Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T5 - kardanka

T5 - kardanka 12. čen 2010 20:36 #44753

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
V ATC Merkur na letošním srazu (2010) jsem se mezi řečí od Karlose dozvěděl, že mi při couvnutí cinkla kardanka ... no, že jsme vůbec na toto téma začali bavit ... dneska od rána poslouchám zvláštní zvuky, a ne a ne to identifikovat ... při prudkém zacouvnutí a někdy i při tvrdším dobrždění s podřazením až do zastavení se ozve takové silové BUF BUF BUF ... něco jak prdy od "pneumatiky" (=od pneumatické sbíječky) .. nebo jak když zabufá výfuk, ale bez koncového "práskání" ... napřed jsem koukal kdo to vedle mě ... ale když je to slyšet když jsem na křižovatce sám ... tak je to jasný .... navíc spolujezdec co sedí skoro až u zadní nápravy to slyší častěji než já vepředu ... tak mám podezření, že to bude mít spojitost s kardanem ... nejvíc se mi to podaří nasimulovat, když ostřeji zastavím, a hned couvnu dozadu ...
Napadá Vás někoho co zkoušet, hledat a zkoumat? Za 10 dní mi končí dvouletá záruka :-k
(... mám loajálního pracovníka - už se nechal namačkat do té mé kleci na "tygry" a nechal se vozit přes přejezd tam a zpět, abych našel co mi v té kleci drnčelo .. tak třeba se nechá přivázat i k diferencíálu :) )
... ale teď vážně napadá Vás někoho něco?
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - kardanka 12. čen 2010 23:50 #44787

no asi možná se závadou neporadím ale jak to popisuješ,tak jsem pochopil,že to cvaknutí se ozve po změně směru jízdy - dopředu versus dozadu.Když po tom cvaknutí při couvnutí to necháš svévolně zastavit (bez brždění s vyšláplou spojkou) a pak opět prudce couvneš tak je už ticho?Vypadá to ,že je v něčem vůle a při změně směru se to jako docvakne zase na konec toho vyběhanýho...Jestli to často koupeš v blátě tak kloub na kardance?Mohlo do něj zatéct nějaké svinstvo a vydřel se...těžko takhle na dálku.

Jo a vlastně co jsem to chtěl.S tou zárukou si to pohlídej a stačí otevřít GP (garanční protokol) poslední den v záruce a pak je na odstranění vady dalších 30 dní.To ale asi víš sám...Bere se datum ze servisky u razítka datumu předání.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - kardanka 12. čen 2010 23:59 #44788

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
.. no právě ... to bláto ... tos trefil hřebíček na hlavičku
... díky za tip kvůli záruce ... to jsem přesně nevěděl #-o
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.150 sekund

Login