Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
×

Anketa: Co koupit do 500t bez DPH

nový transporter social verze 75kw
2 3.4%
nový transporter social verze 103kw
6 10.3%
předváděcí transporter v lepší výbavě 103kw LONG
11 19%
3letá CARAVELLA s 2,5 Tdi
21 36.2%
3letý MULTIVAN s automatem
10 17.2%
T4 MULTIVAN / CARAVELLA s 300t km dovoz D
6 10.3%
nové VITO / VIANO
2 3.4%
Celkový počet hlasujících: 18 ( Urbanec, geodet, Laci, stefik, lukasch ) Zobrazit více
Této ankety se mohou zůčastnit pouze registrovaní uživatelé

Téma: pomoc při výběru T5

pomoc při výběru T5 29. kvě 2012 12:53 #98211

No ja som bol v identickej situacii. Dvaja dospely a 3 male deti a dokonca som chcel viac menej identicke auto. Objednal som short + nosic na bicykle na piate dvere. Auto som kupoval ako druhe auto do rodiny, t.j. hlavne na vylety a dlhsie cesty. Moje dovody:
- subjektivny: long sa mi nepaci
a teraz tie objektivne:
- prilis dlhy a s tym spojene problem s parkovanim v meste, plus chcem vozit so sebou bicykle a s nosicom na bicylke by to snad malo uz 6m (vozit 4 bicykle v aute + batozina je podla mna nerealne aj v longu)
- ten motor 2.0 + DSG (a este k tomu 4motion) mi pride uz na hrane na taketo auto, takze pridat mu hmotnost este predlzenim karoserie mi prislo uz moc
- horsia dynamika, vacsia spotreba a realne by som ho vyuzil 1x v roku

Ja to robim takto:
- dlhsie dovolenky 1-2x do roka ideme aj tak len 5 takze, stredne sedadla von, lavica dopredu a kufor je obrovsky + bicykle na 5 dvere
- kratsie vikendove cesty, kde beriem aj babku/dedka zvladnem aj s mensim kufrom

Long ma podla mna zmysel len ako ho realne vyuzijes, t.j. je vas viac ako 5 alebo v tom aute planujes kempovat...

Dalsia vec (teda moj osobny nazor), na DSG a 4motion sa realne caka 6 a viac mesiacov (ja som cakal 6 a co som sledoval fora v nemecku aj tam to bolo podobne), takze mi pride nerealne zohnat taketo auto jazdene 1-2 roky stare. Ak si uz niekto nan pockal, tak ho asi nebude po roku menit (ono ani velmi nie je zaco, Viano v 4x4 je otrasne), leda ze by to bol nepodarok, ktory sa stale kazi a chce sa ho zbavit ... (alebo budes mat stastie/znamych a bude to z neplateneho leasingu).
VW T5 GP 2011

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 29. kvě 2012 13:08 #98215

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Zevl:
To je hodně individuální a asi rozhoduje i to,kolik máš aut.
Když Longa skutečně využiješ,není důvod ho nekoupit.
Když máš Long,tak napiš,zda bys nešel příště do zvedací nebo zvýšené střechy :?:
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.

pomoc při výběru T5 29. kvě 2012 15:16 #98219

  • Mates
  • Avatar uživatele Mates
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 3196
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 2
Longa jsem kupoval z pracovních důvodů a teď si nedokážu představit mít auto menší. Nikdy jsem neřešil problém s věcmi a výborně se v něm spí. S parkováním jsem neměl nikdy taky problém. Kam se vejde osobák, tak se vejdu taky, jen má maličko větší rejd, ale to řeší jedno popojetí dozadu a dopředu. V mém autě se vezlo 6 kol + bagáž pro 5 lidí, včetně 2 sudů piva a 6 kartónů s vínem a jelo v něm 5 dospělých chlapů do Chorvatska. ( Nebojte, já to nebyl. Já bych na kolo nesedl, jen jsem to půjčil kamarádům, protože se jim to do kraťasa prostě nevešlo, i když měli rakev :lol: ). Každý si musí tuto otázku zodpovědět sám co využije. Já vozím 4 m koberce a do mého auta se vejdou a zavřu dveře, což u krátkého nehrozí a proto jsem ho koupil a nemusel o tom ani přemýšlet.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 30. kvě 2012 11:42 #98272

  • Zevl
  • Avatar uživatele Zevl
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 697
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 9
Auto1: Do zvedačky bych určitě šel, děcka už budou za chvíli větší a prostor na spaní by se hodil. Zvýšená střecha se mi líbí, že je zevnitř víc místa, ale zvenku to vypadá podivně. Mám sice aut víc ale stejně jezdím hlavně Téčkem a druhým je nouzovka, když je miláček nachlazenej.
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 30. kvě 2012 13:45 #98274

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
To je přesně ono,zvýšená střecha vypadá podivně,to je lepší nízký Crafter,a zvedačka je super,akorát že je tak drahá že ji skoro nikdo nemá.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.

pomoc při výběru T5 01. čen 2012 22:05 #98480

  • T5HI
  • Avatar uživatele T5HI
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
Diky vsem za nazory, nakonec zvitezil LONG. Chybi mu ve vybave pouze 3 veci:
1) tazne zarizeni (ve znackovem servise necham dodelat za 15 000)
2) zatmaveni skel
3) audio konference Mate nekdo zkusenost s dodatecnou montazi???? (preferoval bych originalni)

Jak je to s maximalnim zatizenim tazneho zarizeni, kdyz mam bezny ridicak na os. auto. Casem bych si mozna pujcil obytny prives.

