Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 21. čec 2010 21:38 #46945

• tomvi
  • Uživatel
Ahojte,
mam Multivana T5, r.v.2008, 4x4 highline, chci si ted dodelat druhou baterii ktery tam puvodni majitel nedal od novoty /nechapu :-( /
Koupil jsem si relatko na dobijeni baterky:
http://www.lit.cz/electronic/oddelovac.html

a ted resim jak to nejak inteligentne pripojit a jak umistit druhou baterii pod sedadlo ridice. Nasel jsem tam spoustu kablu, konektrou, pojistek a dokonce nezapojenych konektoru pripravenych kdovi k cemu? Nemate nekdo zapojeni toho bastlu co je pod sedlem? Schematko by bylo uplne idealni!

Taky bych ocenil shcematko elektriky pod sedlem spolujezdce - tam je CD changer + zesilovac... Chtel bych ten zesilovac pripojit prave na tu druhou baterii + samozrejme pridavne vzduchove topeni + lednicku + zasuvky vzadu v kufru.

A druhy dotaz, poradite nekdo jak sikovne upevnit baterku pod sedlo?

Diky za tipy
tomas
VW Multivan T5 2,5 TDi, 128 kW, 4Motion - Highline
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 21. čec 2010 23:45 #46956

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Přijde mi divné, že High line s touto výbavou nemá druhou baterku již ve standartu.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 22. čec 2010 07:46 #46960

• tomvi
  • Uživatel
Jo, me taky, mam tam vzduchovy podvozek, 18" kola primo z fabriky, Xenony, tazne... ale tu podelanou baterku a bufik tam nenechali namontovat. :o

Potrebuju to zapojeni, chci na tu druhou baterku dat i zesilovac a cd changer....

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 22. čec 2010 08:07 #46961

• Transportérák
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 21
Řekl bych,že tohle je asi tak páté téma ohledně druhé baterky :roll: Zkus to tu prohledat a je tady toho o druhých baterkách opravdu dost.Včetně schémat atd.
Jenom jestli tam chceš připojit zesilovač,většinou mají veliké odběry(poznáš jakou má pojistku) tak ti origo zapojení bude k ničemu,páč je propojení řešeno cca 6mm2 průřezem kabelu a cca 60A pojistkou.Ta bude první co se ti spálí až ten zes pustíš při sepnutém relé pro propojení obou baterek-tedy po startu resp.zapnutí zapalování...
Buď řeš propojení baterek dimenzované na veliké proudy řekněme průřez cca 20mm2 a vejš a nebo na hudbu tahej kabel až od té motorové baterky a tuhle nech na to topení apod...Toť má rada ;) PS:hlavně vše jistit adekvátníma pojistkama :!:
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 22. čec 2010 08:16 #46963

• tomvi
  • Uživatel
Ten zesilovac tam je taky uz z fabriky, takze je pripojeny na startovaci baterku. To moje reseni druhe baterky je udelano tak, ze druha baterka je uplne oddelena od palubni site a je pouze dobijena alternatorem ve chvili kdy je startovaci baterie uz dobita. Chci na ni pripojit lednicku, bufik, a prepojit ten zesilovac abych si mohl v kempu poslouchat muziku bez strachu ze rano uz nenastartuju. Pod sedlem spolujezdce je CD changer + zesilovac a k nemu milion kabelu. Rozhodne tam nevede zadny silnejsi kabel, to jsem vcera prozkoumaval, takze se neda logicky vyvodit co je napajeni. Proto shanim schema zapojeni.
A ohledne te druhe baterky potrebuji snad jen poradit, jak ji tam mechanicky umistit (upevnit).

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 22. čec 2010 08:25 #46964

• Transportérák
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 21
No právě,že to je vše z fabriky zapojený od předu.Až začneš na tu druhou baterku tohle vše přepojovat,je třeba si uvědomit kolik to vše bude brát proudu až to vše poběží.Když ty baterie budou při kempování rozpojeny tak je to šumák ale až se ti za jízdy propojí tak pak tím kabelem bude protejkat celej tenhle proud,co budou ty spotřebiče cucat.Tak proto jsem na to upozorňoval.Jinak origo zesilovač nemá nějakej extrémní výkon a tudíž ani odběr.Vše se dá změřit proudovýma kleštěma co tam teče a tak.Je lepší si to trochu předimenzovat na co kdyby někdy náhodou...
No baterku jsem já přidělal origo držákama co jsem musel navařit na tu mojí konzolu sedačky.Jinak ale vlastně na tom nic moc není to vše vyrobit..možná jsem někdo nahodí foto.Já ho nemám.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 22. čec 2010 08:47 #46965

• tomvi
  • Uživatel
No ja jsem nad tim premyslel - kdyz budu mit zapojenou lednici tak bude leto, takze nebude zapojeno topeni a naopak, kdyz budu mit zapojeny topeni tak asi nebud potrebovat lednicku..
Zesilovac ma maly odber, jak si napsal, takze to me moc netrapi - a souhlasi to s tim, ze jsem tam videl same tenke kabely, vice nez 1,5m2 tam neni zadny...
Ten regulator by nemel pustit zadny velky proud do baterky, neni to klasicke relatko ale bastl ktery je urcen prave na tyto specialitky. Ale mas pravdu, kdyz to prezenu tak se to bude trapit a bud to nebude fungovat vubec, nebo se mi nebude dobijet baterka... Jeste to propocitam a uvidim... prepojit z5 to muzu vzdycky :-)

Ten drzak, to me trapi nejvice + jeste sposuta kabelu, konektoru a hlavne prazdnych konektoru pod sedadlem ridice, do kterych vedouo kabely ale kdo vi k cemu jsou ?!

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 22. čec 2010 15:52 #46977

• jenca
  • Uživatel
To propojeni na palubni sit je v originale reseny natvrdo do pojistek SA (pozice SA3, jisteno 100A) kabelem o prurezu 10mm2 a na druhe strane pod sedadlem klasickou 80A pojistkou. Mezi tim je spinaci rele ovladane RJ palubni site, ktera to spoji po startu motoru. Ja dostal pod sedadlo 95Ah, dava se mensi. Chyceno origo drzaky na baterii za 35 Kc treba ze Skodovky.Ty jsou zasroubovany v nerez plechu, na kterym je baterka polozena. Plech drzi za srouby od sedacky.

T5 elektrika pod sedlem ridice + instalace druhe baterie 23. čec 2010 15:42 #47010

• tomvi
  • Uživatel
Ahoj, konecne nejaka konstruktivni konkretni rada, dekuji, udelam to uplne stejne s timto regulatorem, ktery mi dnes dosel.
http://www.lit.cz/electronic/oddelovac.html

Dikes!
tomas
Vygenerováno za 0.182 sekund

Login