Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně !

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 10:01 #53797

  • tomick46
  • Avatar uživatele tomick46 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
V srpnu jsem koupil v SRN T5 Caravelle, na tacho 69570km opakuji necelých 70 tis km.
Stav vozu odpovídal tak 100-140tis, řekl jsem si že bylo firemní a asi s ním jezdili prasata. Caravellu jsem vytepoval, vymenil tlumiče a par drobností. Před dovolenou v Chorvatsku jsem navštívil oficielní servis VW at se mi v databázi juknou na pravidelné výměny. Hoším se kouknul a povídá že podle časové osy všechno sedí abych byl kkidnej, že auto bylo servisováno v značkových servisech vw v německu.
Po několika měsících jsem chtěl požádat o vydáni sevisky, neboť ji v německu při prodeji nemohli najít, tak a teď se dostávám k meditu věci. Opet značkový servis a vydání servisní knížky, zaměstnanec dorazil s papírem kolikrát byla caravelle v servisu na longlifovém intervalu a já požádal o nitroglicerín pod jazyk. 80 faktur a celkový počet naj. km 670 000 ( slovy 670 tisíc km) Nemáte nějakou radu jak podat trestní oznámení do SRN
Děkuji
Tomáš :help :help
T5 Caravelle 96kw + chip 4motion 2006 dlouhá
BMW 730 2007
VW golf 6 1,4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 11:09 #53805

  • M.Z.
  • Avatar uživatele M.Z.
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 75
  • Obdržená poděkování 0
A pak, že T5 nic nevydrží :mrgreen:
Oznámení podáš přes právníka, stejně jako na subjekt v Česku, vyzbroj se dokladama a hurá na konzultaci, nic jiného nezbývá, snad ještě nějaká média v SRN.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 13:27 #53822

To tomick46 :arrow: radu jak podat trestní oznámení do SRN ti nedám ale dám tady radu pro všechny ostatní co si chtějí udělat radost v podobě nového resp.ojetého D:_)1 vozu.Jednoduše tu historii si nechat prověřit ještě PŘED koupí a nikoliv poté.Po koupi Vás čekají jenom tahanice po soudech a další peníze utracené s tím včetně ztracených nervů.Síť autorizovaných servisů D:_)1 je opravdu hustá a v Německu obzvlášť.Poplatek za zjištění historie jestli tedy vůbec nějaký bude,je zanedbatelný...
Tuhle koupi opravdu nezávidím :(
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 19:10 #53896

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
podání trestního oznámení na podezření z podvodu je stejné jako u nás na policii,nebo LKA (kriminální policie),popřípadě státní zastupitelství dané země,německo se skládá z několika spolkových zemí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 22:16 #53971

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Pokud vím, tak tohle je v Německu trestný čin. Asi by nebylo od věci se spojit s prodejcem a sdělit mu, že hodláš celou věc předat právníkům.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 22:26 #53975

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Nojá si myslím ,že je to celé pohádka. Jelikož v DE si nikdo nedovolí stáčet tachometr a ještě o takovou cifru. To by přišel o živnost a za pár éček ,kterých dostal navíc jim to nestojí. Jinak auto s najetými 670 000 km musí být poznat hned na první pohled. On rozdíl 600 000 km je tak velíký ,že to muselo být poznat.
Asi každý z Téčkářů ví ,že si musí zkontrolovat před koupí VIN a nechat ho za pár korun prolustrovat. Určitě se tato investice rychle vrátí. Ber ,že tyto auta najezdí několik desítek tisíc za rok .

Ps. Čekám i kritiku, že jsem chytrej jako radio atd.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 22:35 #53979

Na jednu stranu te nepodporim na druhou ano...
V nemecku se bohuzel staci vic nez si vsichni mysli ...
Videl jsem auto dotazene z DE ktere melo mit 120 tis. - bylo hezke, jako nove, stav km odpovidal stavu ale auto melo skutecne 340 tis ...
Na druhou stranu rozdil 600 tis. MUSI byt opravdu nekde videt ..

Pak je jeste treti pribeh - kvuli odpisum se pridavaji ve D:_)1 kilometry aby slo auto odepsat co nejrychleji a ve finale odkoupit od leasingovky za co nejnizsi cenu ... to trestne neni, neb se VAGem da pocet km v budikach pridat bez jakehokoli specialniho nastroje - ubrat uz samozrejme ne ... No a potom to koupi nejakej helmut a stoci to zpet dolu a tim je cela kauza na svete ...
Chiptuning, diagnostika, servis Téček, měření výkonu, odstranění DPF.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW prodán
Audi Q7 4.2TDI
Audi TTQ 165kW
Yamaha YZF-R1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 22:40 #53980

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Jelikož píše ,že za Longlife má 80 faktur a auto má najeto 670 000 tak mě vychází ,že servis byl dělán každých 8375 km . Jelikož z vlastní zkušenosti vím, že longlife je po 30 000 km tak by mělo být servisů pouze cca 22. A to je další rozdíl který mě nesedí.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 31. říj 2010 22:56 #53984

No ja tvrdim ze 600 tis. km musi byt nekde videt - urcite nejsem sam ...
To musi byt znat uplne na vsem - dvere, svetla, razeni, stav motoru, chladice, podvozek, ramena, cepy, stav interieru, mozna by se daly vycist motohodiny bufika ...

