Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Zrychlení Multivana + snížení otáček?!

Zrychlení Multivana + snížení otáček?! 06. dub 2010 23:14 #40024

  • Lekes
  • Avatar uživatele Lekes Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím příznivce Téček a jako majitel Multivana T5 V6 Highline Tiptronic 2009 mám dotaz či prosbu o radu:

Při ustálených dálničních cestovních rychlostech se motor u mého Multivana (benzínová "tři-dvojka" v automatu) zbytečně točí.

Při 130km/h je to 3.000rpm, při 170 je to už kolem 4.000rpm. Za optimum považuji při 130 rozmezí 2.000-2.500rpm, 3.000 otáček bych chtěl tak u 160km/h nebo výš. Takto mám zpřevodované jiné vozy (též větší benzíny s automatem a je to pohoda).

Prosím vyhněme se ale diskusi/argumentům o horší akceleraci (nechci zrychlení, ale ticho, nižší spotřebu + šetření motoru při USTÁLENÝCH cestovních rychlostech).

Dotaz tedy zní: je možné auto "zrychlit"? Dá se upravit zpřevodování? Stálý převod? Neřešila by problém převodovka z dieselu, která bude určitě "delší" (tedy pokud se dá použít)? Nebo nějaká zakázková úprava převodovky?

Jinak je totiž s autem velká spokojenost a mrzí mě jen to "závodní zpřevodování".

Díky moc za rady i tipy.

Lekes

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zrychlení Multivana + snížení otáček?! 07. dub 2010 00:15 #40031

  • mašlo
  • Avatar uživatele mašlo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1063
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 8
JUUU tak to ti gratuluji k dobre volbě T5 s jedinym normalnim motorem :-" :-" měl jsem tu čest se v takove svest d:_( a je to opravdu parada. ja mam T4 VR6 manual a V6 automat ale neni to trojka dvojka.Jelikož vim že se jich v ČR zatim moc neprodalo a ani součastni majitele nejsou mezi klubaky spiš bych hledal pomoc na nejakych DDR či NSR strankach možna Holansko tam je benzin z duvodu LPG taky v kurzu. Bohužel i dotyčny polak co tohoto krasavce vlastnil již ho nema jelikož trefil kance přimo na střed auta v 150km na polske (dalnici)Nikomu se nic nestalo kromě kňoura ktery behem pikosekundy sundal převodovku z motoru udelal krtinec k kabině asi 50cm a sebral komplet vyfuk s kterym za autem cca 200m usnul.Auto jsem videl na vlastni oči a vypadalo jako by mu nic nebylo ani kapota škrabaneček ale převodovka pod zadni napravou a motor v te diře mezi palubkoua a sedadly. Takže už nikdo nezisti jake mela otačky při dane rychlosti.Chtěl jsem puvodně auto koupit i po bouračce ale pojištovna rozhodla TOTALKA a znehodnotila VIN tim rozhodla :!: Jinak pořad po teto variantě pokukuji ale variace automaticke převodovky jsem zatim neřešil.Ted mě napadlo co tak USA tam jsou T5 jen automaty.Zkusim k tomu neco zjistit jilikož mě to už ted taky zajima V6 3,2 :-" nafta patři do bagru a do peca
maly servis pro VW T4 a T5, pujčovna transporter 8+1 T4
prodej dilu nových i starších T4 a T5
"pohřebiště" T4 a T5[/b]
multivan@seznam.cz
tel NOVÝ TELEFON 773 630 590
OSTRAVA !!!
Nečlen clubu
www.Transporterpujcovna.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zrychlení Multivana + snížení otáček?! 07. dub 2010 07:03 #40037

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Mašlo musím tě zklamat, ale T5 jsem ve státech neviděl ani jednu. 4ky - 2 ks, 3ky - 1ks, 2ky a 1ky - asi milion kusů. Mám pocit, že se tam vůbec neprodávaj. :-k
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zrychlení Multivana + snížení otáček?! 07. dub 2010 07:35 #40039

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
ale prodávaj se ve státech pod názvem EUROVAN

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zrychlení Multivana + snížení otáček?! 07. dub 2010 17:23 #40053

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
zkusme se držet úvodního dotazu :drunken:

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.204 sekund

Login