Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T5 - long s motorem 1,9 TDI

T5 - long s motorem 1,9 TDI 19. pro 2010 17:25 #58381

• paveljp
  • Avatar uživatele paveljp Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj chlapi

Mám dotázek na téma motoru 1,9 tdi řekněme 77kw. na T5 verze long, zda na takový auto co se týká rodiných účelu (vozí děti a nákupy, občas věci na dovolenou) je dostačující nebo je slabší a 2,5 je pro tento typ vozu rozumější. Díky za názory. D:_)5
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - long s motorem 1,9 TDI 19. pro 2010 20:52 #58418

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 190
Ahoj pokud chceš jezdit po městě tak ti ta 1,9 TDi úplně stačí , ale pro dovolenou a delší jízdu po dálnicích bych volil raději 2,5 TDi a klidně i tu slabší 96KW .Já měl 2,5 TDi 96 KW v Longu a auto jezdilo dobře.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

T5 - long s motorem 1,9 TDI 19. pro 2010 21:08 #58420

• paveljp
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
No dovolená cca 2 až 3 krát za rok zbytek je ježdění v okruhu 50km s tím že jednou za měsíc se jede dál
VW Transporter 2,4 D

T5 - long s motorem 1,9 TDI 19. pro 2010 21:31 #58422

Jestli nemáš potřebu tahat vleky a tím myslím ty těžší 2000kg+ Tak dle mě ti 1,9 77kw bohatě postačí...Není to sice žádnej závodník ale pro běžnýho uživatele celkem dostačující a odvděčí se ti vcelku levným servisem.Je to těžký takhle radit na dálku ale asi nejlepší volbou je si zajít někam kde je možnost se osobně s ní svézt...Tam sám poznáš jestli je to pro tebe to dostačující ;)
S těma 2,5 to je sice jiný kafčo při svezení ale taky si to vyžádá svou daň při servisu,což si se tady asi už zřejmě asi i dočetl.
PS: i u tý 1,9 77kw se s tím výkonem nechá v rámci možností něco udělat.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T5 - long s motorem 1,9 TDI 19. pro 2010 21:43 #58423

• paveljp
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
já si na neaký žihadla moc nepotrpím zajímá mě provoz a funkčnost přez 8 let mám už druhýho T4 2,4D pouze 55kw a neztěžuju si a to používám jako pracovní 1300kg tam občas navalím a kadla kadla kam potřebuju. Samozdřejmě né štreky jen po okolí. S nažím se tady číst hodně což už mě nekam nasměrovalo atak si ještě chci rizšířit obzory kolem tech 1,9 -tek.
VW Transporter 2,4 D

T5 - long s motorem 1,9 TDI 19. pro 2010 21:44 #58424

mám T5 long s motorem 1,9tdi 77kw a děkuji bohu že je to tak...pokud tedy řešíš finance a potřebuješ auto které jezdí...pokud je ti jedno jestli auto více stojí než jede a celkové roční náklady na km se blíží ceně taxi tak jdi do něčeho silnějšího OK!
D:_)1 caravelle T5 2004 77KW
D:_)1 transporter T2a 1967

D:_)5 FORD Orion 1,8D
D:_)10 sen T1 SAMBA 23window

PRODÁM €uro platí stále
my photos:
http://kacawellavw.rajce.idnes.cz/ D:_)8 00420 774 374 555 a 0043 6648 834 1983
ČÍSLO T5 ŽIJE!!!!!

T5 - long s motorem 1,9 TDI 20. pro 2010 07:35 #58441

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
Já nechápu co máte proti 2,5 TDi .Jelikož mám již druhou 2,5 Tdi a nikdy nebyl žádný problém s autem. Auta jezdila vždy pouze na pravidelný servis a žádné další náklady nejsou. Ber pokud jezdím jako dobytek ,tak je jasné že odcházejí poloosy,svody atd. Ale pokud s tím autem jezdíš běžným způsobem ,tak je bezproblémové.Jediné co tam musím mezi servisama nalít je olej a naftu. Jinak nic neřeším. Ber ,že ta 96 KW je plně dostačující .Jede to slušně a nikdy jsem neměl žádný problém. Vždy jsem dojel tam kam měl . Auto jezdilo 4x ročně Španělsko - Praha plně naložené a nikdy ho nemusel nikdo někam odtahovat. Jasně ,že z ekonomického hlediska bude na provoz levnější 1,9 TDi .Jak jsem říkal pokud budeš jezdit do 50 km tak ti 1,9 TDi bohatě stačí.

T5 - long s motorem 1,9 TDI 20. pro 2010 17:08 #58467

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
já měl 1,9tku 77kw Multivan před současnou 2,5 96kw.....na příměstský provoz byla ta 1,9tka lépe zpřevodovaná a svezení v ní po městě kulturnější...na delší trasy,hlavně v kopcích rychleji ztrácela dech...což jsem vyřešil mírným zvýšením výkonu (cca +10%) ve dvouch fázích otáček motoru a pak už to bylo lepší.Vzpomínám na ni v dobrém.....

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T5 - long s motorem 1,9 TDI 20. pro 2010 20:14 #58487

Vendys ty patříš k tý menšině spokojených uživatelů.Buď rád,že je to u tebe tak jak píšeš.Stačil by ti jeden týden u mě v práci a změníš názor.A to mi opravdu věř.Prostě poruchovostí je ta 1,9 někde úplně jinde.Defakto vlastně tu jedinou vidím jen na pravidelných servisech.
No a po tom co zájemce tady popsal je pro něj vlastně 1,9 ideální stav.
To Karlos naprostej souhlas s tím městem =D>
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T5 - long s motorem 1,9 TDI 20. pro 2010 20:57 #58505

• paveljp
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tak zatím moc diky za info docela s e v tom začínám orientovat teť ještě na nekou normálního T5 narazit akorát jak koukám talk s longama je trochu problém. Moc díky všem za názory
VW Transporter 2,4 D

T5 - long s motorem 1,9 TDI 20. pro 2010 21:26 #58515

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
Jo dobrých longů je na trhu málo. To je nedostatkové zboží.

T5 - long s motorem 1,9 TDI 13. led 2013 20:21 #111390

Zdravím chlapi! Mám na vás dotázek. Chci koupit našemu servismanovi nějakého plechového tranďáčka. Bude vozit jen nějaké nářadí a občas přiveze nějakou mašinu. Max naloženo do 500kg. Myslíte si, že když by jsem sehnal T5 1.9 77(75) nebo 63kW, tak by to mohlo být Ok? Teď jezdí v roomsteru 1.4tdi 59kW. Je mi jasné, že spotřeba nebude taková, ale pohodlí s nakládáním bude úplně o něčem jiném. Kdyby z vás třeba i někdo nějakého takového tranďáčka prodával, tak budu rád za nabídky. Děkuji!
T5GP Multivan Highline 2.0BiTDi 132kW DSG :-)
T5 Shuttle 2.5 TDi 128kW long (150 kW)
Octavia 1.9TDi 81kW
Roomster 1.4TDi 59kW
Forman 1.3 LS 50kW
VW Brouk 1.2 (1.6 :-) )
VW Caddy 1.9 Tdi 55kW
T5 multivan 2.5 TDi 128kW 4motion

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.246 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/