušenostech s jejich servisem raději D:_)5 do Porsche. Tím ovšem nechci říct, že jsem v Porsche spokojen na 100%. Myslím si, že to je lepší volba.
VW Caravelle T6.1 - LONG 110KW DSG 4-motion, VW Caddy 75KW, VW Crafter 100 KW,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 13. bře 2011 15:07 #67977

Tak já jsem nechtěl uvádět servis, nicméně on v Budějcích moc výběr není a pro mě teď volba jiného servisu v době, kdy dosavadní dosud nevyřešil všechny reklamace je docela na :-AD(A
A navíc ten na Okružní se za poslední dobu také dost změnil #-o . Sice to mám zprostředkované, ale jeden můj kamarád, jejichž firma má od nich fšechno, malým Polem počínaje a ředitelskou A6 v Allroad verzi konče, bratru přes deset aut i s pravidelnou obnovou (no jasně, žádný moloch to není) a servis nebyl schopen opravit vadné čidlo ruční brzdy na obyčejném Passatu. Měsíc a půl jezdil s pípajícím a otravujícím autem a pak se zdravě nas.. a stěžoval si a ejhle, odpoledne bylo hotovo. A náhradní auto nedostal vůbec.
Takže je to těžké a já si jen tak matně uvědomuju, že jsem vlastně servis prozradil tou Alhambrou #-o

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 13. bře 2011 18:07 #67984

  • Tifone
  • Avatar uživatele Tifone
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 855
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Ták jsem byl dneska u známého v servisu a výsledek prohlídky?
Levé zadní ložisko - to jsem slyšel ale nevěděl které :-k
Lůžka stabilizátoru,tyčky stab. alias kosti a pravá tyčka řízení.

Tak zítra jdu objednat.To zase bude prda
VW T5 Transporter 2,5TDI 96kW +20%chip
Škoda Roomster 1,9TDI 77kW - 6ti rychlostní +22%TDIchip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 22. bře 2011 07:56 #68666

  • Tifone
  • Avatar uživatele Tifone
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 855
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 3
Tak opraveno vwše za 5500Kč + práce.Ale ťuká to v nápravě dál sice jen tak slabě ale občas to klepne.Takže jasná věc = vůle na řízení.Ale na to zatím peču nejsem Onasis :-"

Jo a pánové kdo hodně jezdíte v zimě tak si zkontrolujte brzdy.
Hlavně teda zadek.Strašně rádo to "zatuhne" na těch čepech co na nich plave třmen.Měl jsem obě strany nic moc,teda spiš nic než moc.A to se loni v pozdním létě brzdy dělaly a mazaly a ták :-k
VW T5 Transporter 2,5TDI 96kW +20%chip
Škoda Roomster 1,9TDI 77kW - 6ti rychlostní +22%TDIchip

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 23. bře 2011 08:51 #68816

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Jo tak to zatuhnutí třmenu je známá věc a nejen u T5, ale všeobecně. Osobně je tak 1x za rok rozeberu, vyčistím, promažu lůžka grafitem a jede se vesele dál :)
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 23. bře 2011 09:33 #68818

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
jj u T5 jsou stavitka ještě nachylnějši než T4. Je to tim že u T4 se da potočit stavitkem bez rozdělani paken a tim je trochu rozchodit.Toto se snažime při každe operaci na zvedaku. Zabere to jen 2-5 min a ušetři to zakaznikovi spoustu problemu a financi. U T5 je voditko fixovano svym tvarem tak ře nejde protočit na pakně bez demontaže dolu proto tato opatřeni nejdou aplikovat. Mam jednu T4 kde jsme udělali vnitřni pouzdra z Bronzi a voditka z nerezu.Mělo by to byt nesmrtelne ale zatim to jezdi jen 2 roky cca.A cenově se to asi taky zatim nevyplaci. :lol:
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 20. dub 2011 22:49 #71617

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Po 40tkm a servisu něco vzadu piští a nejsou to myši. Není to pořád, ale sem tam a nejen při brždění. Co to je?
Jinak jezdí a jezdí, žere a žere :) Spokojenost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 závady / neplánované výměny 21. dub 2011 22:17 #71677

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Mě to piští taky, ale na T4. Podle mě to jsou gufera na ložiskách zadních kol. Občas tam fouknu zespodu silikonový nebo teflon spray a tak na měsíc je pokoj. Podle počasí a vody na silnicích...
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.204 sekund

Login