Jezdite tak nekdo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 01. čen 2012 22:16 #98483

  • Kamca
  • Avatar uživatele Kamca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 2
Bez E můžeš do 3,5t komplet souprava max.
132kW BiTDI 4 motion,DYNAUDIO,W ebasto,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 07. čen 2012 01:38 #98788

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Není to tak. Bez E můžeš za tažné vozidlo připojit vlek do jeho celkové hmotnosti max 750Kg.
S E můžeš za tažné vozidlo připojit vlek do celkové hmotnosti, která je daná dle TP. Platí ale omezení dle TP celkové hmotnosti soupravy.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 07. čen 2012 07:37 #98794

  • Kamca
  • Avatar uživatele Kamca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 2
Láďo tady to máš černé na bílem, pořád do okola omílaná věc.

<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/download/fi...hp?id=1650&mode=view ">download/file.php?id=1650&mode=view<!-- l -->
132kW BiTDI 4 motion,DYNAUDIO,W ebasto,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 07. čen 2012 07:40 #98795

  • Kamca
  • Avatar uživatele Kamca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 2
Tady máte celé vlákno tam to probírejte.
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.p...5%99%C3%ADv%C4%9Bs+e ">viewtopic.php?f=10&t=650&hilit=na+p%C5%99%C3%ADv%C4%9Bs+e<!-- l -->
132kW BiTDI 4 motion,DYNAUDIO,W ebasto,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 12. čec 2012 11:10 #100439

  • Jarin
  • Avatar uživatele Jarin
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 159
  • Obdržená poděkování 0
Prosím o radu někoho znalého, chtěl by jsem koupit T5 Caravellu (samozřemě ne novou) a rozmýšlím se jestli jít do klasiky 2.5 96-128kw nebo si něco připlatit a jít do faceliftu s 2.0 103kw. Jáke máte zkušenosti starý 5-ti válec versus nový 4 válec.
Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 12. čec 2012 14:34 #100447

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Tohle sleduju celou dobu co 2.0TDI začali prodávat a zatím to vypadá tak,
že to je volba financí,
poměru cena/stáří
a nebo toho,jak se Ti s tím jezdí,tak si to vyzkoušej a porovnej.

Protože co se týká poruch,tak je 2.0TDI moc mladá na závěry a všichni čekáme,jak bude startovat pátou šestou zimu,atd...
Protože (jiné) pětiválce v A6 startovaly i v -5 na brnk bez žhavení,a v T5 už u pětiválce- když máš žhaviče špatné,tak to startuje mizerně a celkově to je motor,o který musíš pečovat a zejména vědět jak,
jinak budeš nadávat a hlavně musíš koupit něco v šusu,
protože dávat do kupy nějaký šrot znamená statisíce za opravy...
Ale když je ten motor v koncici,je zlatý a nedám na něj dopustit.Tahá jako bejk a za 8-9litrů,krása.

Jednou budeme všichni jezdit v 2.0TDI ale zatím na to nemá "nikdo" ani diagnostiku,a jezdit do autorizáku s ojetinou je jen pro velmi odvážné jedince :D

Osobně bych ale na delší trasy vybíral také z těchto dvou motorů,protože 1.9TDI je perfektní motor-ale do města a meziměsto, né na dálnice.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 12. čec 2012 15:54 #100454

  • Jarin
  • Avatar uživatele Jarin
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 159
  • Obdržená poděkování 0
Je to asi takhle auto si chci dovézt z Německa, koukal jsem na Caravelly 2.5 96kw najeto 150-200 tis km cena je cca 10.000 - 13.000 eur. A taky jsem kouknul na Caravelly facelift 2.0 103kw najeto 180-240 tis km a tam je cena cca 13.000 - 15.000 eur.
Tak teď sonduju jestli se vyplatí připlatit a jít do faceliftu.
Jak moc rozdílný jsou například spotřeby ??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 15. čec 2012 17:28 #100591

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
O spotřebě se píše zde a na str 27 jsem napsal takovou tabulku: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?t=597&f=8 ">viewtopic.php?t=597&f=8<!-- l -->

Ještě se můžeš podívat na spritmonitor.de a tam si vyfiltruj detailně to,co potřebuješ.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

pomoc při výběru T5 18. čec 2012 17:07 #100743

  • AFish
  • Avatar uživatele AFish
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Ahojte.
Jsem tu novacek, tak me snad neukamenujete spatne zarazenym dotazem :help
Rozhodl jsem se pro VW T5 a uz se asi dva mesice koukam po bazarech, ctu fora, zkusenosti atd... Prijde mi ale, ze mam presto dost zkreslene vnimani, protoze na ceskych bazarech to vypada z 90ti % na podvody a na nemeckych serverech jako mobile.de a autoscout se to taky hemzi nejakymi padelky (nechal jsem si polsat par VIN cisel a nechal proverit a byly to nejaky bouracky). Tak furt poradne nevim, kde je realita :-)

Co si myslite, ze se da za +/- 300tisic sehnat? Resp. co je nejrozumejsi volba?
Je mi celkem fuk, jestli to bude Trasporter, Caravelle, nebo Multivan. Jde mi hlavne o dobry technicky stav, bezpecnost atd nez par calouneni navic. Rad bych si ho nechal na delsi dobu. Hledam kratkou verzi, pro pasazery (tzn 7-9 mist), idealne 2,5 TDi.

Diky moc za tipy a nazory :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.220 sekund

Login