Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: 2. baterie a kódování BSM

2. baterie a kódování BSM 14. úno 2019 07:57 #190620

• manerák
  • Uživatel
Zdravím všechny, dodělával jsem do svého Multivanu 2. baterii, podle originál schématu a po startu se nesepne odpojovací relé.
Neví někdo který byte v BSM přepsat, aby to jelo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

2. baterie a kódování BSM 06. bře 2019 21:07 #191026

• manerák
  • Uživatel
Zdravím všechny, problém vyřešen. Pokud bude někdo řešit dostavbu druhé aku originál způsobem, tak je problém s kódováním BSM a neumí ho odstranit ani v autoriz. servisu, protože je to zvýšení výbavy a neuvolňují kódování a parametrizaci. Bez nakódování se nesepne plus na odpojovací relé. Našel jsem človíčka co to umí a je asi jediný v republice a nechá si to zaplatit, ale funguje vše. Jen pro upřesnění, jde o T5 Multivan 2015 se start stop a rekuperací, tak řešení přes neorigo napěťové relé nebude moc dobře fungovat, díky kódování typu aku. Píšu to jako info, kdyby do toho chtěl někdo jít jako já.

2. baterie a kódování BSM 07. bře 2019 15:58 #191036

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Nemazte mi ucet bez upozorneni..
  • Obdržená poděkování 1
Pro nas neznale - co je BSM a co je tam teda potreba nakodovat?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

2. baterie a kódování BSM 07. bře 2019 18:34 #191041

• manerák
  • Uživatel
BSM je ř.j. palubní sítě, dříve známo jako el. centrální rozvod a kóduje se právě to aby jednotka sepnula odpojovací relé.
Dále je potřeba nakódovat akumulátory, aby ř.j. věděla o jejich stavu a podle toho upravovala dobíjení. U start stop je systém rekuperace el.energie a výkon alternátoru je řízen po sběrnici. Proto varianta s napěťovým relé není moc košér. Když to není správně, tak se stává, že po výměně odejdou nové aku.
Vygenerováno za 0.171 sekund

Login