Zase muj pribeh: prijel pan s Passatem, nalesteny, na budiku 130 tis. km .. ptal se mne jestli by to odpovidalo, zbezne kouknu, rikam ze by mohlo, radicka jako nova, volant jako novy .. no a pak to zaclo - volant i radicku menil pan ze to bylo uz hodne odrene, auto melo podle motorovky najeto 340 tis. km a pan za auto zaplatit hezkych 340 tis. Kc ... po dalsim ohledani se to potvrdilo i stavem vozu - kolejnice sedacek ojezdene, sedacky totalne prosezene, palubka pod vrstvou kokpitaku uplne katastrofalni, misto pro rezervu vypadalo jak kontejner zevnitr, svetla pri blizsim zkoumani hodne jeta, tlumice, ulozeni KO atd ..... proste stav je videt, to mi nikdo nevymluvi ...
Chiptuning, diagnostika, servis Téček, měření výkonu, odstranění DPF.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW prodán
Audi Q7 4.2TDI
Audi TTQ 165kW
Yamaha YZF-R1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 01. lis 2010 06:40 #53995

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
Jezdí mi sem auto,pohledově vypadá na 200 000 km,vyvoněný a má skoro 800 000 km,a další co je přijela voňavka fakt hezký téčko,na budíkách kolem 120 000 km a skutečnost 430 000 km.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 01. lis 2010 08:40 #54000

  • tomick46
  • Avatar uživatele tomick46 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
Pár dalších informací pro kontrolu:
1) Skutečně je 80 faktur , nejedná se jen o výměny po 30tis, vše bylo děláno ve značkovém servise VW, ve fakturách jsou i výměny pneu, opravy drobností atd.
2) Nebudeme si nic nalhávat, před tí jsem měl T4 a všichni víme že T5 není tak bezproblémový.
proto že byla prasklá manžeta a tukali tlumiče mě neudivilo, nechal jsem to vyměnit.
3)Na reakci , že by si v SRN nedovolili takhle brutálně stahnout tacho,no tak asi dovolili
4)Prodejce mi zapomněl !! do smlouvy o koupě dát počet najetých km, až jsem mu řekl, že je to nutnost napsal je .... Teď už vím proč
5)Nejsem uplnej debil - jako že muselo být poznat 670tis. Kamarád si přivezl T5 minulý týden a má najeto 190tis, oproti mé Caravele vypadá jako vrak.
6)Servisák co dělá pouze T4 a T5 na dotaz jestli si myslí že km odpovídaj mi řekl, že tam bude asi tak do 150tis.
7)Když jsem propočítal staří x počet km vycházi necelých 500km na den
8)Na longlifovou výměnu s tím jezdili do 2měsíců
Mimochodem pro TDIchip jedná se o tu modrou caravelu co jste mi asi před měsícem chipoval 4 motion nemohli jsme jí nabrzdit. Taky jste netipoval víc jak 150tis.
Kdo nebude i nadále věřit pošlu fotky.
T5 Caravelle 96kw + chip 4motion 2006 dlouhá
BMW 730 2007
VW golf 6 1,4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 01. lis 2010 10:30 #54008

Aha, tak to uz jsem doma ... vzpominam si - ta co zacla fungovat az na Zlicine ...
Pro vsechny: takze trochu podporim majitele, to auto opravdu nevypadalo na vic nez na 150 tis. km ani venku ani vevnitr ... tak bych volil variantu 3 - servisy pro zrychleny odpocet a odkup od leasingovky ...
Chiptuning, diagnostika, servis Téček, měření výkonu, odstranění DPF.
T5 Multivan 2.5TDi 128kW prodán
Audi Q7 4.2TDI
Audi TTQ 165kW
Yamaha YZF-R1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od TDIchip.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 01. lis 2010 10:30 #54009

  • tdiracing
  • Avatar uživatele tdiracing
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 491
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 3
Pokud budeš chtít poradi jak na to tak zavolej,soudil sem se v německu o něco podobnýho,tak vím co a jak.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 02. lis 2010 11:06 #54061

  • Rudi
  • Avatar uživatele Rudi
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 104
  • Obdržená poděkování 0

Vendys napsal: Nojá si myslím ,že je to celé pohádka. Jelikož v DE si nikdo nedovolí stáčet tachometr a ještě o takovou cifru. To by přišel o živnost a za pár éček ,kterých dostal navíc jim to nestojí. Jinak auto s najetými 670 000 km musí být poznat hned na první pohled. On rozdíl 600 000 km je tak velíký ,že to muselo být poznat.
Asi každý z Téčkářů ví ,že si musí zkontrolovat před koupí VIN a nechat ho za pár korun prolustrovat. Určitě se tato investice rychle vrátí. Ber ,že tyto auta najezdí několik desítek tisíc za rok .

Ps. Čekám i kritiku, že jsem chytrej jako radio atd.

otázkou, kde to kupoval, pokud né v originál autohausu, tak se tomu moc nedivim, turci a východňáci stáčej o 105, proto to ve velký míře prodávaj pouze na export. Pokud v autohausu, tak teď otázka, zda jakejch podmínek to vykupovali, pokud maj ve výkupní smlouvě stav tachometru 65tis., tak se jim asi moc nestane, protože pořád musej najít viníka, kdo to stočil, čili i oni byli uvedeni v omyl.

Nicméně pokud to bylo servisovaný pravidelně a lítalo to jenom dálky, tak už tam je toho tolik vyměněnýho, že by to mohlo bejt i spolehlivý :!:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

V německu mě podvedli, stočili tacho ale neuvěřite strašně ! 02. lis 2010 19:25 #54087

  • Zevl
  • Avatar uživatele Zevl
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 697
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 9
Podle mě není možné zvládnout nalítat tolik kiláků za tak málo času :!:
Teď je jen otázka, kolik by tam skutečně mělo být :?:
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.201 sekund

Login