Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Zimní starty pří víc jaik -10

Zimní starty pří víc jaik -10 12. úno 2012 14:56 #91000

  • vw t4
  • Avatar uživatele vw t4
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 111
  • Obdržená poděkování 0
Tak dnes ve 3:00 mi to nechytlo :o
Renault Master 2,5 D
Škoda Felicie 1,9 D
VW Transporter 1,9 TD

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 12. úno 2012 19:50 #91009

  • Jouda
  • Avatar uživatele Jouda
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 205
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
tak dnes jsem po tydnu potřeboval vyrazit, po dvojím nažhavení, který trvalo vcelku dost dlouho, jsem otočil klíčkem a starter se líně pootočil, takže jsem ho přestal trápit, přistavil druhý vůz a přes kabely to chytlo hned, takže baterka mi v těch mrazech nějak dělá asi pápá :x
Hodil jsem to pak asi na 3 hoďky na nabíječku, tak uvidím, zda to na zítra stačilo
VW T5 2006 1.9 TDi 77 kW
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 12. úno 2012 20:35 #91018

tak chytá bídně :( ve středu dávám do servisu na výměnu žhaviček, mám tam ještě origo (r.v.2006 najeto 280.tis km) . Jediné co pomáhá nastartovat je aditivum vif opravdu je to velký rozdíl s aditivem a bez. beru naftu i v Německu a stejně to na ní bez aditiva chytá na prd.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 13. úno 2012 07:17 #91035

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Mě po zprovoznění nezávislého topení chytá na otočení. Ráno zapnu na 10 minut topení a Multivan naskočí hned. Bez zapnutého topení se trápí.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 13. úno 2012 21:26 #91105

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 27. lis 2012 19:40 #108042

  • paveljp
  • Avatar uživatele paveljp Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 296
  • Obdržená poděkování 1

paveljp napsal: Tak čau všem tak mám tady slova do pranice. Jak užjsem zakládal tohle vlákno sychroval sem se před véletem d:_( do -25, samozdřejmě sme předčasně zpátky tak hned píšu poznatky. :-k první noc průměr -23, ráno kolem 10 hod. -18,5 na autě, start stylem kouřových signálů cca na po 6-stý začlo kuckat ale točím dál a pak zaplať ty nahoře to začlo jak už tu někdo psal jedno po druhým naskakovat a naštěstí zážeh a hurá jedem. D:_)11 Samozdřejmě další starty ok. =D> Auto stálo cca 20hod. Druhá noc to stejný neco kolem -23, kolem 10 hod -15 na autě auto stojí cca 20hodin na mrazu a stejná situace. šedýho dýmu kolem auta jak na válečné stezce a cca na 5-tý nažhavení a točení to laplo.Ještě podotknu nová modrá Varta :-" (děkuji že točí jak hlópá) nafta verva zimní a trošinku aditiv z Likvid od Moly. No a teť by mě zajímalo co se přihodilo že se nechtělo, špatný žhaviče, nebo nekvalitní nafta.


Zdravím kluci chtěl bych zde podat poznatek na téma které sem zde umístil, blíží se zima, čekala mne výměn aoleje a filtrů a při té příležitosti sem chtěl kontrolu žhavičů, jenže jak na BOSCHu tak i na VAG žádná chyby kontrola žhavižu vše ok tak si lámu hlavu jak teda při mrazech -10a více na horách startovat vis víše jak se to dělo
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 27. lis 2012 20:38 #108050

  • Padre
  • Avatar uživatele Padre
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 85
  • Obdržená poděkování 1
Já osobně startuju ve velkých mrazech stylem: Nejdřív krátce zastartuju bez žhavení aby se pohnuli písty,potom rozsvítím dálkový světla tak na jeden a půl minuty aby se probrala baterie,vypnu světla,dvakrát po sobě nažhavím a na první běží (samozřejmostí jsou funkční žhavičky),dělám to takhle léta a bez problémů startuju v mínus dvaceti ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 27. lis 2012 20:51 #108053

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
dělám to stejně, jenom o puštění světel na probrání baterie slyším poprvé :-k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 27. lis 2012 21:30 #108057

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292

paveljp napsal:

paveljp napsal: Tak čau všem tak mám tady slova do pranice. Jak užjsem zakládal tohle vlákno sychroval sem se před véletem d:_( do -25, samozdřejmě sme předčasně zpátky tak hned píšu poznatky. :-k první noc průměr -23, ráno kolem 10 hod. -18,5 na autě, start stylem kouřových signálů cca na po 6-stý začlo kuckat ale točím dál a pak zaplať ty nahoře to začlo jak už tu někdo psal jedno po druhým naskakovat a naštěstí zážeh a hurá jedem. D:_)11 Samozdřejmě další starty ok. =D> Auto stálo cca 20hod. Druhá noc to stejný neco kolem -23, kolem 10 hod -15 na autě auto stojí cca 20hodin na mrazu a stejná situace. šedýho dýmu kolem auta jak na válečné stezce a cca na 5-tý nažhavení a točení to laplo.Ještě podotknu nová modrá Varta :-" (děkuji že točí jak hlópá) nafta verva zimní a trošinku aditiv z Likvid od Moly. No a teť by mě zajímalo co se přihodilo že se nechtělo, špatný žhaviče, nebo nekvalitní nafta.


Zdravím kluci chtěl bych zde podat poznatek na téma které sem zde umístil, blíží se zima, čekala mne výměn aoleje a filtrů a při té příležitosti sem chtěl kontrolu žhavičů, jenže jak na BOSCHu tak i na VAG žádná chyby kontrola žhavižu vše ok tak si lámu hlavu jak teda při mrazech -10a více na horách startovat vis víše jak se to dělo


VAG ti špatné žhaviče neodhalí. Taky jsem trápil různé diagnostiky, nikdo nic nehlásil a z 5ti žhaviček chodila jen jediná. A to to i v -10st chytalo skoro dobře..............

O "probuzení" baterky v mrazech náhlým rychlým odběrem skutečně za předešlého režimu hovořila Auto - moto - revue. Od té doby jsem ale o tom už nikdy neslyšel.

To Padre: Dálková světla na minutu a půl? 90 sekund? To myslíš vážně? To je hrozná doba - to mi nepřijde jako moc dobré. Zkus schválně na tuto dobu zadržet dech................. ;)
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 27. lis 2012 21:38 #108059

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25

lada t5 napsal: O "probuzení" baterky v mrazech náhlým rychlým odběrem skutečně za předešlého režimu hovořila Auto - moto - revue. Od té doby jsem ale o tom už nikdy neslyšel.



děkuji pamětníkovi za vysvětlení :goodman:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 27. lis 2012 21:56 #108060

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Jo, tohle si pamatuji. Ale co bylo včera - to nevím. :(
To má nějaký název, že? :lol: A ten si také nepamatuji..................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Zimní starty pří víc jaik -10 28. lis 2012 17:20 #108081

  • paveljp
  • Avatar uživatele paveljp Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 296
  • Obdržená poděkování 1
no tudíž jak čtu bude nevyhnutelné jeden po druhým překontrolovat nicméně, asi je nutný rozebrat celej předek aby se dalo dostat na ty žhaviče.
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.192 sekund

Login